Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más kapcsolatban is van ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más kapcsolatban is van ilyen?

Figyelt kérdés

Kicsit kellemetlen a téma.

Párommal 10 hónapja vagyunk együtt(egyébként már pár éve ismerjük egymást, de akkoriban én nem voltam olyan állapotban, hogy értelme lett volna összejönni vele). Még nem lakunk együtt, heti 1x találkozunk többnyire.


Ami a problémám és már ezerszer elmondtam neki is, de nem érti meg, hogy bizonyos területeken ne fogdosson. Pl állandóan a seggemben matat(egyébként az se zavarja, ha épp menstruálok) meg ilyenek. Korábban már voltam molesztálás áldozata(összesen 6x), legutóbb pont tegnap dörgölte nekem egy férfi az álló farkát a buszon(szóltam egyébként neki, hogy álljon odébb, de nem hatotta meg, úgyhogy én mentem odébb). Egyébként a párom is nekem szokott dörgölőzni, csak nem annyira mint a buszos férfi.

Ezeket a fogdosásait én ugyan így molesztálásnak élem meg.


Már tegnap majdnem sírva is fakadtam, hogy miért kell ezt csinálnia, mit nem lehetet megérteni, hogy bizonyos helyzetekben ne fogdosson, hagyja békén a seggem stb.

Nem ilyennek ismertem meg.

Már ott tartok, hogy inkább hagyom az egészet, ha képtelen megérteni.



Szóval az érdekelne, hogy valóban nem normális ez vagy csak az előzmények miatt én fújom fel a szitut. A korábbi kapcsolataim se értek semmit, de ilyen jellegű taperolásra nem emlékszem.


2021. jún. 30. 09:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális, hogy bármi olyat csinál a párod, amit te nem szeretnél. Nem az a lényeg, másoknak ez belefér - e vahy sem, hanem az, hogy neked ez kellemetlen. Többször megkérted, hogy ne tegye ezeket a dolgokat, mégsincs változás. Szerintem nincs több kérdés.
2021. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Egyessel egyet tudok érteni. Teljesen mindegy hogy más kapcsolatban mi a normális vagy más mit tart annak. A lényeg hogy TÉGED ez zavar, megkérted többször és NEM fogta fel. Megjegyzem engem is zavarna hogy folyton taperol valaki. Főleg ha megkérem hogy ne.


És az a baj ha egy ilyen apróság esetén sem változtat, nem érti meg akkor ez más, komolyabb dolgokban is így lesz.

Nem vagy köteles elviselni.

2021. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

1#esnek igaza van, teljesen egyet értek vele.


Amúgy nekem fura, hogy a saját párod fogdosása zavar, eddig minden barátnőim szerette ha fogdostam őket, de ha téged zavar...


A lényeg, hogy ha neked nem esik jól, akkor nem kéne csinálnia

2021. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
A gond ott van, hogy a párod fogdosását, simogatását hasonlóan éled meg, mint egy kellemetlen, tolakodó idegenét. "párom is nekem szokott dörgölőzni, csak nem annyira mint a buszos férfi" - csakhogy ő nem egy idegen, hanem az, akibe alapesetben te is szerelmes vagy és vágysz a testi közelségére! De nálad ez valahogyan sérült. Igen, ebben szerepe lehet a korábbi molesztálásoknak. Ha ezen magadtól nem tudsz túljutni, akkor érdemes szakemberhez fordulni. Egy párkapcsolatban természetes kéne, hogy legyen, hogy megérintjük, megsimogatjuk egymást intim testrészen is. És annak is természetesnek kéne lennie, hogy a másik ennek alapesetben örül és nem menekül ez elől.
2021. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Molesztálás ide vagy oda, pl főzés közben egy puszi, egy simogatás OK, de l'art pour l'art ne nyúljon a fenekembe vagy ne gyúrja a melleimet, mert ne már...
2021. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő egyben. A molesztálas miatt nem szereted ha random taperol. Ezt a legtöbb nő utálja, ha pld csak úgy minden előzmèny nélkül megmarkoljak a mellét vagy a seggét.

