Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szüleim vennének nekem egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim vennének nekem egy lakást, barátnőm viszont teljesen kivan mióta ezt megtudta. Normális ez?

Figyelt kérdés

Szüleimnek egy jó barátja eladná a lakását, ami bár nagyon picike (27nm) de iszonyatosan áron alul adná, hülyeség lenne kihagyni. Ezt pár év múlva duplájáéért el lehetne adni a lokáció miatt.

Úgy nézne ki, hogy az ár 80%át kifizetnék szüleim, nekem a maradék 20%-ra (kb. 5-7M ft) kéne felvennem hitelt. Oda költözni nem akarok, mert barátnőmmel már nagyon szűkös lenne, plusz van két háziállatunk is, de albiba kiadnám ami fizetné a törlesztőt.

Ergo pár év múlva lenne egy saját lakásom, amivel azt csinálnék amit akarnék.


Barátnőm teljesen kivan ezen bukva, mert eddig ugye az volt a terv, hogy közösen spórolunk önerőt és 5-6 év múlva veszünk egy közös lakást, szerinte most emiatt minden borul és kicsit azt érzem ösztönöz arra, hogy ne fogadjam ezt el. PEdig biztos vagyok benne, hogy ő is elfogadná, ha a szülei tehetősebbek lennének és egy ilyet felkínálnának...


Én 24 éves vagyok, ő 22 és 3 éve vagyunk együtt, ebből másfél éve költöztünk össze.


2021. szept. 21. 09:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Hülye lennék egy lakást kihagyni, főleg 24 évesen.


A lakás INGATLAN, a párkapcsolat ingatag.

2021. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%

"a párkapcsolat ingatag"



[link]

2021. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha pár év múlva eladjátok ezt a lakást, abból finanszírozhatjátok az önerőt a közös otthonotokhoz. Ne legyél hülye. Fogadd el. Akkor is csak jól jársz vele, ha együtt maradtok és közösen akartok továbblépni, meg akkor is, ha végül mégsem alakulnak úgy a dolgok, ahogy tervezitek.
2021. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
De ez éppen hogy nem akadályozza a 6 év múlva közös ingatlant, hanem pont hogy segíti! Kvázi passzív bevétel, csak jó bérlőt kell találni.
2021. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

27m2-es lakás közel 35 milláért, és ez erősen áron aluli?

Hol van ez a lakás, a Wall street-en? :-D

2021. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Pár év aztán lehet együtt se lesztek. A lakást ne hagyd ki
2021. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#5 nem, bocsi, a százalékokat nem jól mondtam :D

22 milla amúgy a lakás, amiből a szüleim kb 15öt fizetnének, szóval nekem 7 milliót kéne beleraknom.

A belváros közepén van, egy felújított, modern környéken, ez már most kb. 30ért elmehetne.

2021. szept. 21. 09:43
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Nagy butaság lenne nem elfogadni. Egyébként nagyjából pont kifizeted, mire eredetileg is venni akarnátok közös lakást.
2021. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%

Ha közösen spóroltatok és nem akarja, akkor add vissza az ő pénzét vagy valahogy egyezzetek meg.

Én se adnám a spórolt pénzem/nem segítenék törleszteni egy olyan házat amiben semmi tulajdonjogom sincs.

2021. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Hát azèrt ez annyira nem áron aluli, mennek ott hasonló áron, vagy mèg olcsóbban is ilyen ingatlanok.

De mindegy, ha most szüleid bele segítenek, akkor kár lenne kihagyni.

Barátnődnek nyílván az a baja, hogy így nem egyenlő esèlyekkel fogtok indulni majd.

2021. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!