Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik nárcisztikus férfival...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nárcisztikus férfival voltak vagy vannak kapcsolatban,milyen tipikus tüneteket produkálnak/produkáltak,ami a narcizmusra jellemző?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem írom le, mert a gyakori népe úgyis nekem esik, hogy ezek nem nárcisztikus tünetek és ne legyek pszichológus.

Elég sok ilyen kérdés volt a napokban, keress vissza.

(bocsánat)

2021. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira fontos a te szempontodból, hogy az éppen nárcizmus miatt van-e, amit csinál, az a fontos, hogy bántalmaz. Tehát ha túl sok jele van, hogy bántalmazó személyiség, az elég kell legyen ahhoz, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot. Akár addiktív személyiség, akár pszichopata.
2021. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalati alapon, coach és pszichológus alapon, tájékozottsági alapon.

Nárcisztikus jegyei mindenkinek vannak. Attól, hogy azt átlag ember nem tudja megállapítani, hogy személyiségzavarról van-e szó, vagy pusztán sok jegyet produkál, igenis felismerhető, ha volt már ilyen emberrel dolgod.

2021. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
És ha nem nárcisztikus, hanem seggfej vagy ver, mert szadista, akkor azzal élsz boldogan vagy mi? Miért fontos az ide kérdezgetőknek, hogy a másik beteg vagy nem beteg, miért nem az a kérdés önmaga felé főleg, hogy akar-e ezzel foglalkozni vagy sem?
2021. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

A nárcisztikus a közvélekedéssel ellentétben általában nem gonosz, hanem szimplán sérült önbecsülésű ember(legtöbb esetben nem kapott elég szeretet,figyelmet,megbecsülést), ezt úgy kompenzálja, hogy hamis illúziókat épít fel magáról és addig nyomatja magának, amíg el is hiszi. Az általános vélekedéssel ellentétben, nem arról van szó, hogy nem képes együttérzésre, mert nagyon is képes rá, csak általában annyira el van foglalva saját magával és a nem létező önbecsülésének felépítésével, hogy másokat már nem is nagyon vesz észre.


Az ilyen embert nehéz elviselni pláne együtt élni vele, nehéz kibillenteni a saját kis illúziós világából,ahol ő a hős, a valóságba, ahol általában ez már kevésbé igaz(nem is feltétlen érdemes). A nárcisztikus saját magát csapja be, és ha néha realizálja a valós defektjeit,vagy megszűnik az álomkép,amit felépített, akkor hosszú hetekig depresszív állapotba kerülhet.


Párkapcsolatban a nárcisztikus a tiszteletet és csodálatot várja el, sokan úgy képzelik el, hogy csak olyan nárcisztikus kapcsolatok vannak, ahol rajong és térden csúszik előttük a párjuk,de a valóságban a legtöbb esetben nem ez történik, hanem általában nem kapják meg ezt a csodálatot, csak ugyanolyan illúziósan beképzelik maguknak, és egy hamis képet építenek fel róla, és ebben az álomvilágban tiszteli és csodálja őket, amikor ez szertefoszlik, akkor a nárcisztikus megszégyenülve távozik és keres mást, aki "visszatükrözheti az ő nagyszerűségét". Zaklatás nem jellemző rájuk, mert ha szertefoszlott az álomkép, akkor azt már nem tudják kergetni vagy túl büszkék hozzá.

2021. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert kapcsolatba került egy (vélhetőleg) ilyen emberrel, ezáltal szeretné megérteni maga az ember, meg a kapcsolati dinamika működését is. Nem értem, hogy ezt miért ilyen nehéz felfogni ezen az oldalon? Miután véget ért a kapcsolatom, azután jutott el először a fülembe a nárcisztikus jelző. Hozzáértő emberrel beszélgettem és ő hívta fel erre a figyelmem. Elkezdtem tájékozódni, olvasni és videókat hallgatni a témában, szakemberektől. És sorra jöttek az "aha" érzések. És nem, nem 1-2 ismertetőjelnél aháztam, hanem az összesnél. A kapcsolat kezdetétől a végéig. Mióta felismertem és megértettem, hogy miben voltam, sokkal könnyebb az elengedés. Könnyebb teljesen kizárni őt az életemből a zaklatásai ellenére. Sokkal könnyebb, hogy tudatosan oda tudok figyelni már az ismerkedés elején azokra a bizonyos intő jelekre,hogy ne menjek bele ismét egy mérgező kapcsolatba.

Mert szakítás után mindenki keresi a miérteket, amiket egy ilyen embertől nem kapsz meg. Én megkaptam ezáltal a miértjeimre a válaszokat.

Az ember kíváncsi természet, szerintem ezzel semmi gond nincs és legkevésbé sem kellene bántani emiatt másokat.

