Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szorongó férfi mellett élhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szorongó férfi mellett élhet boldog párkapcsolatban/kiteljesedhet egy nő?

Figyelt kérdés

Én és a párom egyetemisták vagyunk. Én vagyok a férfi, régebb óta küzdök pánik- és szomatizációs- zavarral, ami néha képes évekig tünetmentes lenni, néha tűzcsóvaként tör elő és keseríti meg a nehezebb életszakaszaimat.


Félek, hogy a kapcsolatunk rovására fog menni ez a helyzet. A párom azt mondja kárpótolom a jó időszakokban és ezért bármeddig kitartana mellettem. Mégis tudom, hogy ez milyen megterhelő a másik félnek. Még akkor is ha a tiszta napok bőven felülmúlják a pánikolósakat. (Heti egy pánik epizód ami egy fél délelőttöt ölel fel, viszont szerencsére nem vagyok depressziós) Viszont vannak szomatikus tüneteim amik random időközönként ettől függetlenül előjönnek.


Szerintetek aggódnom kell? Vagy esetleg megnyugodhatok és hihetek a páromnak?



2021. szept. 27. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Élhet. Remélem rendszeres pszichológiai terápiával ezt kezeled. Ha nem, akkor nem fog működni.
2021. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 árokpart ***** válasza:
71%
Igen mindenképpen. Rengeteg szerelem, kapcsolat születik így.
2021. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Kéthetente járok pszichológushoz. Gyógyszert nem szedek.
2021. szept. 27. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kiteljesedhet, de ehhez neked is tenned kell. Mindenképp jó, hogy jársz pszichológushoz.


Sok párkapcsolatban jelen vannak ilyen-olyan mentális problémák, de szerintem akkor van gond, ha:

- Nagyon-nagyon súlyos a mentális betegség, de itt olyanokat értek, hogy késsel támad, nem tud magáról, stb.

- Nem kezelteti magát a beteg, esetleg be sem látja, hogy baj van

- A kettő kombinációja

2021. szept. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
meló kéne neked nem pszichológus
2021. szept. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A saját érdekedben is jobb lenne ha küzdenél ellene. Ha küzdesz, akkor igen, lehet jó egy ilyen kapcsolat.
2021. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szorongós lány vagyok, és nálam is teljesen kizárt, hogy gyógyszert szedjek, viszont az l-theanine-t próbáltad már? Ez egy étrendkieg (zöldtea kivonat), és nagyon szuperül megnyugtat. Nem kell állandóan szedni, és nem okoz rászokást, mert elég, ha csak egyet bekapsz, ha olyan helyzet van, és órákon keresztül tiszta marad a fejed.
2021. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#4 Ilyenről szó sincs, a dolog kimerül reggeli rosszullétekben és hasmenésben.


#5 Egyetem mellett viszonylag nehéz munkát vállalni. És hidd el, hogy szünetekben, nyaranta dolgozom. Ott is előfordulnak rosszullétek, habár sokkal ritkábban mert dolgozni kevésbé stresszes mint egy hetet végigzh-zni.


#6 Nyilvánvalóan küzdök ellene, nem hagyom hogy az életszínvonalamat érdemben befolyásolja. De ugyanakkor vannak reggelek amikor nem tudok metróra szállni.


#7 Nem igazán hiszek ebben, szeretnék magamtól nyugodt maradni, de köszönöm. :)

2021. szept. 28. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi, akkor ne aggódj!

Szerintem kinövöd.

Nekem 30 körül múlt el, most ki kezdi megint, de már 60+ vagyok.

Én szedek bogyókat, nincs abban semmi rossz, függőség meg már nem lesz mikor kialakuljon . 😁

2021. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyan diagnosztizáltak?
2021. dec. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!