Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen könyvet vagy bármi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen könyvet vagy bármi hasonlót kellene vennem erre a célra neki?

Figyelt kérdés

A testvérem egy mérgező kapcsolatba él, a párja nem is szereti őt igazán, ha csak annyit mond a párjának pl. hogy menjenek el sétálni közösen vagy csináljanak valamit, akkor szakít vele, mert ne követelőzzön. Persze a testvérem ilyenkor kapálózik és könyörög a pasinak, hogy ne hagyja el.

Magát a párkapcsolatot elég hosszú lenne bemutatni, de sem én, sem a szüleink, barátaink és közeli ismerőseink sem nagyon láttak még ennyire rossz, mérgező kapcsolatot.

Szeretnék segíteni neki.

Vannak esetleg olyan pszichológiai vagy bármilyen más témájú könyvek, amik segíthetnek neki abban, hogy legyen egy kis önbizalma, ereje, tartása vagy esze? Valami, ami talán erőt ad neki, hogy kitudjon lépni?

A testvérem tisztában van az egésszel, igazat is ad mindenkinek, mégis ezt csinálja.



2021. ápr. 4. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Van egy csomó ilyen könyv(pl csernus könyvek).

Viszont hiába olvassa el, ha a gyakorlatba nem ülteti át.

Nekem pl 17-20 éves korom között volt egy szörnyen mérgező kapcsolatom és ugyan egy harmadik fél öntött belém annyi lelket, hogy ki tudjak lépni ebből, de ezeknek van egy kifutasi ideje. Ha megunja lépni fog, ha van esze. Nekem is hiába beszéltek nem hallottam meg amit mondtak.

2021. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem hogy könyvek jelenleg segítenének, főleg ha tisztában van vele miben van; hiába tudja hogy ki kellene lépnie, de az érzései és személyiségbeli tulajdonságai benne tartják. Szakember és terápia lenne a megfelelő választás, hogy fokozatosan megtalálják a személyes okait a behódolásának és dolgozzanak vele, de ehhez neki is kell akarnia.


Azért 1-2-t berakok, amik szerintem nagyon hasznosak:


[link]


[link]


[link]

2021. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Csernus könyvét (A Nő) én is ajánlom kifejezetten erre.
2021. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként milyen személyiség a tesód?

Én egy videót tudok ajánlani, szerintem a testvéred az 5 felsorolt valamelyike (vagy több ötvözete) lehet:

https://www.youtube.com/watch?v=_bo2jrRSBuI&ab_channel=N%C3%..

2021. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt annó, és tudtam jól hogy gàz az egész,de mindig kerestem valami apró kis jó pontot a másikban,hogy elhitessem magammal,jó ember ő a lelke mélyén.

Nekem az volt a szerencsém hogy az akkori ‘párom’ megmondta hogy nem tudja képes e komolyan venni a dolgot, mert ő túl magának való.

Ezért nyitott szemmel jártam és bűntudattal bár de találtam mást,aki ég és föld!

Szerintem ebből a helyzetből egy normális udvarló tudja kihúzni az embert.

2021. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz segíteni neki. Amíg ő nem ismeri fel a helyzetet, nem vágyik a változásra, adhatsz neki könyvet, mondhatod, hogy menjen pszichológushoz, nem fogsz vele semmit elérni.
2021. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!