Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom miért nem bízik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom miért nem bízik a fogamzásgátló tablettában?

Figyelt kérdés

Mondhatni még új a kapcsolat, 2,5 hónapja vagyunk együtt, habár én már több, mint 2 éve szedem a tablettát, többek között azért is, mert az előző kapcsolatomban mindketten utáltuk az óvszert és közösen a tabi mellett döntöttünk a kellemesebb élmény érdekében. Exem nagyon örült és szerette, hogy szedem. A mostani párom nem bízik a tabletta hatásosságában, hosszú könyörgések után 2x tudtam rávenni, hogy óvszer nélkül merjük csinálni, de az ő elmondása alapján nem volt neki jó élmény, többször is rákérdezett, aggódott, hogy megjött-e már nekem a havi vérzésem, még vett is egy terhességi tesztet. Megint megígérté, hogy többet nem csináljuk óvszer nélkül és én tiszteletben is tartom az ő kérését, csakhogy számomra pedig az óvszer kényelmetlen és így teljesen fölöslegesen szedem a tabit.


Vajon miért ragaszkodik az óvszerhez és hogyan tudnánk ebben kompromisszumot kötni?



2021. ápr. 21. 03:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Mert sok olyan van hogy elfelejtik bevenni "véletlen"és hasonlok.
2021. ápr. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Igen, rengeteg Nő "elfelejti" bevenni.

Meg a másik, amikor mellette esik teherbe.

Az első babánk nekünk is tabi mellett sikerult be.

Amikor ezeket hallottam mindig legyintettem, meg kételkedtem, hogy "aaaaaa, biztos elfelejtette csak"! De nem.... Bevettem!!!!!! Mégis becsuszott.

Férjem (mostmár férjem) nagyon boldog volt akkor, én kevésbé. Egyfelol munkahelyemen eloleptettek, szerencsére megvártát aznlt az 1 évet amig otthon maradtam a picovel.... és persze, eleve ugye meg kellett várni a terhesseg 5. hónapját, hogy kiderüljön, el kell e vetetni, (van e bármi egészségkároaodás, down szinsroma.stb)

Szerencsére semmi

Nem kell odzkodni a gumitol...nem is ertelek, inkább a pasik szoktak.....neked miert nem mind1?

29N

2021. ápr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Nézz körül a terhesség megszakítás kategóriában. Ha egy férfi biztosan nem akar gyereket, akkor addig terjednek a lehetőségei, hogy gumit húz. Ha a nőre bízza a védekezést, számtalan hiba csúszhat a rendszerbe, és utólag már semmit nem tehet. Előfordul, hogy a nő szándékosan nem szedi a tablettát, véletlenül elfelejti bevenni, vagy nem használ kiegészítő védekezést, ha valami gyengíti a hatását. Sok nő nem rosszindulatú, egyszerűen tudatlan vagy nemtörődöm, és nem is tudják, mire kell figyelni. Ha becsúszik a gyerek, onnantól 100%-ig a nő döntése, hogy megszületik-e. A férfi semmit nem tehet azon kívül, hogy ő maga védekezik.


Ne vedd magadra, hogy 2,5 hónap után még nem tud megbízni benned és a biológiában ennyire. Nagyon félelmetes lehet egy férfinak, hogy egy életet meghatározó helyzetbe kerülhet úgy, hogy tehetetlen. Valószínűleg idővel változik majd a hozzáállása. Addig beszéljétek át a védekezést, hátha van kényelmesebb módszer is, amiben bízik, vagy ha hónapokig gumit használtok, ne kelljen feleslegesen szedned a tablettát.

2021. ápr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


Itt is mindenki azt írja, ha a férfi nem akar gyereket, húzzon gumit. Mást nem nagyon tehet.

2021. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem álom ez a pasi. Négy évig szedtem fogamzásgátlót, mert egyre durvább mellékhatásai jöttek elő, utána váltottunk gumira exemmel. Nem a védekezés, hanem egészen más dolog miatt szakítottam, de remélem, a következő párom úgy gondolkozik, mint a tiéd.


Egyébként megbízható a tabi, amíg rendesen szedik, de ezt nyilván nem tudja ellenőrizni.

2021. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Miért ragaszkodik hozzá? Mert nem akar gyereket! Ő védekezik ahogyan tud, példaértékű!
2021. ápr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
2,5 hónapja vagytok még csak együtt. Neked nem lenne probléma, ha véletlenül teherbe esnél? Esetleg ha sejti/tudja, hogy részedről rendben lenne a gyerekvállalás, akkor főleg nem bízik benned, hogy nem felejted-e el "véletlenül" bevenni a tablettát. Egyébként korrekt a részéről, hogy nem akar ilyen helyzetbe kerülni, és tesz is érte, hogy ez ne történjen meg.
2021. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy ha egy férfi attól fél, hogy a nője teherbe ejteti magát, akkor egyszerűen csak keressen olyan élethelyzetben/korban lévő barátnőt, akin 100% látszik, hogy nem akar teherbe esni. Vagy egyébként ez ismerkedéskor is sokszor felmerül, hogy ki mikor akar gyereket, ez nem valami tabu téma. Szóval ha a nő azt mondja amúgy majd 30 felett akar gyereket és még 25 éves és tényleg látod rajta, hogy most jól el van a karrierrel/tanulással, vagy utazgatna, bulizni, stb, akkor higgyétek el, hogy a nő maga fél a legjobban attól, hogy teherbe essen. Magyarul nem lesz biztosan "véletlen" teherbe esés sem, mert a nő is nagyon figyelni fog arra, hogy szedje a tabit.


Vagy ugyanígy ha egy nő azt mondja ismerkedéskor, hogy ő a következő években már el tudna képzelni gyereket, az pedig egy erős jel arra, hogy igen, a férfi nyugodtan húzhat óvszert, mert annál a nőnél van látható méretű esély, hogy "elfelejti" bevenni a tablettát, ha úgy érzi az adott férfivel el tudna képzelni családot. Szóval screeneljétek az embereket ismerkedéskor és kicsit használjátok az agyatokat, mert a legtöbb nőnél meg lehet látni, hogy mikor akarna gyereket.

2021. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: csak azt a helyzetet felejted el, amikor a nô tényleg véletlenül felejti el bevenni a tablettát, vagy rájön a hasmenés és nem hat, vagy akármi, és teherbe esik. Van aki ilyenkor nem veteti el, mert alapból elutasítja az abortuszt, vagy ha addig el is utasította, a beinduló hormonok hatására meggondolja magát, és mégis megtartja.
2021. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

9. Persze, ez is megtörténhet simán. Én most csak arra a szituációra reagáltam, amit előttem kb minden második válaszoló megemlített, hogy a nő "elfelejti" bevenni a tablettát.


Mondjuk a férfi is lehet kicsit tudatos a bevétellel kapcsolatban. Az exbarátnőm pl mindig reggel vette be, amikor együtt voltunk a konyhában és inkább az tűnt volna fel, ha nem veszi be és biztos szólok neki, ha látom hogy nem vett be aznap semmit, hogy mi a helyzet. Tudom ez sem megoldás mindenre (pl amit írtál hasmenés), de egy férfi is tud segíteni sok mindenben saját magán, még ha a tablettára első sorban a nőnek kell mindig gondolni, hiszen ő szedi.

2021. ápr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!