Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mit kellene tennem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mit kellene tennem? Valóban bennem van a hiba Jobb lenne ha külön mennénk? Meglehet ezt meg menteni?

Figyelt kérdés

Van egy párom. Együtt élünk. Van egy közös 8 hónapos kislányunk s nekem az előző kapcsolatombol egy 6 éves fiam. Fiamat a verszerinti apja nem igazán látogatja. Nagyszülők messze laknak. Mielőtt párommal összeköltoztunk mi ott laktunk a fiammal.

Nos 2 éve lakunk együtt. S a párom ez idő alatt nem igazán került kötél a fiam hoz. Nem ül le vele beszélni játszani semmi. Jó tény és való mindent megvesz neki de mégsem foglalkozik vele. Sokszor van az h a fiam szól neki s párom ugy tesz mint aki nem hallja( legalábbis ezt ő mondja). Nagyon kényelmes típus. Mindenre a válasza a majd majd.. A terhességem sajnos nem volt zökkenőmentes. Tilos volt az együttlét. Ami konkretan a lányunk születése óta nem sokat változott. Azóta 2szer voltunk együtt.(8 hónap alatt). Ő mindig más indokkal jön. Egyszer az a baja h mióta együtt vagyunk ő sokat hízott. Aztán az a baja h én sokat hisztizek. Leültem vele. Próbáltam erről beszélni hogy ha velem van a baja. Nem tetszem már neki akkor mondja meg s változtatok. De mindig tagadja h velem lenne a baj.

Ő dolgozik. Folyamatos műszakban. Én idehaza vagyok Gyeden. Nevelem a gyerekeket plusz végzem a hazimunkat

De soknak érzem. Sok mert úgy érzem nem számíthatok rá semmiben. Ha elmondom mi a baj. Akkor mindig azzal jön h én hisztizek. Többször itt akartam hagyni. Buta dolog tudom. De fenyegette h elhagyom. Mindig azt mondja ha akarok menjek de ő ugyan nem fut utánam.

Ha osszevesztunk akkor olyan bunkó h a fiamhoz sem szól. Ilyenkor ha veszekszunk akkor rendszerint én a fiam szobájában alszok a földön. Ez sem htja meg. Mert azt mondja h ez engem minősít s nem ot

Ha nem szólok hozzá akkor hidegen hagyja s bunkó viselkedik velem meg a fiammal.


2021. febr. 28. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sajat magadra nem gondolsz, a gyerekeidre, kulonos tekintettel a fiadra kellene. Ez a kapcsolat nyomoritsa meg az o lelket is?
2021. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Benned van a hiba, keresed a konfliktusokat, majd megsértődsz és menekülsz előlük duzzogva, ami nem fog megoldani semmit. Lefogadom, hogy közelebb vagy a húszhoz mint a harminchoz. Feltenném a kérdést: úgy akarsz élni, hogy két különböző pasastól két gyermeked van? Aztán jön majd a harmadik és annak is vége?. Fogalmazd meg úgy a problémákat, hogy minek örülnél, mit szeretnél és asszertívan közelíts. Annyira jó lenne, ha a párok nem végletekben gondolkodnának és megtanulnának közösen gondolkodva nem kibújni a felelősség alól.
2021. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nevelése az közös feladatnak kellene hogy legyen. Hiába dolgozik ő, (amit te csinálsz az is teljes értékű munka) ez nem mentesíti attól hogy nevelje a gyereket amit elvállalt. Abból amit leírtál nekem úgy tűnik hogy nem igazán törődik veled. Próbáld meg még egyszer leültetni, nyugodt hangon elmondani hogy mi a probléma és megbeszélni. Ha nem hajlandó változtatni vagy kompromisszumot kötni, akkor hagyd el. Sem neked sem a gyerekeknek nem jó, ha egy olyan kapcsolatban vagy ahol nem becsül meg a párod. Csak ártasz nekik vele.
2021. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamiben hibázol, az az, hogy túl hamar szülsz a férfiaknak. Szinte meg sem ismered őket a terhesség előtt.


#2. "Fogalmazd meg úgy a problémákat, hogy minek örülnél, mit szeretnél és asszertívan közelíts."

Ezt hiába teszi a kérdező, ha a másik oldalról sincs meg a szándék. A pasija sem túl egyenes vele szemben. Látszik, hogy a részéről valami nem okés, és mégsem mondja meg, hogy mi baja van a nővel, gyerekkel, bármivel.


Igen is, egy kapcsolatban fontos az érzelmi támogatás is, nem csak az anyagi. Úgy semmit sem fog tudni megbeszélni a kérdező, ha a párjától azonnal megkapja a hisztis jelzőt, amint a nemtetszését fejezi ki.


"Ha osszevesztunk akkor olyan bunkó h a fiamhoz sem szól."

Szerintetek ez egy érett ember? Mit tehet arról egy 6 éves kisfiú, hogy az anyja és a nevelőapja összevesztek? Szegénykém... Ez örök trauma lehet számára.


Én igen is, kilépnék ebből a kapcsolatból. Lehet beszélgetni, minden viselkedésformát meg lehet magyarázni, de az alapszemélyiségen csak nagyon nehezen lehet változtatni. A beszélgetések után általában max. pár hétig tart a "megváltozás", utána minden előlről kezdődik a tapasztalataim szerint.

2021. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó honnan veszed hogy túl hamar szültem? Pláne a fiam?
2021. márc. 1. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:

#5.

Mindössze két éve laktok együtt, és már 8 hónapos a közös kislány. Persze, személyfüggő is, ki mit tart korainak. Én annak tartom, mert szerintem ennyi idő alatt nem lehet igazán kiismerni egy embert.


Ezzel nem akarlak hibáztatni, mert a bunkó viselkedéséért csak a párod hibás. Viszont eleinte mindenki meg tudja játszani az ellenkezőjét.

2021. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!