Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nehezen beszélgetünk! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehezen beszélgetünk! Hogyan tudnám beszédre birni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Külföldröl irok sajnos nincs sok baràtom még itt ezért kérek töletek tanàcsot. Tavaly megismertem egy török sràcot itt és ugy döntöttünk idén februàrban, hogy kiveszünk egy lakàst. Az ittartozkodàsi engedélyemre vàrok tehàt nem dolgozok még. Anyagi problémàink ennek ellenére nem igazàn vannak. A papirjaim is nemsokàra rendezödnek tehàt egy közös célt elértünk (legalàbbis célnàl vagyunk), viszont a problémàink ennek ellenére nagyobbodnak. Egyetlen összeköttetésem az otthoniakkal a net, amire féltékeny nagyon. Emiatt két hete pàr napra szakitottunk, aztàn mondva hogy végre rendezödhetnének a dolgaink adjuk a legjobbat és folytassuk. Az az igazsàg, hogy most rajtakaptam, hogy egy tàrskeresö oldalon lànyoknak irogat a vilàg külömbözö pontjaira (helyes foto! tudsz németül?). November 25-én kezdte amikor mosoly szünetünk volt, de az utobbi hét szép és jo volt, a hétvégével együtt. Erre tegnap még munka elött 3-4 lànynak irt, aztàn jön csokkal elköszönni. Tegnap leültem vele beszélni nem tàmadtam csak kérdeztem és meggyöztem hogy csak azt szeretném tudni miért csinàlta nem akarok mosoly szünetet!!! Megkérdztem, hogy érezte magàt velem a hétvégén és a mult héten, azt mondta jol. Aztàn megkérdeztem, hogy tényleg ugy érzi, hogy a legjobbat adjuk, azt mondta nem és a miértre màr nem tudom vàlaszt kaptam. Utàna mondtam neki, hogy beleolvastam az e-mailjeibe mart nekem is volt egy rossz érzésem. Arra sem kaptam vàlaszt miért csinàlta ezt csak annyit: mert Te is. Ö 29 én 23, de ez olyan ovis. Nehéz eset sajnos nem tudtam meg amit szerettem volna csak következtetni tudok, hogy csak bosszubol csinàlta. Tehàt ez egy alap probléma nàlunk nehezen szedem ki az érzésit belöle. Mit miért csinàl, nem beszélgetünk a jövöröl nincsenek tàvolabbi közös céljaink. Nöha ugy érzem fél tölem. A szülei nem is akarnek tudni rolam, a mami még a fejkendös generàciobol van. Tehàt a nemzetisége miatt is gondoltam arra, hogy ilyen zàrkozott nem volt jo gyerekkora sem, az apja erdöbe hordta elverni, hogy ne haljàk.

Sorry a sok szövegért csak fel akartam vàzolni a szitut, mert nehéz eset. A kérdésem igazàbol, hogy hogy tudnàm ràbirni, hogy megnyiljon?

Elöre is köszi


2008. dec. 9. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő szeretne irányítani, birtokolni akar. Most pedig bosszúból csinálta ezt illetve, hogy azt érezze hogy ő az erősebb.

Engedd, hogy erősnek érezze magát melletted. Add meg neki a tiszteletet. De azért tiszteljen ő is téged, csak fontos hogy azt érezze szükséged van rá és hogy ő mennyire szuperpasi. Ha azt fogja érezni, hogy megbízhat benned és hogy tényleg szereted és törődsz vele és bármiben mellette állsz akkor meg fog nyílni. Ezt kezdheted úgy is hogy először te mesélsz neki a dolgaidról akár kínos dolgokról is. Egy idő után ő is elkezd majd beszélni, csak az kell h te kezdeményezz h bízni tudjon benned.

De az is lehet, hogy azért nem nyílik meg neked mert nem érdekled. ezért is keresheti más lányok társaságát. Persze ha azt mondta azért csinálja mert te is az utalhat arra hogy még szeret. Igazából ezt neked kell érezned.

Szerintem ez még abszolút megmenthető :)

2008. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Vigyázz, nehogy egy olyan helyzetben találd magad amire még rémálmaidban sem gondoltál.
2008. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Srapnel ***** válasza:
93%
Bosszúból titkos kapcsolatokat szőni? Á. Szerintem már nem érdekled annyira. Érdemesebb hazai srácot keresni, ha mély kapcsolatot szeretnél. Egy külföldivel sok évig felületesebb, mert azért mégiscsak másmilyen.
2008. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt!

