Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha megdícséred a párod, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megdícséred a párod, vagy mondod neki szeretlek, stb, hogyan reagál? Nekem sértve kellene magam érezni?

Figyelt kérdés

A párom féltékeny típus, komoly kapcsolatban vagyunk, kb 1 éve.

Felnőttek vagyunk, komoly terveink is vannak.


Gyakorta féltékeny.

És lehet ez miatt, vagy nem tudom, de olyan mintha neki derogálna viszonoznia.


Beszéltünk erről de állandoan azt szajkozza neki nem a szavak, hanem a tettek számítanak, ergo hiába mondom hogy szeretem, ha oo a tetteim meg olyanok hogy nem találkozom vele időben, órákat csúszok meg stb.



Amikor azt mondom neki szeretlek, olyanokat kapok válaszul, hogy aha, aham.., amikor megdícsérem pl jo volt vele az éjszaka, akkor csak a "mája hízik"és jólesik neki de nem viszonozza hogy veled is, vagy bármi.


És állandoan olyan érzést kelt mintha egy "pofont"kapnék vissza. Pl ez a szeretlek-aham párbeszéd is, nekem rosszul esik.


És hiába győzködöm hogy igaza van abban hogy tettek így meg úgy, de nekem számítanak a szavak, de még egy puszi smileyval is sóherkedik..


Most nekem ezt lazábban kéne vennem, esküvőn is ezt mondaná, hogy aham? Vagy hogy oldjam én ezt meg?


2021. máj. 31. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne mondd neki, akk meg az lesz a baj :D
2021. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyik exemnek soha nem mondtam mert állandoan azt ereztem vele hogy "nem erdemli meg",nem jó hozzám.


Mellette jottem rá arra hogy a szeretlek az nem a masikrol szol, hanem arrol hogy én kiadom e megélem e az erzelmeim, vagy elfolytom magamban folyamatosan.

Erre akkor jottem rá, mikor az utána levo párom naponta tobbszor mondta nekem mindig biztositott mindenféle erzelmeirol, nem volt köztunk ebből "játszma", es akkor is megéltük az erzelmeinket mikor tudtuk hogy de valszeg nincs közös jövőnk együtt.

Olyan jo volt az a fesztelenség, görcstelenség hogy "szabadon lehet vele szarnyalni az érzelmekkel", akkor is ha BÁRMI is lesz később.


A mostani meg joformán ugy erzem "lent"akar tartani, hogy ne lehessek biztos az érzelmeiben, nyugtalan legyek mellette, stb, mintha jatszmázna

2021. máj. 31. 09:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez lelki és verbális bàntalmazàs
2021. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindenesetre megint beszeltem errol vele. Hogy ha elfolytás van benne vagy neki ez derogál meg ezzel jatszmázik, oldjuk meg.


Egyelőre biztositott arrol hogy lehet kicsit óvatos, de igenis megéli velem az érzelmeit szokta is mondani(persze ebben igaza van csak epp nem viszonzásként), meg imád az ágyban is.


Valszeg lesz igénye arra hogy változtasson es elmerje magát engedni elottem, azaz kibontakozik majd benne az, hogy ne derogáljon jol reagálnia arra ha én "kiadom"magam, megdícsérem.



De még mindig like jeleket kapok puszi helyett.


Ugy néz ki ez hosszu folyamat lesz.


Ha vki tud olyat amivel gyorsíthato a változás, szívesen fogadom

2021. máj. 31. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsi a kérdésemért, de nem tettél esetleg valamit, amiért így viselkedik?

Emlékszem, amikor a párom megbántott (akaratán és tudtán kívül), és nem tudtam róla beszélni, akkor én is rideg voltam és ő máshogy vette fel. Lehet, hogy nagyképű, de szerintem a legegyszerűbb ha megkérdezed miért viselkedik így veled, esetleg tettél-e valamit ellene, ha nem, akkor pedig miért ilyen "lekezelő"? Kommunikáció minden dolog nyitja.

Ha viszont ő csak alapból ilyen, az hosszú távon tényleg nem jelent jót...

2021. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod siettetni, gyorsítani. Mindenki a maga tempójában fejlődik, csak legyél ebben segítség. Légy türelmes megértő és akkor hátha változni fog.
2021. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De hogyan legyek türelmes megérto amikor ez nekem is olyan amugy mintha szavakkal bántalmazna?


Addig nem adhatom ki az erzelmeim hogy ne "pofont"kapjak cserébe? Vagy hogy?


5# annyi van csak köztünk, hogy féltékeny. Ilyen bajai szoktak lenni velem általában.

2021. máj. 31. 10:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért féltékeny mert nem bízik magában... Ha valaki azt érzi, hogy kevés a másikhoz és bármikor lecserélhető az jellemzően féltékenységként jelenik meg a kapcsolatban.


Nem sok jövőt jósolok nektek.

2021. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De miért féltékeny? Kerülsz olyan helyzetbe, hogy jogosan legyen féltékeny? Vagy benned nem bízik vagy magában. Ha magában nem akkor önbizalomhiányos. Az ilyen emberekkel 150% megértés, törődés, odafigyelés kell sajnos. Ezt vagy sikerül megoldani, vagy megoldjátok külön külön.
2021. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem szerelmes beléd. Csak elvan veled. Dugó pajtinak tart. Nem társkapcsolatban vagytok.


Persze, hogy nem fogja kimondani kerek perec, hogy nem szeret és csak a szex az ami kell neki, mert akkor tudja jól, hogy elhagyná az ingyen punci

2021. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!