Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan menthetném meg anyukáma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan menthetném meg anyukámat? Apám nárcisztikus súlyosan, de anya nem ismeri fel, és állandóan sír és szenved, és teljesen zombivá vált a hosszú évek alatt.

Figyelt kérdés

Ezt tetőzi az a tény,hogy sok testvérem is van, mind sérültek lettünk lelkileg, de szerencsére már elkezdhetünk kirepülni a jeges "fészekből". Azt hittem anno, ha majd már nem élünk velük, anya elmenekülhet. Egész életemben próbáltam őt megmenteni apától és próbáltam elnyomni a saját sérelmeimet, mert természetesen azok is súlyosak. De legalább én felismerem a helyzetet, és a bántásokat próbálom helyén kezelni, anya viszont őt jobban szereti szerintem mindannyiunknál. Folyton "sajnálja". Bezzeg sajnos minket gyerekeket nem, mindannyian evészavarosak vagyunk, szuicid hajlammal.


Nők, titeket mivel lehetne rávenni, hogy szakítsatok a párotokkal, ha olyan elvakultan "szerettek" valakit? Tudna valaki segíteni? Sok éve vagyok tehetetlen, de lassan feladom..


2021. márc. 2. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem lehet megmenteni, ha ő nem akarja. Mentsd magadat. Anyukádnak meg kínáld fel a segítséged. Ha akar, akkor élhet vele. Anyukád meg valószínűleg apukádat akarja megmenteni, persze egy nárcisztikust nem lehet. Nehéz helyzet ez. Nagyon erős függőségben van tőle. Ide már szakember kell, de előszor az, hogy belássa miben is van.
2021. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy mert ő ezt nem akarja.

És lássuk be, meg sem érdemli.

Ő tök nyugodtan elnézte hogy ti szenvedtek, ráadásul szült sokat, de mi a francnak ikyen családba?


Hagyd csak. Éld az éketed, örülj hogy megszabadultál.

Ha van otthon tesód még, inkább nekik próbálj segíteni minèl előbb lelépni.

2021. márc. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy. Esetleg küldhetsz neki oktatási anyagokat a nárcisztikusról, vagyis könyveket, videókat. Akkor hátha felismeri, miben van.


Egyébként nehéz kiszabadulni egy bántalmazó kapcsolatból, mert közben kialakul a traumakötés. (Olyan, mint a Stockholm-szindróma. A bántalmazód néha dob egy csontot, néha "szeret", ezért függsz tőle. Komoly dolog, amiből tényleg nehéz kijutni.)

2021. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, és nagyra értékelendő,hogy próbálsz segíteni. Én egy esélyt látok arra,hogy kiszabadítsd ebből a lehetetlen állapotból anyukádat. Állíts fel egy stratégiát ha tudsz.

Anyukád dolgozik, van önálló jövedelme? Van hová mennie,esetleg tud albérletet fizetni? Mögötte állnátok ha segítségre van szüksége?

Nehéz hosszú évek után ilyen helyzetből szabadulni, főleg úgy, ha nem látja a lehetőséget arra miként lesz tovább.

Össze kellene fognotok, Nektek, testvéreknek, és együttsen a segítségére lenni úgy,hogy mellette persze önálló életet is élnétek.

2021. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeuta, de iszonyat sürgősen. Kb 20 évvel ez előttre.
2021. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a terápia című sorozatot. Harmadik évadban van egy nő, aki tozed ennyire nem szenved nárcisztikus párja mellett, és ott is egyértelmű, hogy változtatni kell.
2021. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!