Szerintem is csak boszubol csinàlta mert ez nem az stilusa soha nem csinàlt elötte ilyet. A maileket sem zàrta elölem, de az irogatàst sunyiban csinàlta. A tiszteletet megkapja mert megérdemli én meg harcolok az enyémért... Rengeteg hülye dolog történt velünk és most tényleg szüksége van ràm és nem enged közel. Elvesztette a jogsiàt és mert garàzsban dolgozik ez is elég nagy probléma, az is amiért ez történt. Most valoszinü tàrgyalàsra kell mannie és valoszinü 2-4 honapra megszabaditjàk szabadsàgàtol. Féltem az egzisztenciàjàt és ràkéne jönnie, hogy ez igy nem megy tovàbb hallgatnia kell ràm és nem elég az ha csak én akarom, hogy valami vàltozzon. Ha nem én nem akarok a semmire egy idegen orszàgban maradni. Érdemes e vàrnom amig megnyilik vagy ilyen nem fog történni

2008. dec. 9. 11:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Az szerintem tökmindegy, hogy külföldivel vagy kapcsolatban vagy nem. Én ugyanolyan jól elvagyok külföldi pasikkal is, ha szeretjük egymást és van miért együtt lennünk akkor minden ok.


Az én barátom több évre börtönbe került sajnos, mert valaki hamisan tanúskodott, és mégis neki hittek :(


Beszélgess vele, vagy ha azt nem is csak légy mellette. Sokszor öleld meg vigyél neki egy kávét vagy valamit. Csak ülj le mellé és nézd sokáig és mondd neki, hogy annyira szereted és olyan szép ő neked :)) És tudasd vele, hogy mindig ott leszel neki. Legyél vele kedves, biztos nehéz most neki és ideges és minden baja van. És azt is mondd el hogy azok a nők akikkel "flörtölget" nem fognak rá várni, lesz*rják. Ha úgy látod nem szeret már és kicsit se bánja ezt az egészet akkor azért nem árt bebiztosítani magad.

2008. dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sokat segit a vàlaszod, mert végülis a kérdésem nem az volt, hogy hogy hagyjam el, hanem hogy hogy segithetek rajta ebben a helyzetben. Rengeteget tett értem ez a legkevesebb, hogy mellette àllok ha neki rossz. Csak épp ez-az nehéz, de amit mondasz a csöndes hàttérben maradàs szerintem tényleg amire szüksége van, a biztonsàgos hàttér :) ! Sajnos az, hogy külföldi tényleg egy pecsét a kapcsolatunkon mert elég ellentmondàsos mix, egy svàjcban nevelkedett török. Ez azt jelenti, hogy otthonrol a szigort, zàrkozottsàgot és az évezredes török mentalitàsàt hozta és az, hogy itt nevelkedett végtelenül nyugodt (1* robbanos, nàlam még soha), türelmes és figyelmes lett. Tudom az lenne a legjobb most neki ha hagynàm, de ezek a dolgok amik körülöttünk vannak engem is nyomnak és nekem ö van itt egyedül (és a net amire féltékeny). Hogy vészeljem ezt àt igy? Hogy adja neki eröt ha nekem is arra lene szükségem? Vannak itt is kedves emberek, de.. màs mint otthon és karàcsonyra megy mindenki haza én nem :( (a pàrom nem ünnepel karit :( )
2008. dec. 10. 07:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül megoldanotok a problémákat. Ott vagytok egymásnak, és ez jó. Erőt meríthettek egymásból.


És a párod megharagudna ha te feldíszítenél az egyik asztalon egy pici fenyőfácskát magadnak és adnátok egymásnak valami kis dolgot? Bármilyen picit. Szerintem ha nem ünnepli a karácsonyt és ha nem ért vele egyet akkor is megérthetné hogy neked kell az a kis fa ( ami jelképezné az összes többi dolgot, és csak jobban éreznéd magad). Nem kell kiakadni mert hazamegy és egy fa van az asztalon. :DD

szerintem ez így fair, ha tiszteli azt is amit te magaddal hoztál a te országodból :)

Tényleg elég érdekes lehet, török és svájci... :)) szegény micsoda ellentmondások lehetnek benne azért néha. :)

Tudom nehéz főleg Karácsonykor. Én ugyan a szüleimmel élek még de mi egymáshoz sem szólunk a karácsony se érdekli őket. :( így se valami jó. Hiába élünk együtt, egyedül vagyok. Hát most ez jutott.

Szerintem tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy csöndben a háttérben maradsz. Mert ilyenkor ingerült is meg minden, ha ráerőltetnéd magad akár szeretetből is idegesítené és egyszer csak betelne a pohár. És ez most független attól, hogy mennyire szeret. Pedig igazán szüksége van most a törődésre és hogy kimutasd szereted. De ha kimutatod akkor meg az alkalom rossz vagy bármi egyéb. De ez majd elmúlik, ez csak átmeneti állapot.


Igazából azért rákérdezhetnél egyik este, vagy valamikor ha jó kedve van hogy ő ezt hogy gondolja. Csak mondja meg mit vár tőled, mert te segíteni akarsz neki. Továbbá van egy kulcsmondat, amit a pasik nem tudom miért de "szeretnek". És erre mindig válaszolnak, ha nem akarnak akkor is. Az, hogy nem tudhatom hiszen nem látok a fejedbe! Nem tudom mit gondolsz, nem vagyok gondolatolvasó. Erre mindig válaszolnak normálisan ( legalábbis nekem ez mindig bejön.)

