Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szüleim vennének nekem egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim vennének nekem egy lakást, barátnőm viszont teljesen kivan mióta ezt megtudta. Normális ez?

Figyelt kérdés

Szüleimnek egy jó barátja eladná a lakását, ami bár nagyon picike (27nm) de iszonyatosan áron alul adná, hülyeség lenne kihagyni. Ezt pár év múlva duplájáéért el lehetne adni a lokáció miatt.

Úgy nézne ki, hogy az ár 80%át kifizetnék szüleim, nekem a maradék 20%-ra (kb. 5-7M ft) kéne felvennem hitelt. Oda költözni nem akarok, mert barátnőmmel már nagyon szűkös lenne, plusz van két háziállatunk is, de albiba kiadnám ami fizetné a törlesztőt.

Ergo pár év múlva lenne egy saját lakásom, amivel azt csinálnék amit akarnék.


Barátnőm teljesen kivan ezen bukva, mert eddig ugye az volt a terv, hogy közösen spórolunk önerőt és 5-6 év múlva veszünk egy közös lakást, szerinte most emiatt minden borul és kicsit azt érzem ösztönöz arra, hogy ne fogadjam ezt el. PEdig biztos vagyok benne, hogy ő is elfogadná, ha a szülei tehetősebbek lennének és egy ilyet felkínálnának...


Én 24 éves vagyok, ő 22 és 3 éve vagyunk együtt, ebből másfél éve költöztünk össze.


2021. szept. 21. 09:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%
19,az önerőt a szülők adják. Nem tudtok szöveget értelmezni? A többi hitel a srác felveszi az albérlő meg fizeti.
2021. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
78%

de itt arro van szo, hogy a csajjal egy masik, sajat kozos lakasra akarnak gyujteni. a kerdes az, hogy ha a srac a sajat lakasara vesz fel hitelt, akkor x ido mulva, a csajjal valo kozos lakasra is adnak-e majd nekik hitelt?!

amugy nem artana azt se tudni, hogy dolgoztok-e? mennyi a havi beveteletek kb? egyenloen kerestek? mijor van egyaltalan esely sajat lakas onerojere? 2 ev? 5 ev? 10 ev? biztos jol at van gondolva ez a kozos lakas?! nagyon fiatalok vagytok meg ehhez mindketten.

2021. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
65%

Ha ennyi önerőt kap a srác, mindenképp jobban jár ha ez külön vagyon lesz.

Ha az albérlő fizeti a hitelt akkor még a srác ugyanannyit tud félre rakni mint eddig.

2021. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
46%
#21: Nem fogod fel, hogy már elkezdtek KÖZÖSEN gyűjteni a közös lakásra? Most azzal mi lesz?
2021. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne? Gyűjtenek tovább ez meg + bevétel. Vagy most te ezért lemondanál ennyi pénzről?
2021. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázom.

Mindketten dolgozunk, főállásban, illetve tanulunk is levelezőn.

A bevételünk közel azonos, mindketten 300 körül keresünk.

Nincs közös kassza. Mindent felezünk, a maradék pedig saját pénz.

Tehát az albérletet, rezsit, vásárlást, főzést, programokat, utazást, nyaralást, mindent felezünk.

A saját szórakozást, ruhát, hobbit, ezeket saját kasszából oldjuk meg.


Az önerőt úgy spóroltuk, hogy mindketten tettünk félre pénzt, de nem egybe, hanem a saját számlánkon spórolgattunk. A saját lakás vétele kb. 5-6 éves terv, addig albérletben laktunk volna.


Barátnőm problémája az, hogy mire eljutunk a saját lakás vásárlásáig, addigra neki (körülbelüli összeg) lesz 5 milliója, nekem meg ha eladom a lakást akkor 25. Ergo ha vennénk egy 50 milliós lakást, az én részem már ki is lenne fizetve, és őt ez megijeszti, mert nem együtt törlesztenénk a hitelt, hanem csak ő, hisz én a felét már kifizettem.


Nem akarta, hogy lemondjak erről, szó sincs ilyesmiről. Csak megijedt, mert ez szerinte egy nagy lépés, nagy felelősség. De azt mondta ha ő kapna ilyen lehetőséget, biztos elfogadná, csak akart beszélni róla sokat, hogy most akkor ezután hogyan tovább.

2021. szept. 21. 13:07
 27/34 anonim ***** válasza:
90%

De nem muszáj neked a lakás árát beletenni a közösbe. Meg is maradhat neked mint külön vagyon.

A közöset meg együtt felesben fizetitek.

2021. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
21%

a no hulye.

ez a beruhazas pont, hogy segitene, hogy nehany ev mulva belevagjatok egy kozosbe. bar en ezzel a novel nem kozoskodnek

2021. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
28%
O ezt nem érti, nem is kellett volna elmondani neki ezt
2021. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
41%

A barátnőd csak irigy. Igen, ez lesz, amit mond, de hát ilyen az élet. Ha összeházasodtok, egy idő után úgyis összefonódnak a dolgaitok.

Ezt a lakást meg kell venni. Mindenképp fogadd el.

2021. szept. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!