Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus ember, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus ember, ha nem szeretik?

Figyelt kérdés

Akinek volt tapasztalata nárcisztikus emberrel - ténylegesen, tudom ma divat ez a kifejezés - elképzelhető, hogy úgy van együtt nárcisztikus vkivel, hogy az nem szereti?

Páromra nagyon illenek a jellemzők, kivéve ezt az egyet. Ugyanis én nem zúgtam bele, nem csodálom, és ezt tudja is. Nekik azonban pont erre van szükségük.

Ha nárcisztikus lenne, nem maradna velem?


2021. ápr. 12. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Maradhatna attól még veled, csak a csodálatot máshonnan szerzi meg. Lehet csetelget más emberekkel, elcsavara mások fejét a hátad mögött, te pedig fix pontnak jó vagy.
2021. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikus mindenkit Használ! Kit erre, kit arra. Az érdekei szerint.
2021. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a belezúgás a fontos, hanem az, hogy alárendelődj neki.


Gondolom, szex van, közös élmények vannak, a külvilág felé is tudja mutatni, hogy nem szingli.

2021. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Majd dobbant, ha talál kielégítőbb forrást, egyelőre jó vagy, de valószínűleg nem az egyetlen.

Mióta vagy vele?

2021. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Több, mint 3 éve.

Egy percig sem rendelődtem alá, nehezen is viseli.

Nem úgy tűnik, hogy dobbantani akar, persze, náluk nem lehet tudni.

2021. ápr. 12. 12:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes. Mondjuk a nárcizmus is egy spektrum, szóval simán lehet igazad... Ám furcsa, hogy nem tűri az ellentmondást, és benne marad így is a kapcsolatban. Nem túl szerencsés a társkeresésben? (Már amikor szingli.)
2021. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De, mindig volt mellette valaki. Meg is mondta, ő úgy jobban érzi magát, ha van mellette vki. Ez az egyik jele annak, hogy nárcisztikus lehet. De az összes többi is passzol rá (ha csinál vmit, követeli a dicséretet, ő nem dicsér, nem képes figyelmet fordítani a másik igényeire, nem tud szeretni, nulla empátia, nem bírja a kritikát, magából kikelve reagál, bármi apró dologról legyen is szó, állandó harcban van, folyton le akar nyomni, attól érzi jobban magát, ha másoknak okoskodhat, ezek a barátai is (2),akiket maga alá helyez, stb stb.

Csak éppen én nem gondoltam, hogy ő sokra tartja magát (a felszínen), mert egyből láttam, milyen sérült. Így én sem dobtam hátast tőle.

Ez az egy nem illik a képbe, hogy akkor miért marad.

Ha a háttérben chatel, miért nem cserél le olyanra, aki odáig van érte?!

2021. ápr. 12. 12:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert szereti az izgalmat, titkolózást.
2021. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember annyi...

Ettől még lehet nárcisztikus, ez csak egy általános jellemző, nem egy feltétel.

2021. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 Bennem inkább az merült fel, hogy miért nem cseréled le te?


Általában a nárcik szeretik a biztosat, sőt nem is csak a nárcisztikusok, hanem nagyon-nagyon sok nem nárcisztikus ember is a biztos kapcsolatot választja. Félnek az egyedülléttől, a döntéseik következményétől. Náluk viszont hatványozottan igaz ez, hiszen a biztos forrást nem cserélik le. Még eszembe jutott, hogy a negatív forrás is forrás. Rólad még akár panaszkodhat is a csajoknak, hogy nem hagyod élni, ők persze igazat adnak neki, és hopp, máris megkapta a hőn áhított "erkölcsi fölényt".

2021. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!