Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valamit tudok csinálni hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valamit tudok csinálni hogy a barátnőm kicsit velem is foglalkozzon?

Figyelt kérdés
A barátnőm irodalom tanár egy 6 osztályos gimnáziumban. Állandóan napközben tanít, délután meg dolgozatokat javít órákra készül. Elolvassa a könyveket amik most a gyereknek megjelennek elvileg hogy tudjon nekik jó olvasmányokat ajánlani. És mikor mondom neki hogy ez sok és velem is legyen mindig azzal takarózik hogy ő már az elején még mikor randiztunk mondta hogy neki ez a munkája a hobbija, és hogy imádja csinálni, és hogy mennyi időt tölt el vele. Hogy tisztában voltam vele hogy ő ennek él igazából, mégis belementem, mert elvileg szeretem, és most pedig meg akarom változtatni. Állandóan ilyenekkel jön hogy “ahogy xy írja...”. Értem hogy szereti, de velem is foglalkozhatna. 28F ő is 28

2021. febr. 17. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Foglalkozhatna. Na de ha dolgozik (a tanárok otthoni felkészülési ideje is munka, ez ezzel jár), akkor mit vársz? Ne készüljön másnapra és rúgassa ki magát? A jó tanárok munkája sok időt, energiát igényel, azért vannak ennél sokkal rosszabb munkák is.
2021. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Az biztos, hogy egy tanárnak - pláne egy lelkiismeretesnek - nem abból áll az élete, hogy délután 4-kor eldob mindent a kezéből és elfelejti másnap 8ig a munkáját. Sok törődést és foglalkozást igényel egy ilyen munka és azt is megértem, hogy ez nem mindenkinek fér bele. Valahogy egyensúlyt kéne teremteni. Például hétköznap békén hagyod,1 cserébe hétvégén nem foglalkozik a sulival, hanem csináltok valamit közösen.
2021. febr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, munkamániás emberrel együtt élni az egy életforma. Csak akkor maradj mellette, ha el tudod fogadni, hogy te egy életen át csak második leszel a munkája mögött. Sőt, valószínűleg, ha gyereketek lenne, az is mindig félre lenne dobva a munkája miatt.

Ha te családcentrikus vagy, ill. ilyen társra vágysz, akkor dobd a csajt, nem vagytok egymáshoz valók.

Egyébként ha az elején már megmondta ezt, akkor korrekt volt, nem árult zsákbamacskát.

2021. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Hat amikor osszejottel vele ezt valasztottad. Eleg lelkiismeretes tanarnak tunik, de tudod hogy van ez, ha arra ennyi időt szan akkor valami masra nem fog maradni
2021. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem munkamánia. Minden valamire való tanár ilyen,ez a munka ezt követeli meg. A nyelvszakosok, irodalom tanárok pláne sokat készülnek. Esszéket javítani, olvasni az órához szükséges könyveket nem 2 perc. Az esetleges továbbképzésekről, helyettesítésekről, korrepetálásokról akkor még nem is beszéltünk.
2021. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a megoldást látom, hogy húzzátok meg a határokat, és azokat tartsátok be. Te több időt szeretnél vele tölteni, ő meg szereti is a munkáját, ide kompromisszumok kellenek és egy alapos megbeszélés. Mindenképpen üljetek le, és jelöljetek ki közös időt,amit mindketten betartotok. Ő nem tolja el, te meg azon kívűl nem nógatod.
2021. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Megértem hogy nehéz, de légy rá büszke. Több olyan tanár kéne aki a szar fizetés ellenére lelkiismeretesen dolgozik. Mellesleg ez ezzel jár.


Én is azt javaslom hogy fektessetek le szabályokat, mikor, mit és talán könnyebb lesz ha van egy keretrendszer

2021. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Te nem dolgozol? Mert az írásodból arra következtetek, hogy egész nap otthon ülsz és várod hogy hazajöjjön a gazdi, hogy megsimogasson.

Vagy neked nincs hobbid? Nem tudod lefoglalni magad? Az elég szomorú

2021. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Kompromisszum, kommunikáció... és szabj magadban egy határidőt. Plusz próbáld lefoglalni magad. Ha nem sikerül összehangolni a dolgokat, akkor szakítás... sajnos. Tudom, ezt az utat én is végigjártam, de jobb megoldásnak tűnt szakítani, semmint állandó sóvárgásban élni.
2021. febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugdíjaztatása előtt a feleségem is középiskolai tanár volt. Nem olyan gyakran, mint a nyelvtanosoknak, de neki is kellett néha-néha odahaza javítani ezt azt. A lyukasórákban nem lehet mindent elintézni. Néha még éjfél után 1 órakor is fenn volt emiatt, ám reggel 8-ra már az iskolában kellett lennie. Szerette a munkáját. Sokszor osztályfőnök volt. Ez külön elfoglaltság (gyér többletfizetéssel). Szervezte a kirándulásokat, színházlátogatásokat stb. Szerette csinálni, szerette a diákjait és azok is őt. Látszik, hogyan viszonyulnak egymáshoz a találkozókon.

Mindezt azért írtam, hogy megerősítsem az előttem írókat abban, hogy a pedagógusi hivatás sok beleadást és otthoni lemondást igényel. Most az egészre még rátesz az, ha a gyerekek nem járnak iskolába...

Kedves Kérdező! Többen ajánlották, hogy beszéljetek a problémádról és húzzatok határt, ki, mit, meddig. Szerintem nem biztos, hogy ez a határvonal-kiszabás működni fog, hiszen a pedagógusnak bármi többletmunka közbe jöhet (Te pedig ragaszkodnál a határvonalhoz). Ekkor jönnének a szóváltások és elhidegülések. Inkább gondoljátok meg, hogy érdemes-e még maradni egymás mellett, vagy kölcsönös belátással, szépen elválni.

2021. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!