2021. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikust nem szabad összekeverni a pszichopatával, egy darabig hasonló lehet, mert mind2 nagyon jól elő tudja adni saját magát, de különbség, hogy a nárcisztikus számára a másik az inkább csak egy dísz, ami azért kell, hogy legyen valaki aki mellett nagyszerűnek érezhetik magukat,aki hozzásegíti őket, hogy hamis önbecsülést építsenek mellette, csak addig keresik a "szerelmük" társaságát, amíg létezik az álomkép, ha egyértelművé válik, hogy a másiknak nem kellenek és megszűnik a napi találkozás lehetősége, akkor többet nem keresik, hanem keresnek mást.

A pszcihopata ezzel szemben kaméleonként hozzáhasonul a másikhoz, teljesen rátelepszik és nem engedi el, hanem minden módon próbálja magához láncolni, akkor is ha tudatosul benne, hogy a másik egyáltalán nem akar már vele lenni, az ilyenek azok,akik évekig és képesek zaklatni az exüket szakítás után. Mert a nárcisztikussal szemben a pszichopatának nem az a célja, hogy a másik őt csodálja, hanem birtokolni akarja a másikat, függetlenül attól, hogy az tiszteli e őt vagy sem.

Ezeket fontos tisztázni, mert sokan keverik ezeket a fogalmakat.

Persze léteznek olyanok,akikben egyszerre jelen vannak, a nárcisztikus pszichopaták ,akik egyszerre várják el a csodálatot és akarják birtokolni a másikat, na ők a legveszélyesebbek, de szerencsére elég ritka, hogy valakiben mindkettő ilyen intenzíven jelen legyen.

2021. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ezt nekem szántad, akkor nem gondolnám, hogy az exem pszichopata.

A nárcisztikus is képes még sokszor a szakítás után fel-fel bukkanni, annak reményében, hogy visszatérhessen a másikhoz.

Az exem nem extrém zaklató. Nem jött ide hozzám (bár elköltöztem), nem jön oda a munkahelyemre, nem zaklatja a családom. "csak" mindennemű tiltás ellenére új telefonszámokról üzent, érdeklődésbe burkolva, mintha misem történt volna. Meg kamu profilokat gyártott, hogy nézegessen a közösségi médián.

De mivel én a tudtára adtam szóban is, meg a tiltassal is, hogy nem vagyok rá kíváncsi, így én ezt is zaklatásnak tekintem.

2021. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként még annyi, amikor először szakítottam vele (igen, sajnos többször esett meg), akkor letiltottam. Majd jöttek a többi platformonok a csodálkozó üzenetek tömkelegei:

,, fel sem oldasz?? "

Tehát az én exem vágyik a csodálatra. Volt, hogy szóba elegyedtem vele. Tudtára adtam, hogy nem akarok már tőle semmit. De ő elhívott találkozni. Majd a válaszom előtt lemondta, azzal az indokkal, hogy várjunk még egy kicsit, ő szeretne majd találkozni, de nem akar tönkretenni, így várjunk még.

Wtf?! Mintha én annyira akartam volna találkozni. Ő kvázi előrevetítette azt, hogy márpedig én akarok találkozni, várom őt vissza, osszejovok vele, hogy újra tönkretegyen. Tehát ő is elvárja a csodálatot, sőt, még mindig azt hitte, hogy ez megvan.

Ugyanakkor birtokolni is akar, mert provokált, hogy van-e már valakim, biztos van, ne hazudjak, ő nem hiszi el hogy hónapok óta nem szexeltem, szb-stb. Mintha bármi köze lenne hozzá. Mindezt úgy, hogy neki akkor volt más. (aki miatz végül kiraktam anno)

Úgyhogy elég komplex eset ő... De mindegy is már szerencsére.

2021. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A legmarkánsabb jele, hogy ő csak magával foglalkozik. Nagyon ügyesen el tudja hitetni, hogy neked akar jót, de valahogy mégis csak az ő igényei elégülnek ki a kapcsolatban, míg neked folyamatosan hiányérzeted lesz.


Viszont szerintem is mindegy, hogy azért szenvedsz a kapcsolatban, mert a párodnak diagnosztizálható nárcisztikus személyiségzavara van, vagy másért. Sajnos mindkét esetben jobb szakítani, mert felnőtt ember ritkán változik meg. Írták előttem, hogy a nárcisztikus nem 100%, hogy gonosz, egyszerűen sérült az énképe - igen, de még ez sem menti fel a tettei, vagy a tetteinek hiánya alól.


Nárcisztikussal párkapcsolatban lenni olyan, mint egy helyett két igát húzni, segítség nélkül.

2021. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!