Ezt a pasidnak tudomasul kéne venni.

Olyat csinàl amiről tudja hogy nem szereted.

Nem veszi figyelembe az igényeidet, így tàrgyként kezel.

2021. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig mondtam neki, hogy ne csikizze a fenekem. Nekem nincs rossz tapasztalatom, egyszerűen kicsit másképp vagyok bekötve - a csikitől nem nevetek, hanem szabályosan pánikreakcióm lesz. (Amúgy a nevetés is az, csak nagyon enyhe, nekem erősen jön elő)


Azt hitte, csak túlzok. Egészen addig, amíg be nem pánikoltam (az a lemerevedős, sírós fajta) azóta nem piszkálja.


Én egyszer felcsattannék, és jól kiosztanám (csak egyszer, hogy megértse végre). Jól tetted, hogy normálisan megkérted, de ha nem használ, akkor meg kell mutatni hogy komolyan gondolod. A molesztáció nem vicc, komoly lelki sebeket okoz, és ő ezt nem fogja fel. Azt hiszi, csak kéreted magad.

2021. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat.


Rólam annyit kell tudni, hogy érzelmileg elhanyagoló légkörben nevelkedtem(plusz nagypapám 16 éves koromban agyvérzést kapott és 4 évig terrorban tartott minket, mert nem tudta hogy levezetni a feszültségét).

Ezen felül az első kapcsolatomban a srác egy nárcisztikus fsz volt szintén érzelmileg elhanyagolt és bántalmazott, az utána lévő 2 kapcsolatom már ennyire nem volt gáz, de ott más probléma merült fel.

És értek még egyéb traumák is sajnos. Mondhatni politraumatizált vagyok.

Járok pszichológushoz és 2-3 éve kezdtem el foglalkozni magammal, hogy végre normális életem lehessen. De már kezdem feladni, pedig "csak" 29 éves leszek 😔

Az érintéssel addig nincs bajom, amíg adekvát. Pl szexnél nem zavar ha a mellemet fogdossa, de ha mosogatok akkor már igen és mellé még a vérnyomásom is az egekbe szökik.

2021. jún. 30. 09:58
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

Ez a probléma két részből áll.

Egyrészt a pasid egy rohadék, hogy nem fogja fel a problémádat. Én nem voltam molesztálva, de kevesebb igényebb van testi közelségre, mint egy átlag embernek, nem szeretem a random időpontokban fogdosást, attól rosszul lennék, ha a párom random fogdosná a fenekem. Nálunk ez úgy van, hogy "felméri a terepet", mennyire vagyok vevő az ilyesmire, és akkor aszerint cselekszik tovább. Ha csinálok valamit, akkor nem markol rá a mellemre vagy fenekemre, maximum odasimul, nyakrapuszi, ilyesmi.


Másrészt nagyon nem jó, hogy ezt te párkapcsolatban molesztálásnak éled meg, ezt nagyon-nagyon muszáj kezelned. De valószínűleg részben azért sem hat a terápia, mert egy olyan környezetben vagy, ahol tojnak a te érzelmeidre, és újra traumatizálódsz. Hogy ez működjön, vagy párkapcsolaton kívül kéne lenned, vagy egy olyan párkapcsolatban, ahol az első nemből ért a párod, és maximálisan tekintettel van a te traumáidra, érzelmi állapotodra. De így igazából csak újra és újra megakaszt, visszalök.


Én nem lennék együtt valakivel, aki nem tartja tiszteletben a kéréseimet, traumáimat, sérüléseimet, amikkel amúgy foglalkozom. Sajnos varázsütésre nem változik az ilyesmi...

2021. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Engem semmilyen trauma nem ért, mégsem engedem, hogy a párom random fogdosson. Nézd, ez a te tested, a te lényed. Te döntsd el, hogy mit kivel és mikor kívánsz. Ha ezt az alapvető emberi jogodat valaki (akár a párod!) nem tiszteli, legyen foganatja.
2021. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!