Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom nagyon stresszes, félek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nagyon stresszes, félek hogy elhagy. mit tegyek?

Figyelt kérdés

párom cége a csőd szélén áll, iszonyatosan stresszes, 14 órákat dolgozik, én megértem, nem hisztizek emiatt, sosem volt gondom ebből. De azt mondja nem boldog és nincs kapacitása a kapcsolatunkra igy, lehet logikusabb döntés lenne a szakitás. Mondtam neki, hogy rendben megértem. Elfogadtam ezt is, nem hisztiztem nem sirtam, elkezdtem albérleteket keresni. Aztán sirt hogy ne kölötzzek el, próbáljuk meg mégis. Végül megbeszéltük, hogy még adunk a dolognak egy esélyt, de félek hogy megint egyszer csak egy nehéz nap után haza jön és az lesz, hogy neki könnyebb lenne egyedül.

5 éve építi ezt a céget, szive lelke bennem, nagyon ideges, rengeteget fogyott, már fésülködni se szokott, mikor hétvégén a család meglátta, teljesne kiborultak, hoyg mennyire le van épülve. Érzelmileg teljesen össze van esve és félek hogy ebben a labilis szituációban megint csak idő kérdése, hogy előrukkol ezzel ..

Félek, hogy a cég körüli stressz miatt szakit velem. Fogalmam sincs csináljak, hogy a kapcsolatunkat ne tehernek érezze, hanem mentsvárnak.

Én nagyon türelmes vagyok vele, felvannak oszta a feladatok itthon (pl neki szemétlevitel, mosogatás, kutyát este levinni) mindent megcsinálok. Fogalmam sincs mit tehetnék még, hogy boldognak érezze magam mellette (nyilván amikro romokban van, ugy nehéz) hogy legalább azt érezze hogy ha itthon vagyunk akkor az neki megnyugvás nem újabb feladat. Mit tehetnék, hogy ezt érezze?


2021. febr. 22. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne legyél lábtörlő. Ha kiszolgálod meg tűröd a hisztijét, támogatod őt minden téren, a minimum az lenne, hogy megbecsül téged. Meg mi ez a szakítunk, de csináljuk vissza? Dedó.
2021. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő a férfi?

Alapvetően baj, hogy nem úgy gondolkodik, ahogy kéne, ahogyan te is írtad: "a kapcsolatunkat ne tehernek érezze, hanem mentsvárnak". Mert normális esetben az is.

Próbáld szembesíteni vele, hogy semmi sem lesz neki könnyebb, ha egyedül lesz, sőt, a házimunka, amit most helyette elvégzel, egyedül őrá fog maradni. Tehát duplán öngól lenne neki, ha szakítana.

És mondd el neki, hogy egyetlen vállalkozás sem ér annyit, hogy belepusztuljon. A sikeres vállalkozók is általában nem az első vállalkozásukban sikeresek. A kudarcot el kell viselni, fel kell dolgozni férfi módjára. Aztán a romokból újra elkezdeni építeni, amit lehet.

2021. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves hármas, akkor lehet nen értetted a szöveget. Én 110%ban támgatom ;).

Te pedig nemcsak, hogy nem tudsz írnu, de órdít a kommentedből, hogy rohadtuk frusztált vagy. Szerintem neked nincs nőd, ha van... akkor nagyon sajnálom szegémyt miattad.

2021. febr. 22. 13:15
 4/16 A kérdező kommentje:
3 a kommentedet meg jelentettem :)
2021. febr. 22. 13:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kérdező de ha én ilyen helyzetben lennék és lenne egy nő aki támogat hihetetlenül megbecsülném és hálás lennék neki, nem ki akarnám b..ni. Őszintén sajnállak ahogy hagyod hogy ugráltasson: ha el akar küldeni már keresed is az albérletet, ha meggondolja magát akkor ragaszkodsz és az ő hangulatától teszed függővé az egész kapcsolatot, te mintha egy kolonc lennél a sztoriban.


Őszinte jószándékból mondom, hogy a stressz ellenére ez egyáltalán nem egy szeretteljes kapcsolatot tükröz. Akkor nem az lenne az első gondolata, hogy kivágjon.

2021. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem pancser vagy! Mindent megteszel, és igy viselkedik? Majd türöd a hisztijét.... miért is?

Szánalmas! Ahogy irja az első! Lábtörlő vagy! Meg mi ez a gyerekes viselkedés, hogy a kapcsolatunk teher, aztán mégse, meggondoltam magamat? Tiszta ovi!

2021. febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem maradnék vele :( Nem te vagy a hibás a helyzetért.
2021. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy annyira kiváncsi lennék,hogy egyesek személyesen is igy beszélnek e idegen emberekkel, vagy csak itt élik ki az iszonyat frusztráltságukat az olyan kijelentésekkel hogy "pancser vagy". Nem azzal van amit írnak egyesek hanem a stílussal. De szerintem viszont ez a szánalmas :)
2021. febr. 23. 13:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Bár nem én írtam a pancseres választ, de ha nem lenne igaza, leperegne rólad. Ne mások vélt vagy valós frusztráltságán lovagolj, meg "szánalmasozz" le embereket, hanem a rakás trágyát érő kapcsolatodon gondolkozz inkább.
2021. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9., a stilus maga az ember :)

És rólam a szar stílus lepereg, csak meglep :D mert értelmes embert neveltek belőlem a szüleim, jó értékekkel.

Én nem hiszem, hogy egy párkapcsolatban 'PANCSER' az az ember, aki igyekszi a párját tamogatni, amikor az élete munkája összedől, mint egy kártyavár. Azért mert egyesekben semmi empátia nincs, bennem van :) ha ezért pancser vagyok, egye fene. De nem irigylem a párjaitokat, remélem nekik soha nem lesz ilyen mehéz időszakuk, mint az én páromnak, mert úgy látszik, a jóban rosszban kitartani a másik mellett, csak jóban rész kényelmes már mindenkinek, a rosszban pedig pancserság. Hát ez szamomra rohadt szomorú....

2021. márc. 2. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!