Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban tönkre fogom tenni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban tönkre fogom tenni az életem, ha egy nálam sokkal idősebb férfivel járok?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk néhány hónapja tart, viszont már évek óta ismerjük egymást. Valamiféle szikra mindig is volt közöttünk, de én inkább nem is akartam rá gondolni, ő pedig soha nem lépett át egy határt. Mindig segített, ha szükségem volt rá, nagyon sokat köszönhetek neki. Korábban mindig korombeli fiúkkal voltam együtt, ráadásul le is néztem az olyan nőket, akik sokkal idősebb férfiakkal vannak együtt. Nem tartom magam se apakomplexusosnak, se pénzéhesnek. Egyszerűen teljesen beleszerettem. Úgy érzem megőrültem, soha nem voltam még ennyire szerelmes. Tisztában vagyok vele, hogy a párom most hiába tartja nagyon jól magát, de később ebből a korkülönbségből probléma lehet. Őrlődöm, mivel például a fia csak pár évvel fiatalabb nálam, ráadásul ismerem is, félek ez nagyon kínos lesz. És ez csak egy a sok közül. Tudom, hogy ha a családom megtudja, akkor le akarnak róla beszélni. Anyám ráadásul fiatalabb is nála egy évvel. Így ezt logikusan nézve meg is értem, de nagyon szeretem. Nem fogom a negatív gondolataim miatt elhagyni őt, ameddig jól bánik velem. Ha együtt maradunk, akkor az halálra van ítélve? Ezt csak mi ketten tudjuk eldönteni, rajtunk múlik, de szeretném néhány ember tapasztalatát/véleményét kérni.

Én 24 éves vagyok, a párom 47 éves.



2021. aug. 8. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Most még oké lehet, de kétlem, hogy 44 évesen egy 67 éves mellett boldog leszel.
2021. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
26 évesen összejöttem egy akkor 44 éves férfival. Nem tudta tartani velem a tempót, én még nagyban buliztam, ő meg már a borozgassunk kettesben jellegű programokat preferálta. Egyszer elmentem vele discoba, de tiszta hülyén nézett ki az egész, amikor beült a korombeli haverok közé. Pár hónapig húztuk. Ha egyforma a habitusotok, akkor működhet, de bőven ki fognak jönni a generációs különbségek.
2021. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nincs igényem bulizásra meg discora, szóval ez nem fog gondot okozni. A világnézetünk nagyon hasonló, de természetesen tudom, hogy neki sokkal nagyobb élettapasztalata van, mint nekem és ez még változhat.
2021. aug. 8. 10:13
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem itt majd évek múltán jöhet elő a probléma.


Amíg még fiatalos, jól tartja magát és nem ütköznek a célok, addig nem lesz baj.


A baj majd ott jön elő, ha nagyon kiütközik hogy nem ugyanazt akarjátok.


Nem tudom te milyen vagy, milyen a hobbid stb, mivel töltöd a szabadidődet, erről nem írtál.


De ha te pl el akarsz menni egy péntek este bulizni, ő meg nyilván nem (mindkettő érthető), akkor ott csak rajtatok múlik hogyan kezelitek.


Oké, nem nagy dolog, egy este, mindenkinek kell külön töltött idő.


De ha huzamosabb ideig az lesz hogy ő x dolgot akar, te meg y-t, akkor az már nehezíti a dolgokat.


Aztán néhány ev múlva jöhet az hogy te pl akarsz gyereket, ő valószínűleg nem. Erről sem írtál, csak példákat hozok.


Ez egy olyan dolog amiben nincs kompromisszum.


És igen, amikor te 44 évesen még elég fiatal leszel, ő addigra már nyugdíjas korú. Vannak emberek, akik 60as éveikben is max 50 valamennyinek néznek ki, de ezt nem lehet megjósolni.


Én megmondom őszintén, megpróbalnám a helyedben élvezni amíg lehet, de nem terveznék egy életre.


Ő már sok mimdent megélt, amit te nem.


De ha azt latjatok hogy egy iranyba tud haladni az életetek, nagy lemondasok (pl gyerek) nélkül, akkor hajrá.

Vannak példák és ellenpéldák is.

2021. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Hat szerintem ez már elég sok😬

Az előttem levők is írtak egy idő utána nem lesz olyan jó

Persze hogyha egy húron jártok akkor próbáljátok meg

2021. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én szeretnék gyereket, családot. Na nem egy pár hónapos kapcsolatba persze, de nekem ez fontos szempont. A párom amúgy nem zárkózik el a téma elől.
2021. aug. 8. 10:32
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha akar gyereket, bele kell húzni, lassan nagypapa korú.
2021. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elég jól bírja :D Azért ne egy átlagos 47 évest képzeljetek el. Jóval fiatalabbnak tűnik.
2021. aug. 8. 10:46
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Ha öregszetek, akkor kidob. Keress fiatalabbat. Szerintem ez a legreálisabb vég.
2021. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond. Mindegy mi lesz 20 év múlva. A hasonló korúak kapcsolatai sem bírnak ki 20 évet.
2021. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!