Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miert nem tud a parom idoben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nem tud a parom idoben felkelni, ha en nem megyek dolgozni?

Figyelt kérdés

En szabin vagyok ma, o meg igy elaludt, egy oraval korabban kelt, mint ahogy bent kene lennie (kb masfel ora az ut, kicsit kevesebb). De ez a masodik ilyen alkalom az elmult idoszakban.

Nekem kene keltegetnem, mint egy kisgyereket?🤨

Nem ez a legnagyobb problemam, csak picit kiabrandito, hogy egy felnott ember nem tud normalisan inditani egy napot egyedul. Sosem ertettem az ilyen elalvos, elkesos kollegakat az en munkahelyemen sem.

(Amugy idoben lefekudt aludni.)


2021. jan. 7. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet, hogy csak egyszerűen nem volt bekapcsolva még az ébresztője, mert úgyis te szoktad kelteni és nem állította mára vissza? Rengetegen kelnek évek múlva is ébresztőre, hiába járnak ugyanakkorra, aztán vannak azok is, akiknek frankón beáll a biológiai vekkerjük és maguktól ébrednek időre.

Nyilván egyszerűbb mobilon beállítani az időpontot, azt ki lehet nyomni akkor is, ha Te kelted. alapvetően engem is taszít felnőtteknél az önállótlanság, a késés is,munkában, magánéletben egyaránt, mert más idejével nem szórakozom és mástól is ezt várom el.

Ez esetben viszont nem lehet, hogy csak afféle technikai malőr, lévén te voltál a vekkere és erre az egy napra nem állította be? Csak tipp persze.

2021. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy be volt-e allitva, en nem ebredtem fel, csak amikor o kelt, de eleve ezt sem ertem, ha tudod, hogy a masik nem kel reggel (nyilvan mondtam neki, hogy matol nem dolgozom mar a heten), akkor megnezed, hogy van-e ebresztod, szerintem. Mert amugy o is ebresztore szokott kelni, kb fel oraval utanam, en akkor keltem, ha az ebresztoje utan 10 perccel sincs meg kint, mert egyutt szoktunk elindulni, de ezen is sokszor a veszekedes megy, ha varnom kell ra es siettetem, hogy hova rohanok stb stb, en meg oda rohanok, hogy reggel fel otkor nem harom percenkent megy minden, hogy annyira raerjek. (Amugy raernek, csak szeretek nem 5 perccel munkakezdes elott beesni a munkahelyemre.)
2021. jan. 7. 08:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így már értelek. Hát nézd, akkor ez nála afféle prioritási dolog is, nem annyira pontos és megbízható, decens (jó értelemben) mint Te. Ezek szerint lazábban veszi. Vannak ilyen emberek, rengetegen, nekem a tapasztalatom az, hogy ez is egy afféle apróságnak tűnő, ám mégis fontos dolog az életben, aminek együttélésnél ideális esetben egyeznie kellene. Sok feszültség forrása lehet.

Vannak a ráérős, "lazább" emberek, akiknek nem nagy kunszt utolsó pillanatban beesni valahova, vagy elkésni és ez általában az élet más területén is tetten érhető náluk. Ha az ellenkezője vagy, aki mindig mindenhova szeret időben indulni, okosan és gondosan megtervezetten gazdálkodsz az időddel, pontos vagy, megbízható és pedáns, akkor hosszú távon nem nagyon fogsz tudni tolerálni olyasvalakit, aki ennek az ellenkezője.

Való igaz, egy felnőtt ember, aki munkába jár, önálló, rendezze már a reggeleit egymaga, tokkal vonóval, ne kelljen már managaleni, mint egy kisgyereket. Mondom, nem kiáltok farkast, de az ilyen típusú eltérés nem mindenkinek tolerálható, mert pont egy olyan szegmensét öleli fel a hétköznapi életnek, ami valószínűleg egy élethosszig tartó hozzáállást feltételez.

Jómagam nem tudnék sosem és nem is tudtam sem teljesen más bioritmusú, habitusú, aktivitású emberrel együtt élni (mert a sok más minden mellett igenis ezek is fontosak). Ha otthon ülő típús vagyok, nem maradok valakivel, aki nagyon aktív, mert egy időre a rózsaszín köd végéig megerőszakolhatom magam a túrázással, de aztán ezt nyilván majd fárasztana, hogy nem tölthetem a napjaimat úgy ahogy akarom, valahova mindig menni kell, mert a másiknak állandóan ég a talpa alatt a talaj és a szerlem múlásával már nem akarnék folyton megfelelni.

