Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tipikus kérdés sokszor is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tipikus kérdés sokszor is volt, de mit választanátok? Albérlet vagy szülőnél lakni ?

Figyelt kérdés

Sajátot venni nincs lehetőség így az nincs az opciók között.


Mit gondoltok?


2021. febr. 22. 10:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagy párral?
2021. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 A kérdező kommentje:
Párral Bocsi, összeköltözésről van szó.
2021. febr. 22. 10:52
 3/77 anonim ***** válasza:
88%
Albérlet
2021. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 A kérdező kommentje:
Igen de albérlet mellett meg semmi pénz nem marad és sosem lesz belőle önerő lakásra vagy más.
2021. febr. 22. 10:55
 5/77 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaha jó lett volna a kapcsolatom a szüleimmel akkor elgondolkoztam volna rajta, hogy otthon maradjak, látom másokon, hogy ez is működhet. Viszont nem volt, így én az albérletet választottam és nem bántam meg még úgy se, hogy így csak 33 éves koromra lett saját ingatlanom, hitelre. Nekem megérte a korai önállósodás és ha visszamennék az időben ugyanígy csinálnám.
2021. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
90%

Ez is olyan kérdés, hogy mindkettő lehet jó és rossz is - a körülményeken múlik minden.


Lehetőségek:


Szülőkkel lakni. Ez lehet jó akkor, ha ők normálisak, a ház "baromi nagy" és saját részetek van egyedül a konyhában futtok össze vagy az udvaron. Jó hangszigeteléssel nem gond az és közben gyűjthettek.


Albérlet. Ez lehet jó akkor, ha találtok olyat ami normális (nem panel, nem gangos bérházban egy lyuk, nem putri) és megfizethető (mission impossible)


Szülőkkel lakás. Ez lehet rossz, ha a szülők idegbetegek, ha mindenféle "pluszmunkát" akasztanak a nyakatokba "eriggyé kifelé tűzifát vágni!", a lakás kicsi és alig van személyes teretek.


Albérlet. Ez lehet rossz akkor, ha az panel-garzon, gangos bérházban egy lyuk, putri vagy normális lakás csak nagyjából egy nettó átlagfizetést kér el albérleti díjként a tulajdonos, mert ő "ebből kíván élni". Ott ráadásul vagy nem változtathattok komolyabban semmin vagy ha mégis az is csak neki jó nem nektek. Ráadásul bármikor elzavarhat, maximum kicsit ráfizet, de ti megint szedhetitek a sátorfát.


Döntsd el, hogy a körülmények és a prioritásaid alapján melyiket választod.

2021. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:

Persze de a mostani albérlet árak mellett ez nem 33 hanem 60 éves koromra ha sikerülne... így ez amelett szól, hogy nálunk lakjunk.

Másrészt meg az önállóság is jó lenne egy külön albérletben.Nehéz a döntés.

2021. febr. 22. 11:01
 8/77 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként próbáljátok meg a szülőknél. Ha nem sikerülne az együttélés, akkor még mindig ott az albérlet....
2021. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
78%

6/7 III.Edricus Anxious

"Albérlet. Ez lehet rossz akkor, ha az panel-garzon"


Ne haragudj, de mi a gond a panellal? Miért nevezed élből rossznak a panel lakásokat, csak mert a te fejedben az putriként van elképzelve?

Nem tudom egyedül laksz-e, azt már meg se kérdezem hogy budapesti vagy-e, de mesélnék.

Mi egy 45 négyzetméteres panel lakásban lakunk, hatalmas ablakokkal, galériás hálóval, nagy nappalival, világos konyhával. A főbérlőnk szuper jófej, mert amellett, hogy a lakás lokációját, méretét tekintve bőven alulárazta, ránk bíz mindent. Engedett két macskát, engedte hogy átfessük, engedte hogy akármit csináljunk. Előre 1 éves szerződést írunk arról, hogy nem fog árat emelni, ha megszünteti a szerződés alatt az albinkat akkor a kauicó kétszeresét adja vissza.


Tehát milyen jogon szarozod a panel lakásokat? Elmondom, hogy gyönyörű panel lakások is léteznek a világon, sőt, mondok durvábbat : van aki szereti is ezeket. Nem mindenki vágyik kertre. Én pl biztos nem és párom se.


Nem akarom tudni mennyi tapasztalatod van az albérletekkel, mert sokszor itt a válaszaidat olvasva egy 30as, otthonélő megkeseredett embernek látlak, de nem akarok előre ítélkezni, mert nem izgat ennyire az egész.


Az meg, hogy a szülők "pluszmunkát" akasztanak a nyakatokba, mint a tüzifa vágás... hát le ne törjön a körmöd. Ha már otthon lehet lakni ingyen, akkor az a minimum, hogy a pluszmunkát szó nélkül elvégzed a lakhatásért cserébe.


22N

2021. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
41%

Szülőknél párban soha. Egymás hegyén hátán, még akkor sem ha nagy a ház.

Mondjuk azt nem értem, ha albérletben pár lakik, akkor mitől nem tudnak félretenni? Mert azért 2 fizuból nem nehéz félretenni.

2021. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!