Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez* a forgatókönyv csak amolyan férfifélelem, vagy ténylegesen bekövetkezik a párkapcsolatok egy részénél?

Figyelt kérdés

*Adott egy pár, évek óta együtt vannak, működik a kapcsolat, összeköltözés és minden ami ilyenkor szokott lenni.


Aztán jön a gyerek.


A gyerek után pedig tönkremegy a kapcsolat. A gyerek rengeteg időt és energiát (és pénzt) igényel. Egymásra nem jut sem minőségi idő sem motiváció. A nő veszít a vonzerejéből, már nem akar tetszetős lenni. Jönnek a kilók, az általános testi amortizáció. A szexuális élet meghal.

Aztán a felek elhidegülnek egymástól, a kapcsolatuk megromlik. A férfi előbb-utóbb nem bírja tovább (esetleg szeretője lesz), vagy a nő fogja azt mondani, hogy mostmár elég.

Jön a szakítás/válás, különköltözés. A férfi fizetheti a 20%-ot. A nő ellenséges lesz vele, és csak azért is a gyereken keresztül zsarolja, ártani akar neki. A gyereket ellene hangolja, a pénzt elfogadja, de szándékosan nem mutat együttműködést.


A férfi ott áll leégve, megsemmisülve, anyagilag a padlón. A gyerekével rossz lesz a kapcsolatuk, és a gyerek sem igazán olyan irányba fejlődik, amilyenbe a férfi akarta volna. Ha lánygyerek, akkor tini korára esetleg egy ócska kis rbanc lesz, aki lenézi az apját, de a pénzt azért szereti tőle.


Ahogy összeraktam egy ilyen forgatókönyv sok férfinak tartalmazza a félelmeit részben vagy egészben.


Mennyire valóságos ez a történet jellemzően?



#Férfisors
2020. okt. 28. 07:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sokmindent le kene tennie egy ffinak az asztalra ahhoz, hogy en szüljek neki gyereket, ezzel megbélyegezve az egesz életem, az biztos.
2020. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
18%

Szép, szép, hogy nektek minden is jár. Csak ne menjen akkor a sírás a többi kérdés alatt, hogy a férfi aki pontosan látja, hogy milyenek vagytok az csak megfektet és esze ágába nincs belemenni még kapcsolatba se.

Vagy ha kapcsolatban is van, nem fog elvenni. 😃

2020. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

"Az is a férfi hibája, hogy sok nő így tervezi bebiztosítani az életét"



Bebiztositani? Egy gyerek pont hogy maga az anyagi csöd.

2020. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha végre felfognák az emberek, hogy NEM KELL mindenáron gyereket vállalni és ezzel tönkretenni egy jól működő kapcsolatot/házasságot, akkor máris nem lenne ez ennyire gyakori probléma. De a mai "szüjjé mán" mentalitás mellett elég nehéz kiállni az elvek mellett és nem szaporodni.
2020. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Jézusom, ennyi indulatot egy ilyen kérdés miatt... Rossz napotok van, vagy alapból ennyire acsargó természettel átkoztak meg titeket?


Elfogadja... Oké lehet nem megfelelő szó volt, ezen lépjünk túl.


5: egyáltalán nem az volt a célom, hogy itt bárki szidjon bárkit. Kérdés, hogy mennyire jellemző ez, és persze ha elindul egy konstruktív párbeszéd ennek elkerüléséről, az már félig siker.


6: relaxálj már egy kicsit, mielőtt kommentelsz, drágaság! Itt senki nem akart fröcsögni senkire.

Szóval a te álláspontod szerint a forgatókönyv fő oka a férfi hibája. Hogy nem teszi meg a családfői kötelességeit, nem veszi ki a részét a munkából stb. Bár efelől azért lennének kétségeim... Ha a férfi mindent beleadna, akkor a nő is automatikusan megtenne mindent a kémia fenntartásáért? Azért én nem mondanám ezt 100%-ra!


7: atyaúristendenyomorékvagy... 🤦‍♂️ Ilyen undorító stílust gyárilag kódoltak beléd, vagy a körülmények tettek ilyenné?