Ez csak egy példa volt, hogy értsd mire gondolok, nem vagyok otthonülő, de ez mindegy is. Szóval azt gondolom nem elég a fontos dolgokról ugyanúgy gondolkodni, mert ha meg is van az egyetértés szinte minden területen, de a másik mégis egy teljesen más energiaszintű egyén, vagy társasági lény, holott én nem vagyok, vagy bagoly, én meg pacsirta típus, szeret carpe diem módjára lazán élni, én meg spórolok, beosztom az időm, ő meg notórius késő és még sorolhatnám a végtelenségig, akkor hosszabb távon úgyis zátonyra fut a dolog. Hiszen ami eleinte csak bosszant (tehát már akkor is feltűnik ugye) az később szó szerint majd az őrületbe kerget.

2021. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Én nem csinálnék ebből ekkora problémát. Az ő baja ha elaludt, neki kellett sietnie. Én is hajlamos vagyok ilyenre. Nem azért mert nincs ébresztőm beállítva, csak kinyomom, "jajmég5perc" és visszafekszem, odabújok a férjemhez és simán visszaalszom. Aztán van, hogy szundi helyett véletlenül teljesen leállítom az ébresztést.
2021. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Téged ez miben érint?
2021. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Annyiban erint, hogy olyan, mintha egy kisgyerekkel elnek egyutt + a munkaltatok se nezik jo szemmel a folyamatosan keso embereket, nyilvan ha valaki egy evben ketszer kesik, az nem gond, de ha pl egy szigoru helyen dolgozik valaki, ahol kirugjak a masodik alkalom utan, az mar erintene. (Jelenleg ez a veszely nem all fent, regota dolgozik ott, ahol, es ismerik, de egy uj helyen azert hamar elkonyvelhetnek emiatt egy link alaknak.)

Ha pl a parod etteremben az orraban turkalna, az sem erint szemely szerint teged, de azert kellemetlenul erezned magadat miatta.

2021. jan. 7. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem lennék együtt ilyen emberrel.
2021. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a reggeli kelés nálunk is téma. A párom korán kelő. 15 percre dolgozik otthonról de 2 órával korábban felkel mert kávécska, cigike, belövi a haját, öltözködik, ruhát válogat, próbálgat, táncol énekel.

Én 5 percre dolgozom és nem vagyok egy morning person. Fél 8-ra kell jönnöm és 7-kor kelek. Csak felöltözök, fogat mosok, sminkelek és indulok. Nem kell semmi rituálé. Nem tudom megmagyarázni miért. Van, hogy elkések és rosszul is érzem magam miatta de nem állítom akkor se korábbra az ébresztőt. Ha most azt mondanák, hogy mostantól 8-ra kell jönni...hiába szoktam meg a 7-es kelést...átrendezném akkor a reggelem és fél 8-kor kelnék. Nekem valahogy a 25 perces elkészülési időmön felül minden reggeli perc, amit nem alvással töltök kárba veszett idő. Hozzáteszem nem vagyok mormota aki munka után is, meg ebéd után is alukálgat, egyszerűen nehezen ébredő.

Nem hiszem, hogy keltegetni kéne. Felnőtt, el tudja dönteni mikor kel, mikor indul és milyen következményeket vállal ha elkésik. Van olyan, hogy az ember olyan mélyen alszik, hogy kinyomja az ébresztőt és reggel még csak nem is emlékszik h csörgött volna de már el van késve. Veled is megeshet.

2021. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megeshet, de meg nem esett meg soha, hogy elalvas miatt kessek. Altalaban akkor sem kesek, ha valami tomegkozlekedesi problema adodik, epp azert, mert eleve ugy indulok, hogy korabban bent legyek. (Nekem is van rutinom, itthon is kavezok, de munkakezdes elott is szeretek a kollegakkal kavezni egyet meg + beszelgetni, jobban indul ugy a nap.)

A paromnak nem kotelezo velem egyutt indulnia, kb ket utcat setalunk csak le egyutt es o raerne kb 10 perccel kesobb is, de amikor meg otthagyom, mert nekem ora 24-kor kell legkesobb(!) elindulnom, hogy elerjem a villamost, es o ora 24-kor meg kenyelmesen cipot kotoget meg keresgeli, hogy mit rakjon el, akkor megsertodik.

Delutan pedig, ha neha egyutt jovunk haza, o hisztizik azon, hogy siessek, hogy elerjuk a buszt, ami ugye ilyenkor delutan mar 3-5 percenkent jar, mert en ilyenkor meg mar faradt vagyok ahhoz, hogy megfeszitett tempoban setaljak, semmi kedvem rohanni, de neki ilyenkor iszonyatosan fontos, hogy 10 perccel korabban hazaerjunk, mintha az en tempomban setalnank, mert o mar otthon akar lenni azonnal, minel hamarabb.

2021. jan. 7. 12:47
 10/10 anonim ***** válasza:

De NEKED mi a problémád ezzel?

NEM téged fognak cs.ztetni, hanem a párodat.


Én sem keltem fel az enyémet, ha elkésik vagy rohan, az ő baja. :D

2021. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!