Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapintatlanság boldognak lenni, ha a párod rossz időszakot él?

Figyelt kérdés

Fiatalabb koromban kezeltek súlyos klinikai depresszióval, amin azóta nagyrészt túl vagyok, tudom kezelni. Több évnyi terápia eredménye, a mai napig rengeteget teszek azért, hogy boldog lehessek.


A páromat nagyon megviselik ezek a hónapok, a munkahelyén is vannak gondok. Próbálom támogatni, ahogy tudom, de sokszor rám förmed, ha pl mosolygok vagy főzés közben dúdolgatok, beszélek a háziállatainkhoz ("minek kell megkérdezi a kutyát, hogy éhes e, csak b**** elé a kaját, majd megeszi") és ez már kezd nagyon rosszul esni.


Nem mindig ilyen, de az utóbbi hetekben egyre inkább és azt vettem észre magamon, hogy néha direkt próbálom lehúzni a kedvem, mielőtt hazajön, hogy ne essen rosszul neki és ez biztosan nem egészséges.


Próbáltam felvetni, hogy esetleg beszélhetne szakemberrel, ha velem nem szívesen teszi ilyesmiről, de elhajtott, hogy neki ilyen nem való.


Szeretem, de a saját mentális egészségem is féltem.


Mit lehet tenni?


2021. márc. 2. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Dobd fel.
2021. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az. Ha nekem valami problémám van, akkor nem a páromon vezetem le. Sőt... nekem az plusz problémát jelentene, ha az én rossz kedvem kihatással lenne a páromra és még azon is agyalnom kéne, hogyan tettessem, hogy minden "oké" és ne legyen rossz kedve miattam.

Oké, hogy szereted, de a leírásod alapján elég nagy pöcs. Ennyi.

2021. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Mit takar az, hogy ezek a hónapok megviselik? Mármint a járvány okozta helyzet, vagy micsoda? Előtte milyen volt?
2021. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan súlyos PILLANATOK, amikor nem illik, de ha hosszabb időszak van, senkitől nem lehet elvárni, hogy savanyú, búvalb.ott, szimpátiaszomorú legyen egész végig...
2021. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Két és fél éve vagyunk együtt. Igen, a járvány okozta helyzet. Eleinte jobban viselte, de alapvetően az az "eljárós" típus és így, hogy ennyire elhúzódott és közben a krízis az ő munkahelyét is kezdi utolérni, ez így már sok neki.


Előtte is előfordult, hogy ha valami nem úgy ment, ahogy szerette volna, kicsit nyerssé vált, vagy megmondta, hogy egyedül akar kicsit maradni, de ilyen szándékosan bántó dolgokat eddig nem vágott a fejemhez, mint mostanában.


Egyébként nyilván nem akkor vigyorgok, mikor esetleg éppen megosztja, milyen nehézségekkel kell szembenéznie munkában vagy ilyesmi (bár nagyon ritka, ha megnyílik), hanem pl nézi a tv-t vagy internetezik és akkor hirtelen rám mordul, hogy zavarja a jókedvem.

2021. márc. 2. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Megmérgezi a kapcsolatot.Te természetesen éled a napjaidat,amiben vannak vidám,lelkes pillanatok is.

Erre ő azt várja tőled,hogy sorvadj mellette.


Ez hatalmas önzőség!

Nincs igaza egyáltalán!

Tapintatlanság temetesen röhögni,es tapintatlansag olyankor vigadni,mikor a masikat valami rossz érte.

Ilyenkor az ember inkabb vigaszra,megertésre vagyik.

De ez nem tapintatlansag. Hónapokon keresztül elvarni a masiktól,hogy hasonlóan depressziv,buvalbelelt legyen,az viszont egyenesen bunkóság.

Kb: Megdöglött a tehenem,dögöljön meg a szomszédé is!

Aki szereti a másikat,az ilyet nem vár el!

2021. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!