Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám rendbe tenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám rendbe tenni a fejemben amit a párommal kapcsolatban érzek?

Figyelt kérdés

Hatalmas ingadozás van az érzelmeimben a párommal kapcsolatban, már egy napon belül is képes vagyok a két végletig eljutni. Az egyik véglet az “Ő életem szerelme és senki másra nincs szükségem”, mosolygok ha ránézek, szeretem és örülök ha hazaér a munkából. A másik véglet pedig az “ez nem normális, tele van vele a hócipőm, legszívesebben összepakolnék és olyan messzire mennék amennyire csak tudok”. Gyakran összeveszünk kis butaságokon, hogy valaki nem úgy szól a másikhoz ahogyan az a másiknak tetszene, sokszor félreértjük egymást és ez felesleges veszekedéshez vezet, de mire erre rájövünk arra mindketten idegesek vagyunk. Én utálom, hogy mindig a saját igazát hajkurássza és ezért veszekedni is képes velem, ő meg utálja, hogy nem magyarázom el minden félreértés után az én nézőpontomat, de őszintén már elfáradtam a sok veszekedésben és magyarázkodásban. Miért kell mindig megkeresni hogy pontosan kinek is van igaza és miért? Nem tudom megérteni, miért nem fontosabb az igazságnál az, hogy ne bántsuk egymást.

Tehát szeretnék rendet tenni fejemben/lelkemben vele kapcsolatban, mert szeretném, ha boldog lenne és persze én is szeretnék boldog lenni, de ha hetente legalább kétszer így felidegesítjük egymást akkor nem tudom van-e értelme még küzdeni, vagy boldogabbak lennénk külön. Ha ezt próbálom vele megbeszélni ő azonnal pánikol, hogy nem akar szakítani, velem képzeli el az életét. Én is szeretném, ha minden rendben lenne köztünk, de most egyértelműen nincs így és innen azonnal lépni szeretnék, de fogalmam sincs melyik irányba. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék?


2021. jún. 1. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: felnövéssel.


Hosszú válasz: vedd észre magadban az ismétlődő mintákat, pl. az ambivalens kötődési mintát, és pl. a kommunikációs hurkokat, amibe repetitítve belekerülsz. Dolgozd ki, akár szakember segítségével magadból mindazt, amin szeretnél túllépni (pl. passzív-agresszív kommunikáció). Gyúrj önsmeretre, fejleszd a személyiséged, adaptálódj. Jelöld ki az énhatáraidat, fejlsezd a szoc. készségeidet. Tanulj meg megküzdeni a céljaidért, és -ha elkerülhetetlen- engedd el azokat.


UI.: "ő azonnal pánikol, hogy nem akar szakítani, velem képzeli el az életét" és "mert szeretném, ha boldog lenne és persze én is szeretnék boldog lenni" nem vagy felelős az ő életminőséggért, annál inkább a sajátodért. H ő fejlődik-e veled párhuzamosan, v sem, az ő döntése.

2021. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül ugyan ebben a helyzetben érzem én is magam

Nem tudom, néha ugy érzem megkattantam, hogy ennyire bizonytalan vagyok saját magamban, az érzéseimben

Egyszer majdnem szakítottunk is de a végén mégis viszakoztunk, egyikünk sem akarta elengedni a másikat, mégis néha azt érzem jobb lenne mind kettőnknek külön

2021. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Jobb lenne neked nélküle. Ez a kapcsolat iszonyú egészségtelennek tűnik.
2021. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Vagy pszichológussal.

De nyilván az tuba, meg oda csak a hulyék mennek.

2021. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első

Nagyon szépen köszönöm a választ

Megpróbálom mindezt egyedül, de lehet, hogy egy pszichológussal könnyebb lenne. Sajnos külföldön élek és nem tudom itt hol találnék magyar pszichológust, az érzelmeimet könnyebben tudnám ezen a nyelven kifejezni...


3. Nem ő a rossz, a kérdésben leírtam, hogy szerintem mind a kettőnk hozzáállásán múlik ez az egész

2021. jún. 1. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is elég sűrűn ingadozok, pont ahogy leírtad. Már szakítottunk korábban, de újra összejöttünk. Mikor külön voltunk, egyre jobban hiányzott, amikor meg együtt, akkor kimenekültem volna a világból.

En sem tudom hogy mi a jobb döntés: végleg szétválni vagy eldönteni hogy együtt maradunk, mert egyik sem jó, és mindkettő rossz döntés.

Az a gond, hogy lehetne ez a kapcsolat felhőtlenül jó is ha megváltozna valamennyire, de nem hajlandó rá. F

2021. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában nem az a probléma, ami miatt veszekedtek. (Wc-deszka, fogkrémes tubus vagy hogy a másik késett 5 percet vagy nem vette fel a telefont azonnal.)

Valami más. És addig rágódhattok az apróságokon,hogy akkor változtassatok,stb, de amíg nem áll össze a kép, hogy mi ennek az egésznek az alapja, hiába is próbálkoztok. Képzeld bele magad a másik helyzetébe, próbáld meg egy kicsit “távolabbról” rátekinteni a kapcsolatra, mintha külső szemlélő lennél. Talán segít. És még akkor sem biztos, hogy meg lehet oldani.

2021. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már próbáltam ezt, kívülről nézni az egészet

sosem egymással van problémánk, máshonnan összeszedett feszültséget vezetünk le egymáson

2021. jún. 2. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy jártam, mint a hármas. Szakítottunk, aztán összejöttünk és amikor megint elment ilyen ,,ingadozós" irányba az érzelem, fél év után szakítottam.


Az ingadozás oka az volt, hogy elhanyagolt, és bár nem volt megcsalás vagy bármi, szörnyen éreztem magam, hogy párja létére nem én vagyok az elsők között a prioritási listáján. Boldog csak akkor voltam mellette, ha a reményekbol táplálkoztam, de mindig rá kellett döbbennem a szomorú valóságra.

2021. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, párterápia tudna segíteni rajtatok, mert láthatóan konfliktuskezelési és kommunikációs problémáitok vannak. Nem biztos, hogy nem illetek össze, a kommunikációt lehet tanulni és mindkettőtök tud változtatni. Sok sikert.
2021. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!