Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők kényszerített munkábaáll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők kényszerített munkábaállításáért és iskolázásáért társadalmi kártalanítás?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 22:10
A kérdező szavazást indított:
Érzelmileg ártott a családoknak
Nem volt társadalmi hatása
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem olyan egyszerű, hogy csak ezzel a 2 válasszal meg lehessen válaszolni. Egyrészt érzelmileg javított sok nő helyzetén, mert amíg egy nő nem állhatott meg a saját lábán, teljesen ki volt szolgáltatva a férjének és sok férfi ezzel vissza is élt. Most azért egy férfinek százszor meg kell gondolnia, megengedhet-e magának egy pofont vagy egy félrelépést, másrészt most talán a férfiak vannak jobban kiszolgáltatva, mert válás esetén nagy eséllyel elveszítik a gyerekeiket is. Ugyanakkor a nők agyonhajszoltságának meg vannak a következményei, mind a gyereknevelésben, mind szexuális téren. Számomra az ideális élet az volna, ha azzal a férfivel élhetnék, akibe szerelmes vagyok, aki gondoskodna rólam és nekem nem volna más dolgom, csak a háztartás és a gyereknevelés. Mert ez így nem élet, a munka is 100%-ot kíván tőlem, a háztartás is, a gyereknevelés is. Nekem elegem van. De nem szeretnék kiszolgáltatva lenni senkinek.
2020. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Tudod, nem mindenki találja meg a boldogságot a családban. Engem sem érdekel. Szóval örülök, hogy nem ez az egyetlen út számomra.
2020. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne jó, ha mindenki úgy élhetne, ahogy ő szeretne, és senki sem lenne lenézve vagy hátrányban az életvitele miatt (pl. a nagy családosok tömve kedvezménnyel, a szingliknek semmi támogatás). Az elsőnek a háztartásbeliség lenne ideális, a második pedig talán a karrierjében teljesedne ki? És ezzel semmi baj...

De sajnos olyan világot élünk, ahol az első válaszolóra igyenélőként, élősködőként mutogatnának, a másodikra meg önző, karrierista, érzéketlen nőként. Pedig egyik vágy sem elítélendő.

2020. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van 3.


Azzal egészíteném ki, hogy aki nem akar családot, nem is biztos, hogy helyette a karrierre megy. Rengeteg öröm van az életben. Egy kényelmes megélhetés mindenkinek kell (ez nem egyenlő azzal, hogy vezérigazgató valaki, és hetente milliókat keres), ahhoz lehet választani rengetegféle hobbit, olyan párt, aki szintén nem akar gyereket, barátokat. Én bele is fásulnék, ha nem érnének más impulzusok a gyereksíráson kívül, már bocs.

2020. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Az a baj, hogy egyesek még mindig másokra hagyatkoznak, tőlük várnak áldást, megváltást és tőlük teszik függővé a boldogságuk.


Én magasról teszek a gyerekcsinálásra, meg a szar giccs családi idillre. A legtöbb egy fertő. Az az ember adott eddig a legtöbbet nekem, aki nem ezek miatt érdeklődött irántam. Ti csak szórakozzatok ezzel, bsszátok meg a családotokat meg mindent, amit a társadalmi elvárás a szátokba adott. Engem olyan dolgok tesznek boldoggá, amiket egyedül értem el és amiket senki sem tud tőlem elvenni. :)

2020. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találom az állítmányt a mondatban.
2020. nov. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

5-ös: Na, azért álljon meg a lopott bicikli a lejtőn! Szólt valaki egy rossz szót is, hogy nem akarsz családot? Nem! Neked így a jó, és ez így a jó. Másnak meg más. Attól még nem kell fikázni a másikat, hogy másképpen lát dolgokat!

Azt is érteni vélem, hogy a kérdezőre akadtál ki. Oké. De azért ezt a hangnemet k-vára ne!


Kérdező: Én is azon a véleményen vagyok, hogy mindenkinek megvan a maga preferenciája. Az igazi az lenne, ha az emberek - nemtől/családi állapottól függetlenül - tudnának boldogulni. Az embereknek meg kellene adni a lehetőséget, hogy az életüket a saját szájízük szerint éljék - ki így, ki úgy.

2020. nov. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!