Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdjem le a féltékenys...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le a féltékenységem?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, bár ez szerintem nem fontos.

A lényeg a lényeg: most lett egy új párkapcsolatom. Az előzőt nagyon sok időbe tartott kiheverni, ugyanis csúnyán ellátták a bajom, megcsalt és átvert. Mostanra már teljesen túlléptem rajta, kiszerettem belőle és helyre raktam magamban a dolgokat vele kapcsolatban. Amikor belevágtam ebbe az új kapcsolatba, azt hittem minden zökkenőmentes lesz, de tévedtem. Sosem voltam egy nagyon féltékeny nő, sőt.. Egyáltalán nem volt bennem féltékenység. De most egyszer csak azon kaptam magam, hogy az vagyok. Ez akkor tudatosult bennem, amikor egy másik nővel beszélt előttem. Számomra ez egy nagyon szokatlan és ijesztő érzés volt, ugyanis még sosem éreztem ilyet ezelőtt. Akkor jöttem rá, hogy ez a féltékenység.. Egyértelmű, hogy az előző kapcsolatom miatt alakult ki ez bennem. Próbálom magamban, csendben lerendezni az egészet, a mostani párom nem igazán sejti, hogy milyen borzalmas örlődések mennek végbe a fejemben, amikor tudom, hogy egy másik nővel beszélget. (Párszor finoman említettem neki, mert szoktunk beszélgetni és azért mindent el szoktam neki mondani, ami nyomja a szívem, csak nem emeltem ki, hogy ez annyira súlyos lenne.) Nem is szeretném ezt kimutatni, mert okot azt nem ad rá soha, bízok benne, és tudom, hogy ő nem az exem, de mégis félek attól, hogy megint "veszítek", és hogy az a nő, akivel éppen beszél sokkal érdekesebb, értékesebb ember, mint én. Ez nagyon zavaró tud lenni. Magamnak is nyugtot akarok már végre, de természetesen a legjobban őt féltem, mert félek, hogy egyszer kitör belőlem, és ezzel megmérgezem a kapcsolatunkat. (Már ígyis lett egy pár toxic jellemvonásom szintén emiatt az exem miatt, de azokon dolgozok, hogy újra a régi legyek.)

Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnám ezt legyőzni magamban? Van esetleg itt olyan ember, aki ugyan ezen ment/megy keresztül, és sikerült neki kimásznia belőle? Én hiszem, hogy újra tudnék a régi lenni, csak kell egy kis idő még, de emellett szeretném felgyorsítani az eseményeket, és valamit tenni annak érdekében, hogy meggyőzzem magam, hogy nincsen veszélyben a kapcsolatunk. Egyébként azt nem akarom neki megtiltani, hogy mindenkivel hagyja fel a beszélgetést, akinek vaginája van. Nem akarom birtokolni, sem pedig megszabni, hogy kivel beszélgessen. Nem akarok egy ilyen toxikus barátnővé válni. Természetesen, amikor említettem neki, akkor ő felajánlotta, hogyha zavar, akkor nem beszél azzal, aki nő nemű, de nem.. Ezt nem akarom.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2021. júl. 1. 04:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyujtsa fel a kezét az a nő aki teljesen elégedett magával és hidegen hagyja ha a szerelme más nővel beszél.


Sztem nem lesz sok.

2021. júl. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Felismertél magadban tulajdonságokat amik jelenleg nem megfelelő viselkedést eredményeznek, ha változtatni szeretnél akkor legalább tudod, hogy min kell, pszichológus volna a legjobb megoldás, hiszen viselkedéssel Ő foglalkozik.
2021. júl. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: pont ez a baj, hogy egy éve még én itt röhögve felnyújtottam volna a kezem.. :D


Amúgy köszi a válaszokat.

2021. júl. 1. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"és hogy az a nő, akivel éppen beszél sokkal érdekesebb, értékesebb ember, mint én." ->

pszichológus ↓ mert

trauma ért, és ezt sokkal gördülékenyebb feldolgozni egy kis segítséggel.

2021. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 érdekes 👀 mesélsz róla?
2021. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én? Mondjuk az én válaszom a 3. :D Miről meséljek?
2021. júl. 1. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
H miért változott ez benned
2021. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából leírtam fentebb. Az exem megcsalt, amikor együtt voltunk. Volt egy exe, akivel valami 8 évvel ezelőtt jártak, és haverok maradtak. A csaj másik városban is lakott, én is jóban voltam vele, mert ritkán, amikor épp abban a városban voltunk valamilyen rendezvény miatt, a bizonyos exbarátnő is odajött hozzánk. Mivel akkoriban egyáltalán nem voltam féltékeny, nem gondoltam ebbe semmi rosszat, mert facebookon sem beszéltek, nem is találkoztak, csak akkor látták egymást, amikor én is ott voltam, de akkor meg elröhögtünk hárman. Kedveltem a lányt nagyon, nem láttam benne konkurenciát, hiszen 8 éve jártak tiniként, és neki is volt barátja. De egyszer csak szakított a csávójával, és visszaköltözött abba a városba, ahol mi laktunk. Ott kezdődtek a bonyodalmak, mert elkezdett exem eljárni vele meginni egy-két sört, mert akkoriban hanyagolták őt a haverjai és nem volt kivel eljárnia. Aztán ez szépen lassan rendszer lett, majd végül oda jutottunk, hogy többet volt vele, mint velem. Aztán egyszer csak ott aludt nála és nem jött haza este. Ez egy több hónapos tortúra volt, amik alatt folyamatosan csak romlott egyre jobban az önbizalmam, és nem értettem, hogy az ő társasága miért jobb, mint az enyém. Végül az én hibám is volt, mert engedtem, hogy idáig fajuljanak a dolgok azzal, hogy nem bántam, hogy találkozik az exével. Tudom, hogy hülyén csináltam a dolgokat, meg igazából jó nagt csicska vagyok, és már most nyilván nem mennék ebbe bele, de olyan szinten bíztam benne és nem voltam féltékeny, hogy egészen addig, amíg nem érzékeltem az elhanyagolást nem is tűnt fel, hogy ez nem normális dolog, ami elindult.

Szóval ez a sztori, és itt érünk el ide, hogy most féltékeny vagyok még a saját hugára is. (Oké, enyhe túlzás, de na.) És nem tetszik. Nem akarok olyan sem lenni, mint amilyen voltam teljes mértékben, de szeretnék laza lenni ismét, mert ezt a tulajdonságomat mindig is szerettem, és így nem érzem, hogy önmagam lennék.

2021. júl. 1. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!