Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy nem tervezett terhesség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nem tervezett terhesség esetén mi a megoldás, ha a felek nem egyformán gondolják?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem vagyok érintett, de ilyen esetben nem lehet úgy kihozni, hogy ne sérüljön senki.

Az evidens, ha egyik sem akarja, abortusz.

Ha mindkettő, nyilván megtartják.


De ha nincs egyetértés?

Az egymás hibáztatásán kívűl mi a legcélszerűbb?

Illetve ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?



2020. nov. 20. 17:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%

Én nem tartanám meg, ha a párom nem akarja.

Annak nincs értelme, hogy a gyerek úgy nőjjön fel, hogy vagy egyedül nevelem, vagy az apjával megromlik a kapcsolatom emiatt.

Viszont, ha a körülmények adottak lennének egy gyerek érkezésére, lehet, hogy nem csak a gyereket nem tartanám meg.

Szerintem ilyen dolgokat illik tisztázni időben, hogy szeretnénk-e gyereket vállalni valamikor, vagy sem.

Ha szeretnénk, akkor nem okozhat problémát ha nem tervezett, csak becsúszik.

Viszont ha a körülmények még nem adottak a gyerek érkezésére, én sem akarnám megtartani, szóval ebből nálunk nézeteltérés nem lenne.

Nem vagyok az abortusz híve, de azt sem szeretném, hogy kis túlzással nélkülöznie kelljen bármit is.

Egyelőre a saját életünket építjük, albérletben élünk, és nem élünk nagy lábon. Kettőnknek most megvan mindenünk, de egy gyerek még nem férne bele a költségvetésbe. Sajnos egy gyerekre sokat kell költeni, még ha csúnyán is hangzik, de ésszerűen kell dönteni egy ilyen helyzetben.

2020. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%

A nő akaratának kell érvényesülnie!

Ha a srác ellene van, fizetheti a gyerektartást, a nő még férjhez is mehet.

Kedvezőbb a helyzet, ha megegyeznek.

2020. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

A végső döntést úgy is a nő hozza meg.

Egyébként nem érzem, hogy ilyen dolgokat miért nem lehet előre megbeszélni. Az emberek csak dugnak össze-vissza, sokszor felelőtlenül, védekezés nélkül, de kommunikáció az nuku.

Én a párommal megbeszéltem a kapcsolat elején, hogy tablettát szedek, de ha még is becsúszna, akkor bizony megtartom. Ennek fényében döntse el, hogy rám meri bízni a vékedezést, vagy inkább húz gumit is.

2020. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem kényszerítheti senki a másikra az akaratát. Az még talán a jobbik út, ha a férfi nem akarja, de a nő igen, mert akkor még meg lehet azt csinálni, hogy nem írnak apasági nyilatkozatot, a gyerek meg az anyja nevére kerül és pont, a férfinak semmi kötelezettsége nincs, a lelkiismeretére van bízva, hogy később tartja-e a kapcsolatot a gyerekével vagy sem.

Viszont ha a férfi akarná a babát, a nő meg nem, az szerintem nagyon szomorú. Mármint a nőt nem lehet arra kényszeríteni, hogy végigszenvedjen egy terhességet akarata ellenére, majd megszülje a babát, akiről aztán mondjon le a férfi kedvéért. Viszont az is ritka gonoszság, ha gyakorlatilag elveszik a férfitől a gyerekét, megfosztják a lehetőségtől, hogy annak a konkrét babának az apja lehessen. Nyilván lehet más gyereke mástól, de azt a babát örökre elveszíti. És ez szerintem rettenetesen szomorú. Mármint persze abban az esetben, ha a fogantatás körülményei közös beleegyezésen alapultak. Szerintem nem fair, hogy csak az egyik fél dönthet egy ilyen súlyos kérdésben. De tudjuk, az élet általában nem fair.

2020. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyesmit nem szokás még az első szex előtt tisztázni?
2020. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%
Hálisten nincs beleszólása a pasinak. Aki nem akar gyereket védekezzen, ennyire egyszerű. Nincsenek becsúszott babák, maximum nem ellenőrzött óvszer, helytelenül használt tabletta. Ez nem becsúszás kategória.
2020. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
82%
A nő dönt bár a ffinak is volt felelőssége a gyerek létrejöttének, de ha a pasi nem akarja akkor max nem veszi nevére a gyereket. Ha a pasi akarja a nő meg nem... Nincs sok lehetőség, a nő dönthet úgy h megszüli de a pasi neveli fel ?
2020. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem a nő igénye van figyelembe véve, akkor az vagy kényszerített abortusz, vagy kényszerített terhesség.
2020. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó szó a nőé, mivel ő tud szülni. A természet már csak ilyen.
2020. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

A NŐ DÖNT!


A nő teste

Neki kell kihordani a babát

Neki kell "végig szenvedni" a terhesség minden rossz pillanatát.

Neki kell orvoshoz járni

Nekk kell a saját egészségért felelni és a babáért is fellelőséggel tartozik

Neki kell mindenféle kockázatot vállalnia



A férfi berakja belepumpálja "ahhww" és ennyi. Erre minden fhaszi képes.


Srác vagyok. Mindkét nővérem előtt le a kalappal és anyám előtt is. 🙏🙏🙏


Az idősebbik nővérem ikreket hozott a világra. Kemény hónapok voltak főleg az utolsó 2 volt neki már fájdalmas.


Egy nő se csinálja ezt végig csak a férfi "kedvéért"ha nem kívánt "véletlen" gyerekről van szó.


A nő döntsön minden esetben.


24F

2020. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!