Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzek ilyesmit, pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzek ilyesmit, pedig nem akartam ilyen lenni?

Figyelt kérdés

Volt férjemtől régóta különváltam, két éve élünk együtt második férjemmel. Neki van egy 30+-os lánya, akivel eddig sem sokat találkoztam. Távolabb él tőlünk, nem alakult ki köztem és lánya között sem érzelmi sem egyéb viszony. Én próbáltam közelebb kerülni hozzá kapcsolatunk elején. Ő az elvárható udvariasságon túl abszolút elzárkózott a társaságomtól és a beszélgetésektől. Elfogadott, de úgy érzem nem tekint családtagnak.

Mielőtt valaki hibáztatna, férjemet már özvegyként ismertem meg.

Problémám, férjemnek megszületett az első unokája. Annyira örül a kisfiúnak, büszkén újságolja mindenkinek hogy már kisunokája van.

Tudom hogy örülnöm kellene az örömének, mégsem megy.

Sőt inkább rossz érzés hogy tulajdonképpen hátrább kerültem a sorban, már nem lánya után következem, ismét született egy emberke aki többet számít páromnak mint én. Ezt érzem legalábbis.

Tehát nem örülök, inkább fordítva.

Kérdésem az lenne ha valaki átélt már hasonlót, miért nem tudunk egy családként funkcionálni, pedig én pont ezt terveztem amikor megismerkedtünk. Miért érzem szinte vetélytársnak a lányát, most meg különösen hogy unokával ajándékozta meg.

Én nem akartam ilyen lenni, és szenvedek a saját érzéseimtől.

Tudtok erre valamiféle tanácsot adni?


2021. szept. 8. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? Neked van gyermeked? Ezek az információk sokat segítenének abban, hogy tanácsot tudjon adni az ember.
2021. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

44 vagyok, férjem 52.

De van egy gyermekem nekem is, unoka még nincs.

2021. szept. 8. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 30+os nő nyilván nem fog anyjának fogadni téged, vagy bárhogy kötődni hozzád úgy hogy majdnem egykorúak vagytok. Elfogadta hogy vagy, ennél többet hiába vársz. Főleg ha nem is nagyon találkoztok.
2021. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fejben dől el minden. Hessegesd el a rossz gondolatokat. Unokának természetes , hogy örül...
2021. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Persze hogy természetes, nem is vonom kétségbe.

Abban vagyok tanácstalan én miért nem örülök, sőt.

2021. szept. 8. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Te háttérbe szorultál mindig a lány mögött? Vele kedvesebb, jószívűbb, adakozóbb? Vagy csak simán azért, mert ők már nem laknak együtt, sokkal elnézőbb, nem ró neki fel semmit?


A ti párkapcsolatotokban mi a gond?

2021. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert félelmeid vannak.És van egy jóindulatú pozitív értelmbeli felfogasod arról,hogy milyen egy összetartó család.Nyilván ezeket a mintákat hoztad magaddal.Csak most nem e szerint alakulnak a dolgok.Te elfogadnád a párod lányat,mint kvázi szülő,de ezt nem teheted.

Nem mondhatod neki,hogy lanyom.Nincs akkora kötőerő,mint amit elvárnál,vagy szeretnél.És ez zavarja az ideális csaladképedet.Ráadásul az unoka ezt tovább erősítette.A párod lanya is zavarban lehet.Nem tudja,hogy hová tegyen.Hisz alig fiatalabb nálad.

Ezek emberi érzések és semmi baj nincs ezzel.Nem kell ostoroznod magad,és masokat sem ezert.Az élet ilyen.Ezt dobta ki a gép.De lehet ezzel jól is kereskedni!Talan idővel javul a hejzet.Ebben párodnak fontos szerepe lehet.Közelíteni a szeretteit.Nem erősszakkal,de igyekezettel.Hisz az összetartás meg a szeretet fontos,hogy mindenki boldog lehessen.Te,a párod,a lánya,unoka.

2021. szept. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!