Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van ennyi bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi bántalmazó kapcsolat?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyen kérdést látok a gyakorin. Szavakkal, tettekkel bántják a párjukat, vagy megalázzák valami módon. Nem értem, hogy a 21. században, hogyan tarthatunk itt. Engem nagyon elkeserít a dolog...

2021. ápr. 19. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Úgy, hogy az emberek nem néznek önmagukba. Mindenért mást tesznek felelőssé.

Ilyen kapcsolatokba vállalnak gyereket, aki ezt látja és ezt viszi tovább.

2021. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Az emberek nem mernek váltani, inkább benne maradnak egy rossz kapcsolatban, mert félnek az ismeretlentől, az új élettől. Hiába a közhely, hogy jobb egyedül, mint egy rossz kapcsolatban, sokan nem így gondolják. Függnek érzelmileg/anyagilag, esetleg mindkét tényező jelen van. Ha pedig már gyermek is van, még nehezebb lépni.
2021. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy miért maradnak benne. Inkább azon gondolkodtam el, hogy miért van ennyi ember, aki leuralni akarja a másikat egy kapcsolatban, és nem kezeli társként. Felfoghatatlan számomra, hogy hogy lehet belőlük ilyen sok.
2021. ápr. 19. 13:18
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Mert amikor felpofoznak valakit, és idejön panaszkodni, vagy segítségért, akkor jön a sok "hogy viselkedtél? megérdemelted?" válasz, és csóri önbizalomhiányos emberke azt hiszi, akkor neki ez jár.


Első pofon után nem hagyod el a másikat, akkor megmutattad neki, hogy veled ezt meg lehet csinálni, és semmi következménye.

2021. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Valahol nagyon elvan ez rontva...Pl. én akkor sem pofoznék fel senkit, ha tudnám, hogy az illető hagyja, és belé törölhetném a lábam. Egyszerűen nem akarok uralkodni mások felett, nem nyújtana örömöt. Nem értem, hogy aki megteszi, az most ettől jobban érzi magát?
2021. ápr. 19. 13:22
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

2-es vagyok ismét.


Azért van ennyi nárcisztikus, irányításmániás ember, mert mindenkit frusztrál valami. Egyre nagyobb a megfelelési kényszer és ez egyre több feszültséget szül, amit az emberek a környezetükön vezetnek le.


Írok egy példát:


Apukát rendszeres stressz éri a munkahelyén, a főnöke kedvére rángatja. Apuka hazamegy, a munkában felgyülemlett stresszt levezeti anyukán, anyuka a haragját továbbviszi a gyerekre, elég egy kiöntött kakaó, máris ordít. A gyerekben ez szintén feszültséget kelt, majd az első óvodatársán/iskolatársán vagy épp egy háziállaton vezeti le az ebből keletkező feszültségét.

2021. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

Mert a nő nem tanulja meg, hogy a legjobb női szerep a szerető.

Vagy ha neki kell az élettárs, vagy feleség státusz, akkor meg nem tanulja meg, hogy hol a helye, és azt sem, hogy mindig az a főnök, aki a farok szőrös felén áll. (Kivéve, ha a nő jóval többet keres.)

2021. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem:

Több nő arra van gerjedve, ha alázzák, mert szubmisszív, de lehet, hogy domináns, csak épp a szexben mást szeretne. Megkapják az áhitott embertől, aki viszont nem tudja, mit jelent az "Elég!", így az túltolja a dolgot, és máris megvan a baj...

2021. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Unatkoznak.
2021. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
1%

Nálam van hogy eldurran pár nyakleves.

És akkor mi van.

Emberek vagyunk.

42F

Ilyen idős korban már nem mindegyik nő akar válni, mert nincs hova menni, annyit meg nem keres, hogy önállóan kezdjen új életet.

2021. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!