Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akkor ő szerinte az én munkám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor ő szerinte az én munkám semmit nem ér?

Figyelt kérdés
Tegnap este elég fura beszélgetés volt a férjemmel. Beszélgettünk a napi dolgokról, kivel mi történt, a munka lényegében. Erre ő felhozta hogy anyósom jövőre megy nyugdíjba és én menjek az ő helyére, be is tud intézni. Mennyivel jobb lesz mint a mostani munkám, hablahabla. Én most 4 órában dolgozom hogy tudjam intézni a gyerekeket, én viszem reggel őket biciklivel, én hozom őket délután. E mellett minden nap friss főtt étel legyen, a férjem nem eszi a másnapi kosztot.Lényegében az összes házimunka az enyém, én tanulok a gyerekkel, én szerelem a biciklit a kicsivel. Mondtam neki hogy nem életem végéig akarok a mostani munkahelyemen lenni, de szeretem csinálni. Aranyosak az emberek, sok új embert ismertem meg,szerintem a pénz sem rossz,úgy hogy 4 órában vagyok és a lényeg hogy van időm megcsinálni mindent utána. Mondtam neki hogy gondba leszünk jövőre, mert nem lesz ügyelet nyáron. Erre a férjem már eldöntötte(!!?!) hogy anyósom vigyáz rájuk, én már az ő helyén leszek addigra, mivel nyugdíjas lesz és más egyéb dolga se lesz. (mindig ezt mondja, hányni tudnék tőle), de hiába mondom neki hogy MÁR nem szeretnek annyira ott lenni a gyerekek, egy fél éve akár minden nap ott aludtak volna, de anyósom azóta bekattant,(szerintem változó kor) megállás nélkül kiabál, a semmiért is, dirigál, parancsolgat.Szegeny aposom szó szerint menekül otthonról, mert mindig veszekedés van. A gyerekek is mondták nem egyszer hogy amikor ott aludtak mama csak kiabált, vagy hasonlók,de azért vigyem egész nyáron oda a gyerekeket,de a legfájobb az volt hogy azt mondta minden jobb mint a mostani semmi.SEMMI?????Akkor ezek szerint én semmit nem csinálok, a munkám is semmi. Nem keresek 500 at mint ő, de keményen dolgozok, és ő ezt nem látja. Hiába kérdeztem ezekre rá, fogta magát és ott hagyott. Annyira mérges vagyok. Jahh és van egy másod állásom is, takarítani járok házhoz..de szerinte az sem munka.Osszességében nem keresnék sokkal többet. Egy világ omlott össze bennem.Egy semmi vagyok az ő szemében,és ha megszakadok se leszek több.

2021. júl. 8. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

Anno miben állapodtatok meg? Hogy döntöttetek, hány évig csinálod ezt a 4 órás meló + takarítás dolgot? Ha volt erről megállapodás és még "nem jart le", akkor nem jogos a puffogása. Ha ez áll fenn, akkor itt most neki kellene bocsánatot kérnie.


Hagyd a házat koszosan, ne főzz, ne mosogass, ne moss. Aztán majd ha kérdi, azt mondod neki, hogy "ma éppen azt csináltad, amit szerinted szoktam. Semmit".


Sajnos nem jut el az agyáig, hogy te nem vagy olyan karrierista, hogy a gyerekeid karára menjen. Nekem ugyan nincs gyerekem, de megértem, ilyen labilis nőre nem bíznám, mint az anyós.

2021. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%

Nagyon sajnálom. Remélem, találtok kiutat ebből a helyzetből. Sajnos még manapság is sok férfiból előtör ez a kőkorszaki érzés, de nem értem, hogy nem látják a fától az erdőt, azaz, hogy te is mennyit dolgozol (pénzt is keresel), és otthon is hogy helyt állsz. :(

Úgy látom, inkább csak szeretted volna kiönteni a lelked, így nagy választ sem tudok adni, de mit is lehetne írni? Vagy megelégeled, és elhagyod, vagy ő hagy el, mert meggyőződése, hogy semmirekellő vagy, vagy éltek így tovább, és valószínűleg csak fokozódni fog a helyzet.

Egyébként a másik munka hány órás lenne? Azt nem lehetne részmunkaidősként végezni? Az anyósod ígyis-úgyis nyugdíjas lesz, és ha kicsik még a gyerekek, akkor a 4 órás állás mellett is kellene nekik a felügyelet, nem?

2021. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Anyukát amúgy megkérdezte, szeretné-e egész nyárra a gyerekeket? Vagy nemcsak helyetted, de helyette is dönt?

Azon túl, hogy 1. a te gyerekeid is, talán van beleszólásod, hova adod oda 2. ők alapból nem szeretnének oda menni, így sztem tárgytalan.


Szerintem is hagyd a lakást koszosan, ne főzz, ne moss. Úgyis szünet van, ellesztek a gyerekekkel. ERősen meg fog lepődni, milyen az élet úgy, ha te nem csinálod a semmit.

2021. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Be kell vallanom én ebben a férfiban a fizetésétől függetlenül akkor csalódtam volna, amikor nem épít kapcsolatot a gyerekekkel - bár én fura állat vagyok mert építeném a 8 órás munkámban a karrieremet ha gyerekem volna.

Ettől függetlenül szerintem abszolút nincs rendben hogy az anyjára akarja hagyni a gyerekeket, mikor lassan neki is ápolók közt a helye a leírás alapján - szerintem ebben a kérdéskörben akkor se engedj ha esetleg valóban munkát váltasz bármilyen okból.

Milyen idősek a gyerekek?

2021. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

Az a baj, hogy egyesek önkényesen eldöntik minek van értéke és minek nincs. A férjed valószínűleg az ő (és az anyja) munkáját értékesnek tartja és lenéz sok más munkát. Valamint pénzben méri mi mennyit ér. Szerintem pedig - és úgy látszik szerinted is - a fontossági sorrendnek úgy kellene kinéznie, hogy gyereknevelés, házasság/kapcsolat ápolása, otthon az életkörülmények rendben tartása és ezek után kellene jönnie a karriernek. És a karrier alatt azt értem, hogy az alapvető dolgokra való pénzelőteremtésen felüli munkavégzés/pénzkeresés.

Amikor megismerted is ilyen volt a férjed? Szoktatok kommunikálni az alapvető dolgokról, rólad, róla, kettőtökről, a családról?

Én el nem tudnék képzelni egy kapcsolatot, ahol nem támogtjuk egymást, sőt lenézzük a másik erőfeszítéseit. Persze más a helyzet, ha időközben lett ilyen. Mindenképpen meg kell beszélnetek ezeket az alapvető témákat, amiket itt felsoroltál. Higgadtan, de határozottan döntéseket kell hozni minden alapvető dologban. Ha másért nem, a gyerekeidért tedd meg, hogy tisztázzátok a helyzetet.

2021. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Közöld vele hogy ha atmesz 8 órásba akkor hazimunka innentől 50-50 % és nem lesz friss főtt kaja. Mert most vagy háziasszony vagy, vagy teljes munkaidős ember.

Szóval onnantól jöhet a több napra főzés, gyerekkel kevesebb foglalkozás, ritkább takarítás. Ja és ha anyósnak nem megy felügyelet akkor Ő fizet szittert mert te dolgozol és nincs időd.

2021. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki ha ő így eldöntötte , akkor intézhetitek a válló papírokat mert ez meg a te döntésed..
2021. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!