Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm nem hajlandó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nem hajlandó főzni. Ez kizáró ok lenne nálatok, ha hosszú távra terveztek vele?

Figyelt kérdés

Elöljáróban jelezném hogy én férfiként nem várom el, hogy mindig a nő főzzön, de úgy gondolom, hogy fele-fele arányban, vagy legalább valamilyenen megosztásban mindkét félnek ki kéne vennie a részét a főzésből. A barátnőmmel nem élünk még együtt, de amikor találkozunk, akkor általában én főzök, mert szeretek főzni, alkotni a konyhában. Ezt a barátnőm is tudja, és ő úgy gondolja, hogy én fogok majd később is főzni, mert neki a főzés unalmas és ha éhes akkor nem tud főzni, mert ilyenkor nincs türelme hozzá. Attól még hogy szeretek főzni, úgy gondolom hogy nem az a megoldás hogy csak én főzök, mert nem mindig lesz időm/energiám rá, és ilyenkor rá hárulna a dolog. Sajnos amellett hogy nem szeretne főzni, nem is tud. Amikor egy hete mondtam neki, hogy lehet érdemes lenne egy két praktikát, receptet anyutól, nagyitól ellesni, azt mondta nem menne neki, mert béna és egyébként sincs türelme hozzá.

Nektek mi a véleményetek erről? Szerintetek működhet így egy kapcsolat?

Én 22 éves vagyok, ő 20.


2021. máj. 23. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez fontos akkor nem fog működni a kapcsolat. Neki az lesz a természetes hogy te megcsinálod, mint most.
2021. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent elfelezni, helyette ő mosogat vagy rendet rak. A lényeg, hogy közösen vigyetek a háztartást.
2021. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Mert olyat miért nem lehet, hogy alapból te főzöl, mivel szereted csinálni, ha meg nincs időd, energiád rá, akkor rendeltek?


Uncsi, hogy általában az ilyen témáknál a legtöbb férfinak azzal nincsen baja, ha a nő főz, ők nem, de ha fordítva van, akkor vagy leszólják a nőt, hogy mit képzel, vagy diplomatikusan jön az, hogy jajjjj, nem működik hosszú távon. Ha nem szereti csinálni, akkor nem csinálja, miért ne működne ettől a kapcsolat???

Én nő vagyok, és csak én főzök, a párom egy normális melegszendvicset sem tud csinálni. Ha nincs kedvem/időm főzni, rendelünk. Ilyen egyszerű.

2021. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Már én se főzök. 10 éven át rá voltam szorulva, de utáltam, főleg a mosogatás részét. Olyan szinten kiégtem, hogy már nagyon ritkán főzök. Inkább rendelünk. Meg volt a varázsa a konyhában fővő étel illatának, melegének, tudom, hogy hiányzik ez itthonról, de képtelen vagyok és nem is akarok fakanállal a sírba menni. Anyósom rosszul van, ha rászakad egy fél óra szabadidő. Én nem akarom így végezni. Abban a kevés szabadidőmben, amit nem munkával vagy egyéb házimunkával töltök, inkább olvasok vagy zongorázni tanulok vagy törődök a gyerekemmel.

Nyilván az a kérdés, hogy anyagilag megengedhetitek-e magatoknak.

10 éve még az összes kolléganőm főzött hétköznapra is, de ők idősebbek voltak nálam és az ő mintájuk sokáig volt példaként előttem.

Most olyanokkal dolgozom, akik közelebb állnak hozzám korban. Szinte már egyikünk se főz hét közben. Változik a világ, több lehetőség van ételrendelésre és nem véletlen, hogy a nők nem akarják azt az életet, amit az anyáink, nagymamáink, hogy csak munkából és főzésből, házimunkából állt az életük nulla szabadidővel. Állandóan tanulni is kell munka mellett. Azért van egy határ.

De az alapokat el kéne sajátítania mindenkinek. Egyik véglet sem jó.

2021. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
szerintem ha mas hazimunkakban ugyan ugy kiveszi a reszet, vagy atveszi helyetted, es alapjaba veve rendben van a kapcsolat, akkor ez nem szakitook. mondjuk szerintem eleg ciki hogy valaki felnott letere, nemtol fuggetlenul egy paradicsomos tesztat se tudjon megcsinalni, mert gondolom ha szetmentek, akkor se akar majd ehenhalni
2021. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűlölök főzni. Ha kell, megcsinálok egy csomó dolgot receptből, mert azért ez nem egy agysebészet, de kb. bármi mást szívesebben csinálok ennél. És inkább rendelek, minthogy összedobjak valami gyors kaját...

A párom szeret főzni, az exem is szeretett, soha egyikőjük sem vetette ezt a szememre. Ők ezt bevállalták, én csináltam/ok mást. Ha a párom fáradt/nincs kedve főzni, rendelünk.

De ha neked ez ennyire fontos akkor is, ha te szereted csinálni, akkor talán inkább keress valakit, aki szintén szeret főzni. A te életed, úgy éled, ahogy akarod.

2021. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Naiv kislány még... 20 évesen én sem tudtam aztán ott találtam magam 23 évesen egy albérletben és nem telt rendelgetésre így muszáj volt beletanulni. Majd rájön a dolgokra....
2021. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, ha elkezd főzni, de olyat, amit te nem ennél szívesen? Nekem pl. azt mondják, nem tudok főzni (mondjuk szerintem sem), mert mindennap husit eszek nyers és főtt zöldségekkel, egy-két pici krumplival, vagy egy marék rizzsel.
2021. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen vagyok. Hihetetlenül unalmasnak és fárasztónak találom. Ráadásul ha kész vagy, még ott a mosogatás is... Plusz, én is béna vagyok. Tésztát tudok csinálni, meg sima csirkét, és sütni egyébként jól tudok, de sok kaját szerintem már ott elronthatok, ahogyan felvágom a hozzávalókat, mert hiába csinálok mindent a recept szerint, nem lesz finom. Azért még kár bevásáromni, hogy utána dobhatom ki. :(

Én este már pihenni szeretek, vagy edzeni, olvasni, a hobbijaimmal foglalkozni. De a párommal közösen szívesen főzök, és úgy gyorsabban is kész van, és a mosogatást önmagában nyilván bevállalom, vagy a takarítást.

2021. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

7es vagyok valaki megindokolná a le pontozást?? !!

Vagy ti hogy gondoljatok a kisasszonynak egyből alkalmazottja lesz aki főz rá?

2021. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!