Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom 29 éves lány, és kóros...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom 29 éves lány, és kóros hazudozó. Segítség, mit tehetek?

Figyelt kérdés

5éve vagyunk együtt, gyerek nincs. Ez az egész dolog kb 2 hete derült ki, addig csak néha-néha gyanakodtam. A hazugságok nem megcsalást lepleznek, nem féltékeny vagyok (egy flörtje volt, amit szintén tagad, de lehetett akár más is mással), de iszonyatosak. Próbálom tényszerúen, érzelemmentesen tálalni, így rövidebb, áttekinthetőbb lesz.


Kapcsolatunk:

4 éve együtt is lakunk. Ő szeret, ezt sokszor és sokféleképpen kimutatja. Nagyon sokat tett már ebbe a kapcsolatba, tett meg értem, értünk.sok a nehézség, és én is közrejátszom ebben néha a rossz hozzáállásommal.Albérletben lakunk.Nekem volt egy házasságom, ház ott maradt, üres kézzel távoztam. Onnan van gyerekem, az anyjával él, kapcsolattartás van vele.

Gyakran veszekszünk, olyan olaszos temperamentummal, ilyenkor kígyót-békát vagdosunk egymáshoz. Aztán újra béke.Párom hajlamos a gyerekes hisztire, vagdalkozásainál leginkább az általánosított , mindenbajamitcsinálsz a jellemző, konkrét megtörtént esemény sorolása nélkül. Édesapját kb 8 éve elveszítette, betegség miatt, aminél otthon ápolta majd 2 évig. A végén szondán etette, sebeit kezelte. Nem akarta h kórházban haljon meg, rajongott az apjáért, aki valóban jó ember volt. Édesanyja ebben nem vett részt, már volt neki szeretője, de nem hordta haza, és nem is költözött hozzá.Ez az időszak örökre nyomot hagyott páromban, sztem még mindig n dolgozta fel édesapja halálát.


Én nagyon szeretem, úgy érzem, nem érdemlem őt meg, olyan jó lélek. Önzetlen, segítőkész, odaadó. csak jót mondhatok. Ez irányú véleményem nem hangoztattam nagyon soha, szeretetemet sem vagyok képes megfelelően mutatni, ezért ő úgy érzi, h n szeretem. Ez egy olyan jellemhibám, amin változtatnom kell súrgősen. soha nem csaltam meg, nem flörtöltem mellette, eszembe nem jutna, magam előtt szégyenleném magam, ha ilyet tennék vele. Korábbi kapcsolataimban sokszor tettem ilyet, szar alak voltam, és ezt párom is tudja. Meggyőződése, hogy őt is csaltam már meg biztosan többször is. Ebben komolyan hisz, és meggyőzhetetlen ennek ellenkezőjéről. Szexuális életünk szerintem kielégítő, tabu és gátlásmentes. Ezt úgy értem ,mindent megbeszélünk, ami felvetődik a témában.


A hazugságokról:

Most karácsonykor egy itthon történt esemény kapcsán egy érthetetlen nagy hazugságon kaptam, aminek nem volt olyan tétje számára, ami miatt ez kellett vna. Semmilyen tétje nem volt, szükségtelen és nagy hazugság volt pusztán. Konkrét tényen alapulva elmondtam hogy történt az eset, de továbbra is tagadott, ez vitát szült, aztán hiszti, veszekedés, vádaskodás, nagy balhé kerekedett oda-vissza. Azóta is külön szobában alszunk. Tettlegesség, erre utaló magatartás részemről sem akkor, sem soha máskor nincs, nem vagyok olyan ember. Ilyenkor én is csak szavakkal, emelt hanggal dolgozom, ahogy ő is. Ekkor vmi megmozdult a fejemben, hogx hogx tud ilyen kitartóan és őszintének tűnően hazudni. Hogy esetleg bármikor, bármiben tett-e ilyet. Az öt évúnk alatt ilyenekre sosem gondoltam, egy-két gyanú kivételével, de ezek valahogy elmúltak , összeszségében teljesen megbíztam benne. Nyugodtan mehetett fiú kollégákkal ott alvós céges házibuliba is, egy percet nem aggódtam , nagyszerűen aludtam itthon. Értelmes, okos, intelligens lánynak tartottam, józan ítélőképességgel.

