Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm mániákus Kína-ellenes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm mániákus Kína-ellenes lett. Hogy győzzem meg, hogy túlzásba esik?

Figyelt kérdés

Elég abszurd a szitu, lényeg hogy barátnőm pár hónapja elkezdett olvasni arról, hogy Kínában munkatáborok vannak, ahová több tízezer embert hurcolnak és kínoznak meg, akik a kommunista párt szerint veszélyt jelentenek. Kína pedig a GDP-jének bizonyos százalékát ilyen munkatáborok fenntartására fordítja, emiatt barátnőm kitalálta, hogy többet nem vesz Kínában gyártott termékeket, mert ezzel szerinte támogatná ezeket a folyamatokat. Ami csak azért problémás, mert szinte mindent Kínában gyártanak.


Nem zavarna, ha csak simán mostantól így éli az életét, de egyre többet vitázunk, pl. mert rendelek magamnak pár apróságot aliexpressről, vagy most kinéztem egy kamerát, ami tökre tetszik, de kínai gyártmány, és ezen is már ki van akadva. Hiába mondom neki, hogy az ő ruháit is mind Kínában gyártják, azt mondja nem baj, mert azóta változott, és már nem vesz ott gyártott holmikat. A gond, hogy mindenbe belelátja már ezt, tökre lekorlátozza magát és engem, pedig szeretem, de most egyszerűen megszállottja lett ennek a gondolatnak. Többször próbáltam vele beszélni, mondtam, hogy szerintem túlságosan egy tengelyen értelmezi a világot, de eddig nem jártam sikerrel.


Mit tanácsoltok, milyen érv hathatna rá? Egyébként tök normális csaj, 4 éve vagyunk együtt, nem volt korábban semmi kattja vagy ilyenek. Köszi előre a válaszokat.



2021. máj. 5. 04:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerű.


Mond meg neki, hogy idén nem viszed nyaralni, és egész évben nem kap ajándékot sem, mert nincs miből, mivel órát veszel, és nem kínait, mert neki igaza van, hanem egy svájcit, ami drága.

2021. máj. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Jaja, mondd meg hogy mostantól minden 3x annyi lesz úgyhogy nem lesz pénzetek semmire.
2021. máj. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez alapvetően egy örvendetes, pozitív változás, a személyiség fejlődésének jele, hiszen a barátnőd értékvezéreltebb, etikailag fejlettebb és tudatosabban döntő, érettebb emberré vált. Hasonló változások játszódnak le azokban, akik valamilyen vallás követőivé válnak, vagy lemondanak a húsevésről, mivel az állattenyésztés a környezetre károsabb, mint a növénytermesztés. Inkább neked kellene elgondolkodnod azon, hogy az életviteled megváltoztatásával hogyan tudnál te is pozitív hatást gyakorolni valamilyen globális jelenségre. Amint te is találsz magadnak egy elvet, aminek követésével jobbá teheted a világot, máris nem fogod a barátnőd viselkedését olyan furcsának találni. Elég például, hogyha eldöntöd, hogy mostantól szelektíven gyűjtöd a háztartási szemetet vagy havonta egyszer kimész egy közeli túristaútra az eldobált hulladékot egy zsákba összeszedni. Érezni fogod már egy ilyen apró döntéstől is, hogy mennyire jó egy kicsit elvszerűbben, értékekért élni.
2021. máj. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

"rendelek magamnak pár apróságot aliexpressről"


Juliustol nem fogsz, mert AFA-t fizetsz a bolhafingra is, ha EU-n kivulrol erkezik.

2021. máj. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

3.-nak.


Na ja, de a szelektív szemét, meg a vegaság filléres tétel. Szemben a "Nem veszek kínai cuccot!!!" hozzá állással. Sőt, sok terméknél lehetetlen kikerülni kínát, pl. elektronika, kocsi,...

2021. máj. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Az a buktató a gondolatmenetében, hogy ezzel nem a kínai állampártot bünteti, hanem az egyszeri eladót.

Ellenben gondolom, azért az ájfón ott lapul a zsebében, amit abban a thaiföldi összeszerelő üzemben gyártottak, ahol rabszolgaként tartják a munkásokat, és abban a Thaiföld nevű államban készült, ahol ugyan burkoltan és kimondatlanul, de rohadt nagy diktatúra van.

2021. máj. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Ami igaz az igaz.
2021. máj. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem érdemes felvilágosítanod, hogy minden elektromos készülék, jármű egy része Kínában lett gyártva, nem tudsz úgy élni, hogy mindent bojkottálsz. Egyedüli megoldás tanyára költözni, önellátóan, civilizációtól távol, amit szerintem ő sem akar.
2021. máj. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem fogadd el, de tisztázd; Ő döntött így, amit tiszteletben tartasz, de ez az ő döntése, nem a tiéd. Nem várhatja el tőled, hogy beszállj.


Tudom, kicsit más, de mielőtt összejöttünk volna, tudtam a barátomról hogy ültetett zöldségeket, kertészkedett múlt évben.

Már együtt lakunk, és kitaláltam hogy ültetni szeretnék, és neki is álltam. Ő most nem akart. És nem is kértem számon rajta a segítséget. Én találtam ki, én álltam neki, tehát az én döntésem, nem az övé, akkor sem ha együtt lakunk. Ezt kéne megértenie a barátnődnek is.

2021. máj. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor mondd meg neki, hogy ezentúl nem használhat se számítógépet, se telefont, mert azokat is mind Kínában gyártják! Sőt, a ruhákat is, így nudistának is kell lennie.
2021. máj. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!