A személyem felé irányuló gyermeteg gyalázkodási kísérleted annyira szánalmas, hogy inkább nem válaszolok. Főjél szépen a saját keserű boldogtalan levedben, ami a lényedből árad. 😘


8: végre egy normális hozzászólás. Lehet egyetérteni, vagy nem egyetérteni, de legalább fröcsögés nélkül kifejtettél egy álláspontot. Ment a zöld jelzés.

2020. okt. 28. 08:47
 16/32 anonim ***** válasza:
6%
A kérdezö teljesen jól leírja a helyzetet, megy is a sírás, hogy provokáció meg jelenteni, tényleg gusztustalan amilyen légkör itt van, aztán való életben meg sírnak, hogy ök nem értik a férfiakat. Pedig pl. Ez a kérdés sokat segítene.
2020. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%
#17 Dehogy sírnak azon, hogy nem értik a férfiakat. Mikor akartak megérteni egy férfit is? :D Azon megy a sírás, hogy a férfi nem érti meg őket! Pedig neki arra lenne szüksége, hogy.... . És a pontozott rész szabadon kitölthető. Ez az átlag nő.
2020. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

Ebben a sztoriban a férfi a hatalmas áldozat, a nők meg a gonoszok:

1. A NŐ hízik meg, talán direkt. A NŐ teste amortizálódik. -> Akarta a pasi azt a gyereket? Melyik világban él az, aki szerint egy konkrét emberi lény létrehozása és megszülése után a nők teste ugyanolyan marad?

Mert igen, tényleg megváltozik. Teljesen igazad van, a nők teste szülés után nem olyan szép. De amikor eldöntötted hogy felcsinálod azt a nőt, akkor erre nem gondoltál? Akkor mi a jó f**nak csináltad fel, ha nem vágytál egy gyerekre?????


2. A nő lesz ellenséges -> miután megcsaltad, még szeressen, ugye? Mert a pasi tökéletesen viselkedett. Semmit nem hibázott. CSAK a nő keverhető az intrikákat.


3. Ha lánygyerek, akkor tini korára esetleg egy ócska kis rbanc les-> Milyennek kéne lennie? Az apja soha nem akarta, soha nem küzdött érte. Nem pereskedett a felügyeleti jogért. Szart rá. Csak az anyja szavait látta benne visszhangozni.

És ha fiú lesz? Akkor nem zavar, hogy egy kis hímringyó lesz? Csak a lányoktól várod el, hogy a nagy büdös nulláért szeressenek?


NE VÁLLALJ GYEREKET, HA NEM AKARSZ B*ZDMEG!!!!!!!

Tudom hogy poén gumi nélkül dugni, de ha nem akarod hogy legyen egy kicsi, akit nevelned kell és gondoskodni róla, és sok mindent nem vagy kész feláldozni, akkor em legyen gyereked.

