Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátom féltékeny a barátaimra? /lent/

Figyelt kérdés
A barátommal 4 hónapja vagyunk együtt, én 19, ő 22 éves. Távkapcsolatban vagyunk, 2 és fél óra az út, így csak hétvégente találkozunk, péntek délutántól vasárnap délutánig vagyunk együtt. Mivel ő hétköznap dolgozik, és a haverjai is, így általában hétvégén tudnának találkozni, de azokat ugye velem tölti. Viszont, én olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy nagyon közel lakik hozzám a barátnőim nagy része, és mivel én még sulizok így hétköznap is tudok velük találkozni. Ha hétvégén akarnak, akkor azokat ugyanúgy kihagyom, mint a barátom. Viszont több alkalommal is volt már, hogy én győzködtem a barátomat, hogy menjen el, találkozzon velük, de ő mindig mondja, hogy inkább velem lenne, meg velem legalább tud pihenni. Viszont a problémám, hogy ha mondom neki, hogy ma délután találkozom valakivel, onnantól elkezd "duzzogni" és úgy csinál, mintha nem lenne baj, de nyilván érzem, hogy valami nem tetszik neki. Hogy beszéljem ezt meg vele? Ha "féltékenységgel" gyanusítom, úgyse fogja belátni, de azt se mondja, hogy ne találkozzak velük. Titkolózni, pedig nem szeretnék. Mi lehet erre a megoldás?

2021. ápr. 14. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Kommunikáció. Erre nincsen más megoldás véleményem szerint. Nem vádolni kell, hanem leírni te hogy érzed.

Ne kertelj, szépen mondd meg neki. Ha ebből problémát csinál, és a duzzogásával bűntudatot éreztet veled továbbra is, akkor szépen el kell magyarázni, hogy neki is van élete rajtad kívül (mert lehetne), és neked is lehet, mert egyszerűen több időd van.

N25

2021. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális az sem, hogy ő soha nem találkozik senkivel.. És lány barátokra meg nem is kéne féltékenynek lennie. Lehet, hogy csak nagyon szerelmes, és örökké csak veled akar lenni.
2021. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Itt csak az őszinteség segíthet igazán .

Ismerek nem egy duzzogó típusú embert , hát megmondom őszintén , nekem tele van velük a hócipőm !

Annál nincsen rosszabb , mikor valaki nem mond semmi konkrétat , csak látod rajta , hogy duzzog .

Pláne ha még féltékeny is , egy bizonyos féltékenység még egészséges , de ha már valaki túlzásba esik , na az teljesen ki borít !

Ráadásul nagyon nagy a távolság köztetek , ami + hátrányt jelent , de még ez a kisebb probléma talán .

Beszélj vele, adjál neki időt , amennyit gondolsz , de ha továbbra ilyen marad , akkor keressél valaki mást szerintem .

Ez nem jelenti azt , hogy azonnal szakítanod kell vele , csak ha nem változik ezeken a területeken a helyzet és ez neked kellemetlen marad a továbbiakban is , akkor szerintem mérlegelned kell .

2021. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ez már inkább kisajátítás, meg a saját magába vetett kishitűség. Ha te mással elmész, és ő nincs ott, akkor te vajon valóban oda mész, ahová mondod, mit csinálsz, kivel találkozol, lesznek ott más pasik. Tipik féltékenykedés meg duzzogás.

Nem kell titkolózni, vagy hagyd figyelmen kívül, mintha észre se vennéd, vagy kérd, hogy magyarázza el, mégis miért gond neki, hogy a barátnőiddel találkozol és értetlenkedj addig a válaszán, amíg rá nem jön, milyen h-lyeségeket beszél.

2021. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A volt férjem ugyanezt csinálta. Passzív agresszíven keti a bűntudatot. Szép lassan elérte, hogy ne találkozzak a barátaimmal. Mint a lassan fövő béka esete. Már elváltunk. De azokat a barátságokat már buktam.
2021. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Megfogadtam a tanácsot, és beszéltem vele. Kiderült, hogy úgy érezte, hogy az utóbbi napokban elhanyagoltam, és belátta, hogy nem volt szép, ahogy viselkedett. Illetve, jövőhét hetvégén valószínűleg találkozik a barátaival végre.

2021. ápr. 14. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!