Ezután egy lehetőségnél belenéztem a messengerébe a telóján(nem zártuk egymás elől), és egy félreérthetetlen flörtöt láttam. Ez majdnem két évvel ezelőtti. Nem megyek részletekbe, de biztosan tudom h nem történt több köztük, de az is tény, hogy párom úgymond szavakkal kicsit feljebb tartotta a farát valakinek. Ez hideg zuhany volt, lefagytam. Mivel két percem volt a telónézésre, akk igy maradt, nem szóltam. Ő rengeteget írkál, telefonfúggő, sokszor tettem szóvá, mert hazajön, és ír. Beszélgetúnk, közben figyel, aztán ír, éjszaka is keltem már arra h mellettem fekve is ír. Amikor ezeket szóvá tettem, lényegében leoltott h fogadjam el, mert ez a mai világban normális. Ezután elővettem egy egy éve letett telóját, és csodák csodája, be tudtam rajta nézni az aktuális messenger űzeneteibe, ott is megmaradt belépve. Az említett flörtöt kifényképeztem, aztán belenéztem egy fiú kollégájával való üzeneteibe. Nincs köztük szex, erre utaló félmondatok sem, ez nyilvánvalóan kiderül. De több száz üzenet napi rendszerességgel, amióta kollégák, kb tíz hónap alatt. Baráti csevegés végig, durva dolgokkal rendszeresen tűzdelve.

A veszekedéseink kivonatai elferdítve, az én folyamatos szapulásom, valamint rengeteg kitalált törtánet jelentős és jelentéktelen dolgokról, rólam és minden egyébről. 3-3 példát sorolok a teljesség igénye nélkül, érzékeltetve azt, amit feltételezek, hogy nagyon nagy a baj. A kolléga ártatlan a dologban, ő azt látja, h egy kedves barátjának komoíy kapcsolati problémái vannak, ennek megfelelően reagál a dolgokra.


Tehát jelentéktelen:

1, Most télen hazafele jövet megláttunk egy különleges autót. Utánamentem, megkértem a sofőrt, hagy fotózzam le. Megengedte. Ennyi az alapsztori. Páromnak átküldtem a telójára, mert neki is tetszett az autó. A kollégájának átküldve azt tálalta mellé, h meglátta az úton, utánament, megállította úgy h elévágott, de biztos hülyének nézte a másik, mert keresztbe fordult előtte és mivel nyári gumi, megcsűszott és teljesen meg is fordult. Rólam nem tesz említést, ő volt ott.(van jogsija de nem vezet két éve, nem szereti ezt a kocsit, de téli gumi van rajta)


2, beszélgetnek munkahelyről, egyszercsak megkérdezi váratlanul, hogy a srác szerint gyorsan átmenjen-e két utcával mellettünk még este kijárási tilalom előtt, mert kölcsönadta a laptopját egy ismerősének, aki másnap megy vissza Hollandiába dolgozni. (sem laptop nem volt odaadva, sem hollandiai haver, sem két utcával arrébb senki)


3, írja a srácnak,h milyen fura, neki mindent elmondhat, én még ennyi idő után sem tudom, hogy neki már volt elvéve a jogsija. (nem volt, 6éves a jogsi, ebből ötöt együtt, előtte is ismertem, párszor vezetett csak kölcsönkocsit)


4, a kollégája autót akart venni. Küldött róla fotot paromnak h szerinte milyen? Erre ő elmonja neki, h neki volt ilyenje, még a színe is, nagyon megy, de az életét megette benzinben.(nem volt neki ilyen). Aztán egyszer mutatta nekem azt a képet, hogy ha kocsit venne magának, egy ilyesmit szeretne.

Uhh 4-et írtam, nem tűnt fel már n törlöm.


