Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen kapcsolat az olyan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kapcsolat az olyan, ahol az egyik fél "uralja" a másikat, a másik fél meghunyaszkodik, és az van amit az egyik mond?

Figyelt kérdés
Meddig kivitelezhető ez a felállás? Működhet évekig?
2021. jún. 13. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Működni működhet, de hogy nagyon nem egészséges, az is biztos. Így a meghunyászkodó fél sosem lehet igazán boldog.
2021. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szörnyű.


Mindig szakítással vagy válással végződik, csak az időpont nem mindegy. A 20-as éveid elején teszed ki, és van még időd családot alapítani mással, vagy 50 évesen döbbensz rá, hogy nem érdemli meg a szeretetedet az az ember? Nincs még gyerek, vagy van, kapásból 3?


Én a szerencsésebb eset vagyok. Így is 5 évet adtam ennek a követelőző óriásbébinek az életemből, de legalább nem voltunk házasok (csak jegyesek, de az jogilag szerencsére nem számít), és gyerek sem született.

2021. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Az én párom az őrangyalom, "ural", mert mindkettőnknek jó ez így. Tudom, hogy értem teszi amikor megtilt valamit, pl hogy nem cigizhetek, mert én néha forró fejű vagyok es belemegyek olyanba, amit megbánok. Persze azért van szavam, szoktunk vitatkozni, de általában ha megkérjük a másikat valamire, az már elég :) Összességében ő irányít, hova menjünk, mit csináljunk, de mindig van választásom. Nekem akkora megnyugvás, hogy a sok munka után mar nem kell törnöm a fejemet, egyszerűen elengedem magam, és ő vigyáz rám. Sosem használta még ki 10 év alatt :D 25N
2021. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Örülök a boldogságotoknak, viszont a kérdés szerintem nem erről szólt.

Téged valójában nem ural a párod, hanem mindent megbeszéltek, illetve van olyan értelmes férfi, hogy képes magától is megszervezni egy programot. Ez becsülendő.


A bántalmazó kapcsolatokhoz, uralkodási mániás emberekhez viszont semmi köze ennek, ezért félrevezető lehet, ha valaki azt olvassa, hogy "ez nekem tök jó". A mérgező kapcsolatnak a lényege pont az, hogy az egyik fél a másik fölé kerekedik, kihasználja a jóindulatát és a gyengeségeit is, valamint csúnyán áttapos a hátarain. Gyakran olyan dolgokra kényszeríti (vagy manipulálja) a másik felet, ami számára kellemetlen, fájdalmas, stb. A leuralás ezt jelenti valójában, és egyáltalán nem jó dolog.

2021. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lány, akibe szerelmes vagyok ezért nem akar velem tovább ismerkedni, azt gondolja, hogy én is ilyen vagyok.

Én nem tartom magam annak, de amit a #4-es írt... hát felismertem dolgokat. Lehet mégis... 25 éves vagyok, sose volt még kapcsolatom... De én nem akarok ilyen lenni, utálom az erőszakos embereket. Ezt a lányt is tiszta szívemből szeretem, sose akarnám bántani.

Mit tehetek szerintetek? Szükségem van pszichológusra, vagy magam is tudok változni?

2021. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!