Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom egyetlen problémája...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom egyetlen problémája velem, hogy sokszor panaszkodok, ismételgetem ugyanazt, ahelyett hogy megoldanám. Nagyon zavarja. De ha bajom van, jól esik panaszkodni, meg szóvá tenni ugyanazt a nem tetsző dolgot, ha csak eszembe jut. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha a Kérdező azt igényli, hogy a párjának is el tudjon mondani dolgokat, akkor ez egy normális, és teljesíthető kérés. Ne csináljunk már olyan nagy dolgot ebből, hogy alternatív megoldás kell.


Viszont a Kérdező e kommentek után majd eldönti, hogyan kezeli ezt a helyzetet.

2021. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb amit csinálsz. A férfi alapvetően egy logikai úton működő kreativ problémamegoldó egység. Namost ha állandóan ugyanazt a problémát hozod fel, az kúrja fel h nem oldod meg. Mert ha mindig más problémád lenne amit elpanaszolsz de meg is oldod, az még oké. De ez amit csinálsz ez vmelyik barátnődre tartozik maximum. Egyébként miért ragaszkodsz a problémádhoz? A sajnálatból generálsz figyelmet?
2021. febr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megfordítva:


Van valami, ami nyilvánvalóan kellemetlen a párodnak, "nagyon zavarja" de te mégis csinálod.


Egyébként a megoldás mindig a kommunikáció minőségében rejlik.


Mondd meg neki, hogy:


"Karcsi, nekem szükségem van arra, hogy te meghallgass, még ha ugyanazt ismétlem is, mert nekem ez érzelmi biztonságot jelent. Kérlek ne úgy vedd ezt, mint megoldandó probléma, hanem, mint az én kapcsolati szükségletem, és így talán nem fog zavarni, mert így szeretetből tudsz meghallgatni."

2021. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mintha folyton csak sajnáltatnád magad, h neked milyen szar stb, napjában többször, és a kisújjadat nem mozdítod h a helyzet változzon. Sztem is zavaró. Ne csodálkozz.
2021. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ahogy Brian Tracey mondta egyszer: "Sose panaszkodj, sose magyarázkodj."

Minden embernek vannak gondjai, elég a sajátunkat cipelni, a bánatot nem érdekli még az hogy mindennek a tetejébe a másik terrorizáljon és lelki szemetesládának használjon, mert az ilyen panaszáradat nagyon lecsapolja az életenergiánkat, amit hasznosabb dolgokra is fordíthatnánk.

Iszonyú fárasztó a másik nyűgjét hallgatni nap nap után, az ilyen panaszláda-típusú nyafogós-nyivákolós hisztis ember az egyik legrosszabb fajta.

Gondod van? Ne oszd meg. Oldd meg!

2021. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!