2020. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
81%
én is úgy tapasztaltam, hogy sokszor a férfi nem nő fel a feladathoz. Apa akar lenni, férj, és egy darabig ezt csinálja is, mert tetszik neki, de aztán belefárad, a gyerek folyton sír, folyton val vele valami, pénzt kell keresni, az aszsony hullafáradt, nem aludt 5 napja, megjött neki, a haverok nyüstülik hogy be papucs lettél már, majd jön a csinos kolléganő aki végre meghallgatja, ettől a pasi már azt hiszi, hogy végre valaki figyel rá és talán újrakezdhetné. Pedig csak annyit kellene csinálnia, hogy ha hazamegy, segít főzni, mosogatni, mert elismeri, hogy a gyerek több mint 24 órás munka. Még ha egésznap fekszik is, egy anyát maga a stressz, a ygerek jeleinek dekódolása egész napra kifárasztja. Nem ismeri el a munkáját egyáltalán. Ha nincs rend, ninc skaja mire hazajön: "mit csináltál egésznap, lusta vagy, nem igaz hogy a gyerek miatt nem értél rá", ha megvan minden csinálva mire hazaért, akkor meg azt hiszi, hogy egy órába telt csak a nap többi részében pihen a nő, akkor meg azt mondja "de jó dolga van ennek a nőnek, alig kell csinálnia valamit, én itt gürizek, ez meg csak hawaiozik". A nők hája a házasság alatt mind bánatháj. Igen, panaszkodnak a nők és mind ugyanazt, a férj nem segít. És miért nem? Mert nem érzi méltányosnak. Mint írtam, szeritük ez könnyű munka, tehát csináljon mindent a nő, de ha megteszi, akkor sincs értékelve. Nem csoda hogy a stresszben, fáradtsaágban lecsúszik az a tábla csoki, ami újabb ördögi kör. Ismerek férfit, akinek 4 gyereke van., Kezdettől fogva mikor hazament, főzött és éjfélig takarított a feleségével. Már akkor is amikor csak egy gyerek volt. Azért is lett nekik négy, mert odatette magát az apai feladatba, nem azon sírt hogy "jaj oda az életem, most már csak egy évben 1-2szer tudok elmenni a haverjaimmal, nem hetente.." A másik, amikor a nő nem tud visszamenni dolgozni, mert rohadtul nem lehet a férjre számítani, hogy a gyerekkel elmegy ha beteg lesz. Nekem volt vizsgám, egész évben erre vártam, csak egy alkalom lett volna távol a ygerekemtől és már nem halazsthattam a vizsgát, és úgy kellett megcsinálnom, hogy lázas volt a gyerekem 6 órán keresztül az oviban várt rám, mert az apja nem volt képes elhozni mert "értekezlet van" . Nézzél már szét a játszótéren, hány apát látsz, szinte sosincsenek ott, aki igen, majdnem mind elvált vagy néha legdugja a képét de csak az első gyereknél. Igen, nekem is kellett már vinnem a gyereket a játszótérre, méghozzá 38 fokos lázammal, mert mozogni akartak és szétugrálták volna a lakást de az apjuk nem volt hajlandó levnni, inkább üljenek meg a picik míg ő tabletezik. Hát ezért van a sok válás és kivétel nélkül az elvált nők panaszáradatai teljesen egyformák. azért is ítélik az anyának legtöbbször a gyereket a váláskor, mert már tökéletesen ismerik a szitut.
2020. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

9: nekem az az egyik legnagyobb bajom - elég, ha csak szétnézek a távolabbi családi körben is - hogy olyan, mintha igazából egyik út sem lenne járható igazán. Én megértem a félelmed, ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy mi legyen helyette? Mert nekem vannak kétségeim, hogy az egyedüllét és az "élj a hobbijaidnak" életforma valóban boldog-e. Számomra nem hiszem, hogy az lenne. Legalábbis most így hiszem. De lehet, ha végigmennék a kérdésben szereplő életúton, akkor meg ölni tudnék az agglegények sorsáért.


10: a hozzászólásod alapján a véleményed személyes tapasztalaton alapul. Kíváncsi lennék, nálad mi vezetett erre az álláspontra. Mert én abban a részében nem vagyok biztos, hogyha a férfi azt mondaná, hogy "kedd és csütörtök délután bízd rám a gyereket, te menj aerobickozni nyugodtan!" akkor a nők adnának egy puszit és mennének is. Nekem valószínűbb, hogy sokaknak mindig lenne valami "fáradtsági ok". Most ezért nem, most azért nem, most amazért nem.


11: az a bélyeg ott lesz a testeden, legfeljebb csak elodázni tudod. Ha nem a gyerek, akkor simán az idő múlása miatt. Ezt neked kell mérlegelni, hogy mondjuk plusz 15 év csinosság megéri-e a gyermektelenség árát.


15: Ismétlem. Ha neked tényleg (de TÉNYLEG) ugyanúgy boldogság az élet gyerek nélkül is, akkor igazából nincs is miről kommentelned ebben a témában. Akkor sok boldogságot és szép életét kívánok. De szerintem a többségnek igenis hiányzik a gyerek. Egyszerűen az emberben benne van az ösztön a szaporodásra az utód gondozására, felnevelésére. Én legalábbis nem hiszem, hogy teljesnek érezném az életem ha majd felkelnék reggel 50 évesen és nincs semmi komolyabb az életemben, mint egy edzés meg egy sörözés.

2020. okt. 28. 09:03
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!