Jelentősebb hazugságok.( Nem ismerem a kollégáit mert másik,közeli város,

másfél éve dolg itt. Eközben köldtem már fánkot be, üzenték h egyszer lejönnek kertypartyzni, szóval tudunk egymásról)

1, Hazajött melóból, én itth semmit nem csináltam, neki kellett este leállni főzni és mosni, és ezt már nem bírja, azért nem küld el, mert nincs hova, pedig ő tart el. (3. hónapja nincs melóm, vendéglátásban dolgoznék. Itthon mindent és kivétel nélkül megcsinálok. Ez alap. Főzök mosok takaritok tálcán elé rakom a kaját, házias vagyok) A kollégája meg helyesel, h csoda h még bír élni egy ilyen lusta fasszal mint én. És h őszintén sajnálja.


2,Szilveszter délelőtt ő dolgozott. Kőzben beugrott hozzám két közös barátunk. Lefotóztam őket, elköldtem páromnak. írta h tartsam ott őket amíg hazaér, de közben elmentek. És a telójában 1-én azt irta kollégájának, volt itt két közös barát, én nagyon durván beszéltem vele előttük, az arcát nagyon durván összenyomva megszorítottam, de megvédték, helyretettek, bocsánatot kértem mert pofán basztak volna és most kedves vagyok. (soha nem tennék ilyet) A kolléga erre h úristen miért n hívta őket, máris ültek volna autóba másik kollégával, h lejöjjenek Pestről megvédeni. Azt írta, jó lett volna, de akk már kijárási korlát volt este.


3, Lett egy kéz-sérülésem, vagy törés, vagy csak ínszalag sérülés. Ink utóbbi. csúnyán feldagadt. Itthon párom lefotőzta, hogy van egy orvos rokona, akivel évek óta nem beszélt, elküldi neki. Aztán egyszer mondja, azt üzeni a doki, jegeljem és krémezzem. Ezt tettem. Aztán láttam a telójában h a kollégájának küldte a képet, aki mondta h sok sérülése volt már(kézilabdázik) és jegeljem és kenegessem. Erre párom válasza, h szerinted érdekel, már egy hete így néz ki. Semmilyen dokinak nem írt, de valóban van ilyen rokona.


Két napja mondtam el az egészet neki. Kiakadt h megnéztem az üziket. Lezárta a telóját, a másikból kilépett. Az egészre azt mondta h n tudja, miért csinálta, aztán rám fogta h én vagyok az okozója. Azóta két hazugságon kaptam, nem tudom folytatja-e a levelezést mert már n látom. Ígérte, leáll, megváltozik, sajnálja. Aztán megint hazudott, lebuktattam, sír h szeret, öngyilkos lesz, nem jön haza többet. Ma reggel úgy ment, h elmondtam, nem nyomozok tovább. De nem tudok átnézni felette, az ígérete óta is volt két hazugság. Nincs kinek elmondanom, nem akarom h megbélyegezzék. Szeretem, és segíteni akarok rajta. Megérdemli.

Ha valaki tud vmi tanácsot, megköszönöm. Egyedül sírok itthon.



2021. jan. 15. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%

Mit csodálkozol?

Minden nő hazudik.

2021. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Miért..vagy..vele?
2021. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz erre bármi értelmeset írni, őszintén sajnálom, normális srácnak tűnsz. Ami biztos, hogy a párod beteg. Nem tudom erre mi a szakkifejezés, de biztos orvosi segítségre lenne szüksége.

Azon nem buknék ki, hogy kiszínez dolgokat (pl a kocsis sztorik), hogy érdekesebbnek tűnjön a kollégái szemében, de az arc-szorongatós az már durva. Nagyon.


Mit tanácsolnék? Hagyd el. Tudom ezt könnyű mondani, de a bizalomnak már úgyis lőttek, és ő kitudja ezentúl miket fog mondani rólad. Mi van ha majd azzal sároz, hogy meglopod? Megvered?

2021. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem reagálna jól, de érdemes lenne pszichológus vagy pszichiáter segítségét kérni. Nem fog megváltozni, max ha gyógyszeresen kezelik.

