Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi nárcisztikus személyiség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi nárcisztikus személyiségzavaros ember lenne?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasok kérdéseket, szinte minden olyan kérdésben ahol az egyik félre panaszkodik a párja, mindegy hogy férfi vagy nő, azt válaszolják neki, hogy egyértelmű nárcisztikus személyiségzavar. De miért egyértelmű? Ez ennyire mindennapi dolog? Nem lehet, hogy csak ők ketten nem passzolnak és ezt hozzák ki egymásból? Vagy a rossz kapcsolat, sok vita hatására néha mondanak/csinálnak olyat, amit utána akár rögtön megbánnak?

Volt olyan ahol a barátnőjére panaszkodott valaki, és több tünetben is magamra ismertem, hogy huszonegykét évesen én is csináltam ezt az akkori párommal, én is féltékenykedtem, hisztiztem stb. De egyszerűen még egy fiatal kis liba voltam, plusz össze sem illettünk. Vagy például nekem is mondott már olyan dolgokat mérgében a barátom, amire itt egy kérdés alatt azt írták, hogy csak a nárcisztikus férfiak mondják a párjuknak. És nem tudom, olyan érzés, ahogy olvasgatok itt, hogy ha valaki elviselhetetlen a kapcsolatban az mindenképp személyiségzavart jelent. Ti mit gondoltok erről, feltűnt ez rajtam kívül még valakinek?


2020. ápr. 19. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Valaki egyszer a nárcisztikus szót használta,gondolom megtetszett a szó pár embernek,és egyből mindenki nárcisztikus lesz,mert így milyen műveltnek látszik a válaszoló. Ha te mint idegen panaszkodsz pl a szomszédodra,akiről szintén nem tudom,hogy ki lehet,akkor én mégis milyen jogon illetem meg ilyen jelzőkkel??? Volt egy nagyon értelmes tanult,higgadt munkatársam,mégis mikor válófélben volt nagyon ideges és feszült volt. Azóta rég elváltak,talált mást,és újra az egyik legjobb koléga és beszélgetőpartner volt. Mindenki életében vannak hullámvölgyek. Ha akkoriba ismertem volna meg a munkatársamat amikor vált akár még a nárcisztikus szót is rá lehetett volna ragasztani. Tehát szerintem ez egy elhamakodott véleménynyílvánítás egy olyan ember felé akit lehet még sosem láttunk.
2020. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen, nagyon sok a nárcisztikus "ember".a legtöbb áldozat hallgatott addig, amíg nem volt internet, nem lehetett ezt így névtelenül kibeszélni, egyáltalán tájékozódni erről a témáról. Ha egyszer rájössz, mit jelent a nárcizmus, felismered a családodban, a barátaid, kollégáid között, akkor egyszer csak a helyükre kerülnek a dolgok. Igen, nagyon sokan vannak. Gyakran rejtőzködő életmódot folytatnak, és csak egy-egy áldozatuk előtt (pl. család, partner) vetik le az álarcot.
2020. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%

A világ kitermelte őket. Akik konkrétan ebben a személyisegzavarban szenvednek azok száma valószínűleg nem olyan sok.

Inkább a helyzetek(esetleg bizonyos személyek) hozzák ki az emberből ezt a viselkedést.

2020. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Olvasgass a témában, ha érdekel. Mobilról nem állok neki regényt írni, és a cikkeket sem tudom linkelgetni, de a mai társadalom eleve kedvez a nárcisztikusság kialakulásának. Mindenhonnan az folyik, hogy akkor érsz valamit, ha ez és az megvan, és ha valami nem jól alakul, az egyedül a te hibád. Ciki hibázni úgymond...



Egyébként nem egy ritka zavar tényleg, bár tény, hogy sokszor a sértődöttség vezet ezen jelző téves használatához. Pl. Nagyon sok ember hajlamos a volt párját nárcisznak vagy borderline-nak látni, pedig csak arról van szó, hogy nagyon nem passzoltak össze.

2020. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!