Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha vàratlanul özvegy lennél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha vàratlanul özvegy lennél tudnál pénzt/adományt kérni vagy kellemetlen lenne?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Mire kéne pénz vagy adomány? Nem értem a kérdést.
2021. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne rá szükség, mivel a saját fizetésemből is megélnénk a gyerekekkel, igaz elég szűkösen. Ha mindenképpen kérnem kéne akkor a szüleimtől tenném, tőlük szégyelném a legkevésbé
2021. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon lehetetlen helyzetben lennék, pl. nem tudnék enni adni a gyerekemnek, közművet fizetni, és NEM LENNE OLYAN CSALÁDTAGOM,BARÁTOM, KÖZELI ISMERŐSÖM akinek a segítségét tudnám kérni akkor a helyi családsegítőhöz fordulnék segélyt, illetve segítséget - akár élelmiszer stb- kérni. Ha elutasítanának akkor szétnéznék az ingyenes felajánlások között,megkeresnék alapítványt, segélyszervezetet, akiktől segítséget várhatok.


Özvegyként általában fennáll a jogosultsági feltétel az ideiglenes özvegyi nyugdíjra/árvaellátásra, igényelném mindenképp".

2021. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De nem is lenne szükségem rá. Nem pucér fenékkel ugrottam bele a házasságba. Nyilván nem lenne könnyű, de inkább mentálisan feldolgozni a szerelmem elvesztését, mint anyagilag. Ha tényleg minden kötél szakadna, valószínűleg eladnám a házunkat, a férjem után úgysem tudnék egyedül élni benne, túl nagy is lenne nekem. Vennék egy pici lakást a vételár egy részéből, a többit befektetném biztonsági tartaléknak.
2021. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Engem úgy dobott ki a párom, hogy együtt élünk, én már 16 éves koromtól kezdve dolgozom, 18 éves korom óta független vagyok anyagilag, a párom 25 évesen költözött össze velem, én vagyok az első lakótársa... Szakítottunk, 5 napot adott arra, hogy takarodjak. Eddig én vettem itthonra minden tisztítószert, kaját... Nagyon szívesen elhúznék a fenéve, de nincs miből. Ő vígan eltette a pénzt a szüleinél, meg a közös albérletben is a maradékot, mivel csak rezsit meg számlékat fizetett, a kaja meg a tisztítószer, budipapír, ilyenek, meg úgy varázslatos módon odakerültek. De leszartam, mert szerettem. Erre kidobott.

Nem, hogy adományt nincs pofám kérni, még a legjobb barátnőmet se tudom megkérni, hogy hadd aludjak nála.

2021. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én három gyerekkel maradtam egyedül. Élettársam meghalt. Facebookon kértem pénzt. Kaptam is bőven annyit hogy sokáig elég. Viszont azota kevesebbnek érzem magam. Hogy ezt a döntést hoztam
2021. júl. 21. 08:27
 7/9 anonim ***** válasza:

6!

Szerintem ha ezzel az összeggel megpróbálsz talpra állni, szépen megköszönöd a beérkezett pénzt akkor nem kell szégyenkezned. Szükséged volt rá, szerencsére sokan segítettek, innestől kezdve próbálj meg boldogulni vele

2021. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kértél, kaptál, ezen már túlvagy. Ha a gyerekeknek megveszed belőle a legszükségesebbet, a mindennapi szükségleteitek kielégítésére használod fel, ne legyen lelkiismeret furdalásod. Viszont ez a pénz elfogy, innentől Te vagy a felelős azért,hogy három gyermeked ne szenvedjen hiányt.

És sajnos,hogy ezen az áron, de tanulj az esetből: sosem maradhatsz fillér nélkül, főleg így,hogy gyerekeid vannak.

2021. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6) Hogy lennél már ettől kevesebb!

Érdekes ez egyébként, adni könnyű, és mikor szívesen adsz, nem érzed nagy dolognak, de mikor neked ad valaki, az egyből felértékelődik.

Próbálj inkább arra koncentrálni, mennyi jó ember létezik, aki nem megy el a bajban levő mellett!

2021. aug. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!