Egy alternatív valóságot él meg és ad át a környezetének, de ezzel ott kezdődik a baj h azt állítja h bántod. Egyszer meg fognak így Téged verni a haverjai....

Szakember segítségét kérném a helyedben először úgy h elmész te magad is tanácsot kérsz, de hosszútávú javulást csak az hozhat, ha ő jár kezelésre.

2021. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen el kéne menni pszichológushoz mindkettőtöknek, hogy fel tudjátok dolgozni az érzelmeiteket.


Illetve közös párkapcsolati tanácsadásra is, ha közösen szeretnétek folytatni. Nekem úgy tűnik, hogy a párod figyelemre, elismerésre vágyik, amit jelenleg nem kap meg tőled. Az emberek többsége nem viselkedne úgy, mint ő, viszont ha neki ilyen problémája van, akkor oda kéne rá figyelni, hogy elismerd és megkapja tőled azt a törődést és figyelmet, amit most a kollégától szerez be, és ezzel talán javítani lehetne a helyzeten, legalábbis középtávon.


Egy pszichológus biztos, hogy jobban ért ehhez az egészhez. Magadat ne okold miatta. Elsődlegesen azt dönts el, hogy megéri-e rengeteg energiát belerakni a kapcsolatotokba, hogy talán működőképes legyen, vagy nem ér meg neked ennyit.

2021. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%
Az #1-es jól írta. Nő. Mit vártál? :D Fogadd el, hogy ez ilyen. Maximum olyan nőt találhatsz, aki kevesebbet hazudik. De, mind fog. Ilyen a természetük.
2021. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudjátok, a remény hal meg utoljára. 😁 Nem tudnám magára hagyni, mert sztem nem akar ártani nekem, végképp elsűllyedne ebben az ingoványban, és szeretem. A figyelem, elismerés hiánya részemről legalább akkora gond, mint amit most ő tesz. Adja az ég, h legyen elég kitartásom és ne akarjam feladni, bármit is hoz a közös jövő. Most félreteszem az akaratlan dühömet, mindenáron kedves próbálok lenni, és nem provokálom. Csak nem tudom majd, hogyan ellenőrizhetem az esetleges változást. Tőle n kérdezhetem. Jelenleg a kérdéseit is hazugságnak tartom. Jó volt kiadni, csak Ti tudjátok itt. ❤❤❤
2021. jan. 15. 14:07
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Te jó ég, ez a nő nagyon beteg, szerintem kezeltetnie kellene magát, de minimum pszichológus.

De hogy ez neked kérdés, ezt sem értem...helyedben már réges rég kivágtam volna, mert ez nagyon illúzióromboló, vágyölő.

2021. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát amig a megmentőt játszod és olyan illúzióban reménykedsz ami sosem jön el, utána a befektetett munka-idő-energiára hivatkozva már nem hagyod el. Hát igy is lehet hosszú egy kapcsolat végülis.
2021. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Fú, sajnálom, kérdező. Én is voltam ilyen, mint a párod, pl évfolyamtársaknak hazudtam e-mailben ilyet: mikor bezárt az üzlet, ahol a párom dolgozott, ők piáltak és driftelgettek az udvaron, holott semmi ilyesmit nem csináltak. Sajnos az a helyzet, hogy én nem szerettem a páromat, de senki más nem volt, aki járni akart volna velem, így vele maradtam, de nagyon NAGYON boldogtalan voltam és ilyenekben éltem ki magam. Plusz folyton volt valami plátói szerelmem, és ugyanígy flörtölgetve hazudozós chatek is férfiakkal. Az én tanácsom, hogy szakíts. Én nagyon bánom, hogy nem tettem meg hamarabb, mi még össze is házasodtunk. Azóta elváltunk és most egy olyan emberrel vagyok együtt, akit igazán szeretek - meg se fordul a fejemben, hogy bármiben hazudjak neki. Szakíts mielőbb, mindkettőtök érdekében.
2021. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!