Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszútávon fenntartható így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávon fenntartható így egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja vagyunk együtt, még külön élünk, de tervezünk majd összeköltözni, minél hamarabb. Mindkettőnknek most lett új munkahelye, ugyanott kezdtünk el dolgozni (de teljesen más részlegen, más épületben), és mivel mindketten introvertáltak vagyunk és igényeljük az egyedüllétet is, a jövőbeni költözést figyelembe véve úgy választottunk műszakot, hogy ugyanazokon a napokon dolgozzunk, csak teljesen ellentétes műszakban, de a pihenőnapjaink ugyanakkor legyenek. Ami úgy néz ki, hogy 3 nap munka (egyikünk 6-18-ig, másikunk 18-6), 3 nap pihi, majd ismét 3 nap munka, csak fordítva megyünk. A szabadnapjaink ugye egyszerre vannak, viszont amíg dolgozunk, kb nem is fogjuk látni egymást, sőt, még messengeren is max úgy fogunk beszélni, hogy 6-8 órákkal később fogunk válaszolni egymásnak.


Szerintetek ez így működhet hosszútávon? Vagy ti esetleg azt választanátok, hogy teljesen igyanúgy dolgozzatok? Mi azt se szeretnénk, mert azért nem szeretnénk 0-24-ben együtt lenni se. A munkahellyel egyelőre mindketten hosszútávra tervezünk.



2021. jan. 18. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne lehetne fenntartani. Egy kapcsolathoz két ember kell. Ha mindketten ugyanígy látjátok/gondoljátok működhet.
2021. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Engem zavarna, ha 3 napig nem látnám a párom.

Attól, hogy mind a ketten otthon vagytok, nem kell egymás szájában lenni.

Nálunk is van, hogy hazajön, kicsit beszélhetünk, aztán játszik 2 órát a haverokkal, addig meg elfoglalom magam. Szerintem nem kell ahhoz fizikailag is külön lenni, hogy a saját dolgozókkal foglalkozzatok egy kicsit.

2021. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1: Alapvetően ugyanúgy gondolkozunk, nem akarunk egyfolytában a másikon lógni. Viszont bennem most vetődött fel ez, hogy azért az s ejó, ha 3 napon keresztül 1 percre se találkozunk, hiába élünk együtt.


#2: Teljesen igazad van. Megpróbálok beszélni vele, hátha ő is így gondolja.

2021. jan. 18. 13:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a jobb, amit a kettes is írt. Az, hogy mindketten otthon vagytok, nem azt jelenti, hogy minden percet ténylegesen együtt is kell legyetek. A barátod is elfoglalja magát valamivel, te meg szintúgy, pl. ő lemegy bütykölni a motorját, te meg tanulsz gitározni, szóval érted, most csak mondtam valamit.
2021. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Mi nagyjából ugyanakkor dolgozunk a párommal, sőt ezelött egy helyen is dolgoztunk, de ez sose volt probléma, sőt mi mindig arra törekszünk hogy minél több időt tudjunk együtt tölteni. Voltunk tavasszal otthon 3 hónapot együtt "karanténban", amíg mások szakítottak mi sajnáltuk hogy vége lett. Szerintem pont hogy az teszi próbára a kapcsolatot ha össze vagytok zárva sokáig hogy jöttök ki egymással. Nem tudnék olyannal együtt élni aki zavar vagy én zavarom őt ha együtt vagyunk ottho
2021. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5-os, pont ugyanigy. Az osszezaras kivaloan mukodott.
2021. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Sőt ha ő előbb végez mint én már hív hogy mikor megyek😃 Jah és munkaidőben is mindennap 2szer 3szor felhívjuk egymást 3 év után is.

5ös voltam

2021. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem felesleges nagyzolni azzal, hogy kinek a legjobb itt a kapcsolata, mert nem attól függ, hogy hányszor hív fel melóban és mennyire várja hogy hazaérj. Az emberek kapcsolaton kívül is különálló személyiségek, akik lehetnek olyanok mint a kérdező, introveltráltak. Ezzel semmi gond nincs. Két introvertált ember is tudja pontosan ugyanannyira szeretni egymást, mint ti, #5-ös válaszoló. Ez nem egymás zavarásáról szól, csak van aki szereti az egyedüllétet is.


A fontos, hogy az igények hasonlóak (ha nem is épp ugyanazok) legyenek és mindkettőtök kényelmesen éljen a kapcsolatban. Mi már együtt élünk 4 éve, összesen 6 éve vagyunk együtt és nagyon sokszor mikor vőlegényem éjszakázik én szinte várom, hogy kilépjen az ajtón, mert olyankor benyomok valami olyan műsort a tv-ben amit ő alapjáraton nem szeret, felcsavarom a hangerőt, szemöldököt festek, nyitott ajtónál pisilek és remekül elvagyok. Hogy szeretem-e? Igen, mindennél jobban. Ő is engem. De nem mindenki egyforma és rendkívül idióta hozzállásnak tartom azt, amit te előadtál, mert ettől a kérdező simán azt érezheti, hogy az ő kapcsolatuk kevesebb, csak mert nem hivogatják egymást naponta 3x.


Nem mindenki vágyik erre és ezt kéne elfogadni.


Köszöntem


25L

2021. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#4: Ő gitározik évek óta és van egy zanakara is, és én vagyok az autó mániás. :D De persze értem, amit mondasz, meg a lényeget, csak érdekesnek tartottam, hogy pont kettőnk hobbiját említetted, csak fordítva. :D


Mi tényleg nem szeretnénk állandóan együtt lenni, ezt én is így érzem, nem csak ő.


Lehet, hogy most csak az a bajom, hogy most kivételesen extrém érzékeny vagyok, megjött, új munkahely, költözés (még nem együtt, csak ideiglenesen), meg alapvetően is eléggé instabil vagyok. Valószínűleg csak eleinte lesz rossz, aztán megszokjuk, illetve ha megnyugszok, jobb lesz. Beszéltem vele, ő továbbra is azt a verziót tartja a legoptimálisabbnak, amit a kérdésben is említettem. És valószínűleg igaza van, szerintem "józanul" én is így gondolnám, csak most tényleg nagyon érzékeny és érzelmes vagyok.

2021. jan. 18. 14:33
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ki kell próbálni, csak akkor tudja meg az ember hogy működik e.

Ha úgy látjátok hogy nem jó, úgy vettem le h vmennyire rugalmas a munkahelyetek, akkor majd változtattok rajta. Ennyi.

2021. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!