Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnék megbékélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék megbékélni a párom káros szokásaival?

Figyelt kérdés

Már bő 1 éve, hogy együtt vagyunk. A kapcsolatunkat tekintve minden rendben van, nagyon jól meg van az összhang közöttünk, szuper ahogy együttműködünk, tényleg tök rendben van minden, nagyon jól érzem magam mellette.. egyetlen dolog van, ami viszont éket ver közénk: ez pedig az, hogy a párom alkalmanként alkoholt fogyaszt, és ilyenkor előfordul, hogy le is részegedik, illetve még amikor a barátaival van, előfordul, hogy füvezni is szokott (ez az, ami jobban szokott aggasztani). És engem ez egy részről taszít, már vele kapcsolatban, egyszerűen kiábrándító, mikor hallom/látom nála, és megmondom őszintén, eléggé megvetek mindenféle káros szenvedélyt, amíg valaha éltem, azt mondták, hogy kerüljem ezeket. Sokszor aggódom amiatt is, hogy függővé válik..

A kérdésem pedig az lenne, hogy tudnátok valami támpontot vagy tanácsot adni, hogy miként kezeljem és reagáljam le az ilyen helyzeteket? Azt mindenképp szeretném, hogy le fogunk ülni beszélni, de fogalmam sincs, mi lesz belőle, vagy mit mondhatnék, és azt meg nem akarom, hogy elforduljon tőlem, és aztán titkolózzon és hazudozzon nekem.

Esetleg aki volt mar ilyen helyzetben, szívesen veszem, ha leírna tapasztalatait vagy bármi :)



2020. dec. 29. 23:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Egy kis kiegészítés:

Az kimaradt, hogy az alkalmi alkoholizálással nincsen semmi bajom, inkább azon van a hangsúly, hogy a részegséget és a kábulat az, ami taszít es nem tetszik.

2020. dec. 29. 23:28
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

"a párom alkalmanként alkoholt fogyaszt, és ilyenkor előfordul, hogy le is részegedik, illetve még amikor a barátaival van, előfordul, hogy füvezni is szokott "


Mivel akarsz megbékélni?!

Azzal, hogy ha mellette maradsz, tönkre fog tenni, akár az egész életedet?!

2020. dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Két dolgot kéne tisztázni:


Az hogy valaki néha-néha összeüp, egy hónapban 1-2-3x a barataival egyet sörözni/fröccsözni és ne adj isten még egy feles is lecsúszik az távolról sem alkoholizmus.

Esetleg ha kicsit be is csíp alkalomadtán még az sem alkoholizmus.


De tovább megyek fiatalon nekem is sikerült (bár nő vagyok) relatíve nem kevésszer kicsit jobban is érezni magam a kelleténél bulikban. És nem, nem lettem alkoholista. Csak társaságban iszom, nem hianyzik az alkohol, van hogy hónapokig nem iszom/ittam.

Tehát ezt is lehet tudni kezelni.


A másik: HA neked mondjuk a fentebb említett havi pár alkalom, meg kis lazulás nem fér bele és te ezt TUDTAD magadról, akkor minek kellett összejönni olyannal, aki meg nem olyan??


Miert nem olyan emberrel jössz össze akinek az alap értekrendje egyezik a tiéddel? Ezekből lesznek ám, az ilyen problémák. Nem csak ebben a témában hanem áltapaban. Es azért ez ismerkedéskor v pár hónap után max kiderül, akkor meg minek erőltetni?


Nem jogos az a kérés sem hogy valaki miattad változtassa meg az értekrendjét. Mindegy miben.

Az emberezt csak önmagáért tudja megtenni.

2020. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
#3 vagyok csak később olvastam a kommentet. De a mondandóm 2. részét továbbra is tartom hogy egyszerűen olyat kéne párnak választani akivel alapvető dolgokban (márpedig szerintem ez az) egyezik a vélemény.
2020. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Azzal nekem sincs gondom, ha egy pasi annyit iszik amennyi jólesik, de lerészegedés már aggasztó. A környezetemben több kapcsolatról is tudok ami kimondottan az alakohol miatt ment tönkre, tehát ilyenformán nem megbékélni kellene ezzel a szokásával hanem ultimátumot adni, hogy maradjon józan, vagy keresni mást mert ennek idővel nem lesz jóvége.
2020. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3-ashoz szólnék:


Köszi, hogy leírtad a gondolataidat, sok mindenben igazad van :)

Amit az első pár bekezdésben írtál, azzal teljesen egyetértek, és a páromnál is ez van. Amivel nehéz megbékélnem, az a füvezés, ami szerencsére jóval kevesebbszer fordul elő, és bár taszít, de valahogy nem gondolnám, hogy egyrészt ez határozná meg az ember értékrendjét, meg ezt leszámítva egy példaértékű a kapcsolatunk, szóval valahogy nem tartanám ésszerűnek a szakítást, emiatt.

2020. dec. 30. 00:18
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös:


Ezzel is egyetértek, és igazad van, a páromnál viszont szerencsére ezek nem túl gyakoriak, hanem inkább alkalmi szinten fordulnak elő. Pl. havonta kb. 2 alkalom, és előfordult már hogy gyakrabban, de volt rá példa, hogy lerészegedett. És ez az, ami taszít.

2020. dec. 30. 00:24
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Normális férfi gondolom nem kell. Azt kiröhögnéd, szórakoznál vele, majd levegőnek néznéd...
2020. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
87%

Hát én 18 éve szívok (amikor csak tudok) és egyébként súlyos alkohol & drogfüggő vagyok. Ezt csak azért mondom, mert én aztán tényleg függő vagyok. Menekülök az életem elől (amit elcsesztem) és van hogy hónapokig minden nap (egész nap) be vagyok szívva. Van hogy napi 3-4 gt is elszívok. Van aki így használja a füvet.

A kérdésben szereplő viszont szerintem nem függő. Nem úgy tűnik hogy menekülne az élete elől, és a problémák megoldása helyett - egyből mindig jól beszívna - aztán ellene mint a befőtt.

Nem gondolom hogy a felelősségvállalás helyett - inkább a füves bódulatba menekülne.

A füvet lehet alkalmanként is (problémamentesen) használni, mert egy olyan spéci nyugalmat ad - amit sajnos normál állapotban nem lehet elérni. Amíg az ember csak mintegy "kiegészítésként" használja - azért hogy alkalmanként kiengedje a gőzt - addig nincs túl nagy baj.

A cannabist már számos nálunk fejlettebb országokban legalizálták, és nagyon sokan tudják minden gond nélkül alkalmilag használni.

Nem a szer miatt lesz valaki függő - hanem mert nem megfelelően használja valaki az adott szert.

2020. dec. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó!

"Nem a szer miatt lesz valaki függő - hanem mert nem megfelelően használja valaki az adott szert."


Ez aranyos volt!


En is erre gondoltam.Pldául nalunk a kamra tele van piával.A bnőm előző pasija hagyta itt.Van itt kérlekszépen Gin,Whisy,borok,Metaxa,vodka.


Mivel én megfelelően hasznalom( nem iszok),így valóban a pia nem okoz függőséget.

:)

2020. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!