Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan tapasztalatotok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan tapasztalatotok, hogy a pandémia ideje alatt a kényszerű összezártság (együttélés, állandó home office) miatt tönkrement a szexuális kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
Nálunk a párom (férfi) egy idő után egyáltalán nem kívánta a szexet, funkció zavarai is voltak. Én egy ideig azzal vígasztaltam magam, hogy ez csak az adott helyzet miatt van, ez a leszűkült, ingerszegény világ és az állandó együttlét az oka, hiszen mindketten otthonról dolgoztunk nagyrészt. Sajnos szakításhoz vezetett. Van másnak is ilyen tapasztalata?

2021. jún. 8. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Haveromé e miatt ment tönkre. Folyton otthon ült a csajával, a másikhoz meg nem tudott menni. Így az kirakta a srácot.
2021. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem éltünk együtt exemmel, de értem, miről beszélsz. Nálunk én voltam az, aki egyre kevesebb szexet kívánt (ő állandóan csinálta volna), hiszen folyton csak a szobában voltunk, és vagy aludt, vagy szexelni akart, szóval nem volt valami tartalmas az időtöltés. Míg ha legalább annyira kimozdultunk, hogy szalonnát sütöttünk valamelyikünk családjával, már akkor is nagyobb volt a libidóm. Mondjuk itt nem csak a pandémia a hibás, egyáltalán nem.


Sajnos az ingerszegény környezet haza tudja vágni a szexet.

2021. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2szer 3 hónapig voltunk otthon a pandémia miatt a férjemmel összezárva 0-24ben,csak javított a kapcsolatunkon, most pedig szándékosan olyan helyen dolgozunk, hogy ugyanakkor van a munkaidőnk és együtt vagyunk szabadok. Szerintem minden kapcsolatnak jó próbatétel volt ez a covid, ha valakiknek megromlik a kapcsolatuk mert sokat vannak együtt az eléggé árulkodó jel
2021. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-as jó hír, hogy nálatok pont javított rajta, de szerintem kapcsolatfüggő, hogy kinél mi jön be. Valaki állandóan a másikkal akar lenni, más párok viszont önállóságra vágynak. Ez inkább személyiségfüggő. Nem hinném, hogy az a kapcsolat, amely több távolságot kíván, rosszabb lenne alapvetően. CSak ez most szerencsétlenebb helyzet volt nekünk.
2021. jún. 8. 11:44
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az első két-három hónapban talán nyugodtabb volt a kapcsolatunk tőle. Most is nyugodt, de én is érzem, hogy kifáradtunk, nincs új inger/élmény, mi előtte heti 3-4 estét nem töltöttünk otthon (rokonokhoz mentünk heti 1-2 alkalommal, barátokkal találkoztunk, én heti 2x egyetemre jártam este, közösen sportoltunk, illetve a férjem zenekarban is játszott).


Mivel mi aktívan tartottuk a korlátozásokat, ezért volt olyan hónap, amikor csak a gázóra leolvasóval találkoztunk, meg azokkal, akik kihozták a bevásárlást.


Mégsem azt mondanám, hogy a kapcsolatunkat rázta meg a helyzet, hanem, hogy mi fordultunk be nagyon és épp - több dolog között - a kapcsolatunkra sem marad annyi energia.

2021. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös - elnézést az indiszkrét kérdésért -de ez kihatott a szexuális életetekre is? Nálunk sajnos havi 2 próbálkozásból jó, ha egy összejött, az is unalmassá, rutinszerűvé vált. Szerintem a párkapcsolati tanácsadó segíthetett volna, de az exem nem volt rá hajlandó.
2021. jún. 8. 12:16
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ez mindenre kihatott :) Néha úgy érzem, hogy két zombiként létezünk egymás mellett, akik egymáshoz sem szólnak. :)


Én tuti számítógép függő lettem (jelenleg 6 sorozatot nézek, és ebből kettő olyan kb. amit a nyugdíjasok szoktak nézni), és szerintem a férjem is.

2021. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7-es - és hogy bírod? Beszéltek róla, látsz kiutat? Nekem a párom azt mondta, hogy ez van, ő ezen nem tud javítani. Én meg azt éreztem, hogy én meg nem tudok így élni. Mi nem vagyunk házasok, nincs gyerek, a kapcsolat kb 1,5 évet élt meg. Túl korainak láttam ezt az ellaposodást. Az okát értettem, csak tenni nem tudtam/tudtunk ellene. Pedig amúgy jól elvoltunk, egyetértünk, volt intimitás (ölelés, puszi, bújás) is, csak épp a férfi-női dolog veszett ki. Szomorú vagyok.
2021. jún. 8. 12:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

4 éve vagyunk kapcsolatban. Tavaly költöztünk össze. Huszonéves pár vagyunk, én vagyok a lány.

