Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy bírnátok ki egy nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy bírnátok ki egy nagyon okoskodó ember mellett? Vagy azért csinálja, mert nekem magasabb iskolám van és hogy ő is okosnak tűnjön? bővebben

Figyelt kérdés

A barátom az utóbbi időben nagyon elkezdett okoskodni, folyton "kioktat" dolgokról, amik evidensek, de ő mindig úgy állítja be mintha azt ő tudná jobban. És mondom neki, hogy oké, tudom, de ő csak folytatja és próbálja megmondani nekem hogy van.

Mondok pár példát:

-mondta hogy a snowboard sokkal könnyebb mint a síelés, mert könnyebb irányítani. Mondom neki biztos nem, én már próbáltam mindkettőt, higgye el nem könnyebb. De azt is próbálta megmagyarázni, kb veszekedésig. Pedig egyiket sem próbálta

-írom a szakdolgozatomat, azt is próbálja megmagyarázni hogy milyen könnyű,meg hipp-hopp megvan, ezt meg azt írjak be, így-úgy kell kinéznie, holott életébe nem írt szakdolgozatot, nem hogy ilyen témában mint amit írok

-jógázok már 1 éve, tudom a pózokat, helyesen csinálom. Ő aki életében nem nyújtott akarja megmondani, kioktatni hogy mégis hogyan kellene végeznem a feladatokat

-évek óta futok rendszeresen, azt is próbálja megmondani mi a helyes futótechnika, mikor tisztában vagyok vele, de ő csak folyamatosan hajtja, hogy hogy kell, mikor mondom hogy tisztában vagyok vele


Nekem mindjárt megvan az egyetemem, neki pedig szakközépje van. Lehet ez az oka a folyamatos okoskodásnak, hogy ő is okosabbnak tűnjön? Nem buta, sőt, de ezzel az állandó kioktatásával kikészít.

És már szóltam neki emiatt


2021. jan. 17. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen,kisebbrendusegi erzese van.

Szakitas lesz hamarosan. Ne eroltesd az ilyennel. Csak kicsinal.

2021. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Ezért ne kezdj olyannal, aki nem tanult tovább és nem is akar!
2021. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek semmi köze a tanulmányokhoz. Ha neki 8 diplomája lenne, akkor is ugyanezt csinálná, csak akkor megkapnád mellé még azt is, hogy ő mennyivel előrébb van nálad, tehát már csak ezért is igaza van.:)

Vannak ilyen emberek, akik mindig mindent jobban tudnak a másiknál, de épp úgy előfordul a 8 általánost végzettek között, mint a több diplomásoknál.

2021. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek ilyet nőben és férfiben is, képzettégtől független tényleg.

Én tuti nem bírném ki ilyen ember mellett.

2021. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, már rég kidobtam volna.
2021. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a buta (nem feltétlenül tanulatlanok) és magabiztos emberek szokták csinálni. Ez még rosszabb is lesz ahogy halad a korral.
2021. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

"az utóbbi időben" - tehát eddig nem ilyen volt? A te barátod, neked kellene tudnod hogy miért változott meg.


Az, hogy ki milyen kvalifikált szakmailag, nem feltétlenül egyenesen arányos az intelligenciával, alapműveltséggel, "okossággal".

Például a páromnak van doktori címe, nekem még nincs, de a szakmai vitáinkban nem szoktuk az eddigi érdemeinket felsorakoztatni, hanem pro/kontra érveinket az aktuális kérdésben. Persze nem is szoktuk megkérdőjelezni, ha a másik valamit jobban tud. Egyszer fordult elő olyan, hogy egy tudományos munkán dolgoztam,felolvastam egy részt, amire azt felelte, szerinte az nem létezik abban a formában. Mondtam, hogy de, és olvastam a hivatkozást. Csak erősködött, visszakerestem az eredeti forrást, amire azt mondta, hogy hát lehet félreértem. Akkor akadtam ki hogy nem elég, hogy hülyének néz, de még azt is állítja, hogy nem tudok lefordítani három sort angolról magyarra? Első és utolsó vitánk volt ez, visszagondolva nevetséges az egész.


Alapvetően értem a problémád, mert vannak területek amelyekben a párom tájékozottabb, vannak, amelyekben én. Nekem sem tetszene, ha direkt "márcsakazértis" győzködne az igazáról. De nem hiszem, hogy az iskolázottsághoz lenne köze. Ahhoz viszont köze lehet, hogy érezteted vele, neked lesz diplomád, neki meg nem. (Egyébként nem akarlak megbántani sem téged, sem mást, de néhány esetben semmit sem jelent a diploma. Mondom ezt úgy, hogy már van belőle kettő, egészségtudományi területről).

2021. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hánytorhatom fel neki a diplomámat, nem éreztetem vele hogy ne lennénk egyenrangúak. Magamtól általában szóba sem hozom a vizsgáimat/szakdolgozatot, ő szokta kérdezni, meg többször nálam van, amikor nekem muszáj tanulnom, megérti.

Szerintem lehet az a gond, hogy ő is ugyanerre az egyetemre felvételizett, kétszer is, de nem vették fel.

2021. jan. 17. 23:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ott hagynám. Tudom, hogy ez most apróságnak tűnik, de ebből előbb-utóbb jó esetben az lesz, hogy amúgy is otthagyod. A másik lehetőség csak az, hogy ha nem vagy elég erős személyiség vagy egy nehezebb időszakon mégy keresztül, akkor meg fog törni ezekkel a dolgaival és el fogod hinni, hogy te tulajdonképpen tök hülye vagy és alkalmatlan mindenre és szépen egyre jobban leépíti majd az önbecsülésedet, aztán a végén majd úgy élsz mellette, hogy azt gondolod, hogy szar, szar, de hát te olyan értéktelen szar vagy, hogy még ennek is örülhetsz, hogy ő szóba áll veled. Sajnos több barátnőmnél is végignéztem ezt, szörnyű, ami évek alatt történik velük. És mindegyiknél így kezdődött, ilyen kis okoskodásokkal, apró szurkálásokkal. Amelyik még időben nem hagyta el, abból ez lett, csak idő kérdése volt és attól függött melyiket mennyire volt könnyű megtörni. Rossz nézni, amilyen életük lett..
2021. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi újság, kérdező?
2022. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!