Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyrelehet hozni a kapcsolatot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyrelehet hozni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Azt mondta már unja hogy gyerekes vagyok a koromhoz képest és hogy akármit ír nekem mintha nem érdekelne. Reakcióm rá a szokásos "aha, értem", és ezután jövök én valami témavál.

Nem tudja most mi legyen tovább. Szeret, de nem úgy, mint régen. 1-2 hete érezte először.


Teljesen jogos, próbálok ezeken változtatni, mert megmondom őszintén engem is zavarnak, főleg a második. Barátaimmal és családommal is előfordul sokszor ez az eset, hogy mondanak valamit és mintha nem érdekelne, pedig érdekel. Családomnál érzem azt, hogy már javul ez, mert tök jól elbeszélgetünk és nem az a válaszom hogy: "aha, aha, ja".

Oké, régen visszahúzodó típus voltam, kellett egy kis idő míg egy társaságban kinyíljak és beszélgessek.


Gyerekes viselkedés meg helyzettől függ, nyilván szülei előtt nem viselkednek gyerekesen, meg ha valami olyan helyen vagyunk, legyen ez étterem, ott is komoly vagyok.


Vajon ha kedvesebb/romantikusabb lennék újra visszahoznám úgymond a tüzet benne? (Nem mintha nem vallanám magam romantikusnak)

Tényleg érdekel amit ír csak ezek a leszarom reakciók kegyetlenek. Ezt mindenképp javítom, nem csak miatta.


Köszönöm a megértéseteket.

21/F



2021. ápr. 17. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Javaslat: váltsatok kommunikációs platformot :D


Hívjátok fel egymást, videóhívás (nonverbális kommunikáció segíthet).

Az üzenetírás úgy tűnik nálatok nem jó választás


Minden elismerésem a barátnődnek, hogy normális hangnemben el tudta mondani a problémáját és te probálsz rajta segíteni.


A kérdés valójában az, hogy miért gondolod azt hogy nem lehet helyre hozni? Ha egyszer dolgozol azon, hogy megváltozz. Vajon valójában szeretnél változtatni vagy csak nyomás hatására?

2021. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Őszintén, egyszer éltem át csalódást ami nagy nyomott hagyott bennem, és amekkora szerencsém van az életben simán kinézem, hogy most is elő fog fordulni.


Mondom neki, hogy próbáljuk meg, ígérem nem leszek olyan.

Mindig hozzámvágja hogy ne miatta változzak meg, nem éri meg.

De hát nem is miatta akarok. Sokkal jobb a közérzetem mióta apukámmal normálisan eltudok beszélgetni.

2021. ápr. 17. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Abban igaza van, hogy kizárólag egy nő miatt nem éri megváltozni.

Viszont úgy tűnik, hogy ő nem tudja/nem akarja elhinni, hogy önmagadért is megtennéd. Megértem, hogy nem csak miatta, de ő nem.


Szerintem a felszín alatt a barátnőd az egész kapcsoaltban bizonytalan: Mutasd ki neki, hogy megbecsülöd és hogy számodra ő egy kincs. Küzdj érte, és újra hóditsd meg, nyerd el a bizalmát és bizonyitsd be, hogy tényleg szeretnéd őt most és jövőben is.

2021. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha jól értem, a ti kapcsolatotokból nem a romantika hiányzik, hanem a (barátnőd szerint) figyelem, valamint a kommunikáció.

Ha személyesen, telefonon beszéltek, akkor is csak ennyi reakciót vált ki belőled a mondandója?


A kommunikáció egyébként függ attól is, mennyire érdekes számodra a téma, vagy attól, hogy hogy hogyan vezetik fel. Vannak olyan témák, amikre én sem tudok mit mondani, vagy ha egy levegovetellel mondják el a sztorit, aminek azt se tudod, mivel kezdődött, arra se nagyon lehet mit reagálni.


Tehát a kommunikáció lényege, hogy valaki elkezdi, a másik reagál, s erre a kezdő feltol újabb reakció következik. Az aha, értem szövegre pedig valljuk be, nem nagyon lehet mit reagálni. De egyébként ezt lehet tudatosan is gyakorolni. Ő ír valamit, amiből te kiszűrsz egy pontot, egy fontos információt, és visszakerdezel rá, vagy egyszerűen a téma kapcsán leirod a véleményed.

Egy nagyon egyszerű példa:

N: Ma vásárolni voltam a barátnőmmel, nagyon jól éreztük magunkat.

F: Na, az szuper. Hol voltatok?/ Vettetek valamit?/Örülök, hogy jól érezted magad.


Azt hiszem, ezt nem kell mondanom, hogy bármilyen jellegű kapcsolatban elsődleges szempont a kommunikáció, szóval igen, megéri ezen változtatni.

2021. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!