Mi a pandémia előtt iszonyatosan aktív életet éltünk. Én úszni jártam, párom zenekarozott. Hétvégente koncertekre jártunk, kocsmáztunk, házibulikba mentünk / tartottunk. Minden héten volt randi program is, ez vagy mozi, vagy éttermezés volt. Sokat utaztunk, eljártunk vidékre kirándulni, állatkertezni (debrecen, veszprém), voltunk maciparkban stb... millió élményünk volt az első 2.5 évünkben.


Aztán jött a covid.

Mindkettőnket homeba rakták, most kezdünk majd szépen fokozatosan visszatérni az irodákban, de másfél éve itthonról dolgozunk. Szerencsére olyan a lakás kialakítása, hogy van egy nappali és egy zárható pici háló. Ő van a hálóban, én a nappaliban. Ő emailezik, chatet kezel én pedig emailezek és néha telefonálok. Szóval nem beszélünk párhuzamosan szerencsére szinte soha.

Én nem tudtam úszni járni, ő nem tudott próbára járni, mert a próbatermük bezárt. Nem voltak koncertek, nem voltak kajáldák, nem voltak sok ideig kocsmák. A házibulikkal felhagytunk, mindkettőnknek viszonylag idős, veszélyeztetett szülei vannak (párom apukája szívbeteg, anyukám asztmás stb). Sok sok hónapig az egyetlen program az volt, hogy meló után beültünk ugyanarra a kanapéra amiről én előtte 8 órát dolgoztam és netflixeztünk. Néha néha kimentünk sétálni, de nyilván télen, meg amikor esős, szeles idő volt,ez sem volt opció.


A kapcsolatunk erősebb lett. De a szex csökkent. Túléltük az egészet, nagyon nagyon ritkán volt csak veszekedés, akkoris hülyeségen (házimunka pl). Sokkal többet beszélgettünk az összezártság alatt, jobban megnyíltunk egymásnak, mint az előtt valaha. Amikor az egyikőnk összezuhant, a másik támogatta. Amikor az egyik fél napok óta pizsiben volt, napfényt nem látott, akkor a másik ráparancsolt, hogy vége a depressziónak, öltözünk és megyünk sétálni. Végig támogattuk egymást.


A szex csökkent, igen. Azelőtt heti 2-3 volt az átlag, ez most heti 1. Ez is picit monoton, de ettől még jó. Nincs már olyan, hogy hazaérünk egy buliból és egymásnak esünk, nincs már olyan, hogy nem láttam kb. 2-3 napja mert az irodázás-délutáni program miatt pont elkerültük egymást. Az van, hogy itthon ülünk, 0-24 látjuk egymást és az ingerszegénység miatt egyszerűen jobb összebújni és filmezni, mint vadul szexelni.

Szóval most heti 1 van, de őszintén tudod mit gondolok? Ez fog változni. Visszatérhetünk a régi hobbikhoz, többet lehetünk barátokkal, lehet kollégákkal csapatépítőzni, sportolni, utazni, élményeket szerezni és tudom, hogy rendbe fogunk jönni. Mindennél erősebb most a kötelék köztünk, folyamatosan biztosít afelől a párom, hogy szeret és velem képzeli el a jövőjét, életét. Ezt is megfogjuk oldani szépen, idővel.


Ami fontos volt, SOHA ne legyen a szex elvárás. Soha ne "hasonlítgassuk", hogy jaj a nők lapja szerint heti 3 szex az egészséges, soha ne kérjük számon, hogy jaj ma volt szabad 2 óránk, miért nem szexeltünk, miért gitároztál inkább a hálóban? SOHA ne forduljon át a szexualitás egy "kötelességgé", mert az teljesen tönkretesz mindent.

Nekünk is volt olyan, hogy az a heti 1 szex egy 5 perces reszelés volt. Mélységesen megbánva kért párom bocsánatot, hogy egyszerűen ennyi tellett most ki tőle, én átöleltem és megpuszilgattam, hogy semmi gond. A lelki dolgok rettentően kihatással lehetnek a libidóra, meg a szerszám működésére. Ezek után amúgy kézzel mindig befejezett, szóval nem arról volt szó, hogy önző.


Röviden ennyi a sztorink. :)

2021. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem lovagolunk rajta. Segît, hogy mi kb. 8 êve együtt vagyunk. Mi most elkezdtünk kijárni (voltunk "nyaralni"), Elkezdtünk lakàst nézni és remêljük jobb lesz.


Annyira szerintem egyikünk sem êrzi, hogy "nem bírja", inkább kicsit bizonytalan vagyok, hogy "hosszú távon jó lesz-e"?


Annyit láttam, hogy amint kicsit ki tudtunk mozdulni ês felszabadulni a feladatok alól, rögtön több a szex is, amúgy viszont annyiból előnyben vagyunk, hogy mindkettőnknek alacsony a libidója (max. heti 1-2 volt mindig is).

2021. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!