Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak! Mit jelent nektek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Mit jelent nektek, ha a párotok kiáll mellettetek?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, hogy mekkora probléma ez egy kapcsolatban, mindig csak egy-egy pillanatnyi konfliktusunk van belőle, apróságok miatt. Férfiak válaszára lennék kíváncsi, hogy ők mit várnak a párjuktól hasonló helyzetekben.


Alapvetően én a végtelenségig konfliktuskerülő vagyok, nagyobb megaláztatásokat is szó nélkül elviselek, ha csak rólam van szó. Egyedül akkor álltam bele eddig nagyobb konfliktusokba, ha egy hozzátartozómat nagyobb kár (anyagi, jogbeli, becsületbeli) érte volna, ha nem teszem. Saját magam miatt nem, inkább hivatalos úton igyekszem intézni a dolgaim, a becsületbeli dolgok miatt meg maximum kisírom magam otthon, aztán elengedem.


A páromnál vannak bizonyos érzékeny pontok, amikkel nem tűri a viccelődést. Más témákban elég messzire el lehet menni nála (és ő is el szokott másoknál), szóval nem valami sértődékeny drámakirálynő, egyszerűen csak bizonyos dolgokban zéró toleranciája van. Emiatt előfordult, hogy baráti programokon megharagudott valakire, vagy otthagyta az egészet, felállt és hazament. Én mindig csak baráti csipkelődésnek éreztem ezeket a dolgokat, de természetesen megértem, hogy őt érzékenyen érintik (ugyanakkor az "elkövetőre" sem haragszom, mert tudom, hogy nem bántásból mondta), sosem szóltam semmit, mikor valakivel összeszólalkozott. Ilyenkor a barátom (mérgében) párszor a szememre vetette, hogy nem állok ki mellette, nem lehet rám számítani.

Ha előfordult, hogy otthagyott egy programot, akkor én is azonnal felálltam és mentem vele. Utána vigasztaltam, vele voltam, szóval nem érzem úgy, hogy ne állnék mellette. Egyszerűen csak nem hiszem, hogy nekem is konfliktusba kellene keverednem olyan emberekkel, akik (szerintem) semmi rosszat nem akartak, csak egy kicsit túllőttek a célon egy-egy poénnal. Pár óra múlva ezt a barátom is el szokta ismerni, sosem haragszik senkire hosszú távon.


Szóval az a kérdés, hogy ilyen esetekben mit várnátok a pártoktól, mit csináljak, hogy lehessen rám számítani?


2021. szept. 6. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes lenne (lett volna) pár konkrét példát írnod azokra a helyzetekre, amikor érzékenyen érintette egy beszólás, és tőled várta volna, hogy kiállj mellette.


Elfogadom, hogy nem szeretnél erre példákat mondani, - annak ellenére, hogy szerintem a kérdés szempontjából éppenséggel igenis releváns lenne, - de így meg szerintem te nem igazán fogsz használható válaszokat kapni arra a kérdésre, hogy "hogy ők mit várnak a párjuktól hasonló helyzetekben," mivel senki nem tudja, hogy mihez hasonló helyzetekről kéne véleményt mondania.

2021. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igenis relevánsak a konkrét szituációk a kérdés szempotjából, mert úgy lehet értelmezni a kontextust. A leírás alapján példák nélkül a pasid hisztis és neked annyi dolgod van, hogy elviseled meg simogatod a lelkét, meghallgatod milyen csúnya gonosz dolgokat mondtak neki a barátai... de komolyan. Ha a barátai nem akarják megbántani, akkor nem kell sírni meg elvonulni mint a dedóban. Te meg még adod is alá a lovat.
2021. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazából tök mindegy, hogy miről van szó. Ha valakinek a matricagyűjteménye az élete értelme, akkor őt ugyanolyan érthetően bántja az, ha azt mondom rá, hogy felesleges hülyeség az egész mint mást az, ha az anyját szidom. Szerintem mindenki, aki válaszolni szeretne el tud képzelni egy olyan beszólást vagy témát, amire ő személy szerint erzekenyen reagálna. A kérdés nem az volt, hogy jogos-e, hogy így reagál.
2021. szept. 6. 15:52
 14/14 anonim ***** válasza:

13


Te egyformán reagálnád le, ha a hobbidat neveznék felesleges hülyeségnek a barátaid, vagy ha az édesanyádat szidnák?

2021. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!