Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fogyókúrába kezdtem, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogyókúrába kezdtem, hogyan állítsam le nagyon finoman a kontrollmániás barátnőmet, aki teljesen rákattant a témára, és folyton beleszól hogy mit ehetek?

Figyelt kérdés

Egyrészt nagyon kedves tőle hogy ennyit foglalkozik a dolgokkal, utánanéz, étrendeket állít össze nekem. Tudom hogy értem teszi és nincs szívem megbántani.


Másrészt egy idő után irritáló, teljesen kiakad ha egy kicsit is túllépem a kalóriakeretemet, vagy ha tartok egy csaló napot, hiába mondom neki hogy majd másnap kevesebbet eszem, lemozgom stb. Ismerősökkel ha elmegyünk kajálni rámszól, hogy túl fogom lépni a keretemet.

Ő imádja az ilyesmit, nonstop kalóriát számolni, imádja ha szabályokat kell követnie, minél több szabály annál jobb, persze hogy én is a lehető legszigorúbban kell hogy kövessem a diétát szerinte.


Ha nem törődök vele ilyenkor akkor hisztizik, hogy nem azért ölt bele ennyi energiát, meg hogy ilyen hozzáállással nem fogok fogyni egy fél grammot se, és hogy miért nincs semmi önuralmam, és ilyenkor mindennek elmond.

Néha persze jó, kell egy kis motiváció, de túlzásba viszi és ilyenkor nagyon idegesít.


Nagyon érzékeny, és tényleg szívén viseli a dolgot tehát semmiképp nem akarom h rosszul essen neki.


2021. okt. 13. 12:24
1 2
 1/14 Lazy Lover ***** válasza:
75%
Mond meg neki hogy ne szóljon bele a fogyókúrádba majd te tudod hogy mi a jó
2021. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Kérted, hogy segítsen?
2021. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudsz úgy tenni mintha teljesen követned az előírásokat ?
2021. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Csak segíteni akar, mert szeret. Miért hisztizel? Jobb lenne, ha leszarna? Akkor amiatt sírnál.


Ja várj, nem nő vagy.


Mit képzel, mit pofázik bele?

2021. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Márpedig rosszul fog esni neki mert súlyos irányítási kényszer van benne.

Ezt nem tudod kedvesen tálalni. Őszintén el kell mondanod, hogy ez téged zavar és szeretnéd, ha befejezné.


Nehéz az őszinte kommunikáció, de a tojáshéjon lépkedés hosszú távon garantáltan ki fogja nyírni a kapcsolatot, úgyhogy jobb, ha most megtanultok egymással őszintén beszélni a titeket bántó dolgokról.

2021. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2-es az a baj h igen, kértem h segítsen, mivel ő jobban ért a témához, állandóan az étkezés, edzéssel kapcsolatos blogokat és youtube csatornákat nézi, és amúgyis nagyon lelkes volt. De már megbántam hogy kértem... Meg hát ha kértem is, akkor se erre számítottam.
2021. okt. 13. 12:56
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Bocs mennyi felesleg van rajtad mégis ?
2021. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Kit érdekel! És nem azért, mert férfi!


Szépen mondd meg neki, hogy neked ez így sok. Sajna aki fanatikussal van együtt(igen, az egészséges életmódot is túlzásba lehet vinni), az így jár, a józanész kikapcsol.


Egyébként vigyázz, mert aki függésre hajlamos(ő az), az másban is ilyen lesz. Előre be tudod jósolni, hogyha gyerek lesz, nem adhatsz neki amit szeretnél, nem nevelhetitek együtt, nem játszhatsz vele még 5 percet, mert napirendje van, meg ilyenek.. Együtt éltek? Háztartásban is érződik rajta, hogy mániás, ugye? Van, aki a tanulást viszi túlzásba, van, aki a sportot, más az étkezést, alvást, munkát és van, akin a kényszeresség rajongásban jelentkezik és posztereket gyűjt, esetleg "hasznos" szemetet az utcáról.


Menjen, kezeltesse magát, ha meg akarjátok őrizni a kapcsolatotokat. Ameddig nem látja, hogy az életmódja probléma és nem normális, addig azt fogja gondolni te vagy a hülye, és ahogy látod, a sárba tipor, mert nem te vagy neki a fontos, hanem a mániája. És pech, hogy pont aktuális dolog megszállottja, kevés olyan pszichológust fogsz találni, aki nem fog lelkesen tapsolni neki és észreveszi, hogy ez nem egészséges mértékű érdeklődés, hanem megszállottság.

2021. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

Nem benne van a probléma.

"túllépem a kalóriakeretemet, vagy ha tartok egy csaló napot"

nem egy túlsúlyos ismerősöm van, ugyanezzel a mentalitással. Egyikük sem tudott még lefogyni, kicsit sem. Sőt, van, hogy híznak.

Fogyókúrát nem lehet félvállról csinálni. Bár alapvetően hülyeség is fogyókúrázni, mert utána meg azonnal felhízlalod magad ismét.

Helyette életmód és étrend váltásra van szükség, amit életed végéig követsz utána.

2021. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudod leállítani hisz kontroll mániás. Ő tud dolgozni saját magán, ha akar, és ha elfogadja hogy ez rossz hatással lehet a kettőtök kapcsolatára.
2021. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!