Mondjuk nekem sokat közrejátszik az hogy általában jól időzítek, vagy ha mégsem akkor úgy tudok kimondani egy szót vagy úgy tudok nézni, hogy nem tud ordítani velem hogy hagyjam már hanem elmondja őszintén amit gondol.

Tényleg nagyon remélem, hogy helyrejön minden. De képzeld el ő mit érezhet, biztosan aggódik és fél is az esetleges börtön miatt. Gondolnak ők erre ( mármint a férfiak)azért és minden másra is akkor is ha nem mondják ki. Ők is ugyanúgy rágják magukat dolgokon és félnek is néha a jövőtől.

2008. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jo egy férfi (?) fejéböl hallani ezeket a dolgokat lassan kezdett màr vilàgossà vàlni, de ha megerösitenek.. :)

Megkértem,hogy karàcsonykor ne ajàndékozzunk, én nem tudok (mert az ö pénzéböl nem szeretném ajàndékozni). Szeretnék csak egy élö fàt, nem volt vele gondja. Édes volt tegnap, elmentünk karàcsonyi dekokat venni :). A jo hir hogy az édesanyja lépett ma és meghivott magukhoz. Még sosem làttam padig közel laknak és 1,5 éve vagyunk együtt. Kicsit félek..de tul élem. Ami jo hogy senki nem ismeri jobban mint a kedves mami :) ! Remélem ezek utàn ha figyelek és egyszerüen csak szertem és mellette àllok érezni fogja amit éreznie kell ha nem...nincs értelme. Nekem Ö sokat jelent, de ha nem mutatja ki mit érez és nem is igazàn beszél rola, nehéz pedig a tetteivel nekem azt igazolja hogy szeret. (a netes csajokat nem veszem komolyan :) )

2008. dec. 10. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, én nő vagyok :D vagyis inkább kis csitri (19) :)


Ez nem akkora gond szerintem, a karácsony lényege amúgy is a szeretet a törődés és az, hogy együtt vagytok. Nem a pénz meg az ajándékok. A hangulat sokkal fontosabb :)


Ez látod nagyon jó! :) Hogy elment veled. És az is, hogy az anyukája meghívott titeket. Ha úgy érzed félrehívhatod kicsit az anyukáját is és beszélgethetsz vele erről. Legalább látja, hogy tényleg érdekel téged a fia. Ha mentek hozzá nagyon fontos, hogy legyél kedves , aranyos, mosolygós tisztelettudó :) Sajnos nem tudom milyen hagyományaik, szokásaik vannak... de esetleg ha mondjuk ebédeltek segíts neki megteríteni vagy bármit. Sokszor kérdezd meg miben segíthetsz. Öltözz fel szépen, hogy véletlenül se tudjon beléd kötni :)) Bár nem tudom ő biztos nem az a tipikus házsártos anyós, de azért jó ha "bevágódsz" nála. Az mindig jó. :)

A férfiaknál inkább a tetteket érdemes figyelni, mint azt miket mond. Kétségtelen a legtöbb nagyon jól hazudik :))) de szerintem a párod őszinte. Csak sokszor ő maga sem tudja megfogalmazni mit is érez főleg nem kimondani hangosan. De ha tényleg szeret akkor ez minden mozdulatában benne van, a kicsi gesztusok is fontosak.


Igazad van, a netes csajokat nem is kell komolyan venni. Ők csak szórakoznak vele, mert így most izgalmas nekik ez az új helyzet stb-stb. Plusz ha a barátod érzi hogy mellette vagy, akkor azt ő is tudni fogja hogy olyan mint te nincs mégegy. És nem fog kelleni neki senki más.


Kívánom, hogy jól teljen a "maminál" töltött idő :)

2008. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, csak még eszembe jutott valami :)


Abból amit írtál, hogy mit írt a lányok képeihez én azt mondanám, hogy ez nem komoly. Csak játék meg hogy valami legyen. Ez olyan sablonduma, bejön neki a csaj és akkor ír neki valamit úgy szórakozásból. Ha személyre szóló szöveget írna akkor kellene aggódni. Úgy értem ha olyat írna ami csak arra a lányra illik, nem vágható oda minden csajnak. Az azt mutatná hogy jobban érdekli.

Sok pasi írogat, férjeket is látok neten akik ezt csinálják. Szerintük csak kedves ismerkedés....

Arra gondoltam még, hogy szervezzetek közös programokat is, már amennyire lehetséges. Akár sétálni is elmehettek az nem pénzigényes és tud vidám, romantikus is lenni. Közelebb hoz titeket egymáshoz. Szerintem neki is inkább az kell hogy érezze ezt az egészet nem hogy egyfolytában szóban fejezd ki. Az nem úgy hat és néha idegesítő tud már lenni, nem tud mit kezdeni vele akkor hirtelen.

Vagyis én ezeket csak gondolom, lehet nagy hülyeségeket írok egyébként :) Meg persze ki milyen személyiség, kire mi illik...

2008. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!