Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Páromnak van egy kiskorú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnak van egy kiskorú gyereke előző házasságából, és azt mondja minden az övé lesz,ha egyszer ő meghal(párom). Meg közös gyerekünk sincs, de már eldőlt. Másnak mi lenne egy ilyen kijelentésre a reakció?

Figyelt kérdés
Majd lesz gyerekünk, nincs előle elzárkózva. De még nem vett el feleségül. Azt mondta úgyis minden az egy szem gyereké lesz. Nagyon rosszul esett. (Kertesház, lakás a belvárosban,telek egy nyaraló övezetben, rengeteg érték, pénz, föld tulajdonok.
2021. okt. 29. 12:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%
Mi ez a sok rosszindulatú válasz? Honnan veszitek, hogy a nő a saját javára savallja az örökség sorsát? Megemlítette, hogy terveznek gyereket. Nyilván rosszul esik a nőnek, hogy a még meg sem született gyerekük mindig csak második lesz ezek szerint a férfi szemében, és az apja meg sem említi a jövőbeli közös gyereket, a másikat pedig egyszemnek hívja, úgy hogy terveznek közöset. Kérdező, ez azért szerintem bőven elárul az "apukáról" valamit, és a kapcsolatotok minőségéről. Inkább tervezz gyereket olyannal, aki felől nem kell aggódnod, hogy peták nélkül hagyja a gyereketeket a halálotok után. És itt most nem a vagyon a lényeg, hanem a gesztus, meg hogy miként gondol a saját vérére.
2021. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gyereketek, akkor ez teljesen érthető.

Ha eldöntitek, hogy lesz közös gyereketek, akkor említsd meg neki ezt a kijelentést, hogy közös gyerek esetén is így gondolja-e. Ill. értelemszerűen, ha van eszed, akkor csak házasságba szülsz gyereket neki. Onnantól pedig még ha végrendeletet is ír, a kötelesrész akkor is jár mindenkinek.

Szinte biztos, hogy közös gyerek esetén nem így gondolná. Viszont - férfilogikával - én azt mondom: ha ő ilyen kijelentést tett, akkor ő magában már eldöntötte, hogy nem lesz sem közös gyerek, sem házasságkötés.

2021. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%
Hagyni kell az ilyet...
2021. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

A saját vagyona nyilván való a gyerekéé ha meghal

ltt csendben ha vele akarsz maradni és magadat bíztósítami.Külön kassza élelem rezsi osztózkodás ha esetleg magad maradsz legyen mihez nyúlni!

Nekem a problémám inkább azzal van hogy a ti leendő közös gyereketeket kisemmizi minden zokszó nélkül.Ezen elgondolkodnék.

2021. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%

Még a kanyarban sincs a közös gyerek, de már az örökségen megy a "hiszti"?

Felnőtt módjára megbeszéltem volna vele a témát, mert a "nincs előle elzárkózva" nem jelenti azt, hogy lesz is. És nem mindegy, hogy az asszonyka 1 év vagy 10-20 év után aggódik emiatt.

2021. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
87%
Kié lenne még is? Nektek nincs gyereketek, amit eddig a férjed még nélküled megteremtett, nyaraló, lakás, föld, pénz az tiszta sor és igazságos, hogy a gyerekéé lesz. Ha lesz gyereketek, akkor gondolom biztos ami biztos irat végrendeletet,hogy a két gyereké legyen.Ugye nem azt város, hogy a házasság előtt megszerzett dolgaiból te majd örökölj. Sajnos csak válásnál védi a házasság előtti vagyont a jog, öröklésnél alapból nem, de támadhatják az örökösök erre hivatkozva.
2021. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
70%

"Még a kanyarban sincs a közös gyerek, de már az örökségen megy a "hiszti"?"


Ha meg már a kanyarban lenne a közös gyerek, akkor azért fikáznátok, hogy "erre előbb kellett volna gondolni", jól gondolom?

2021. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyi az egész, hogy a legtöbb embernek amíg csak egy gyereke van el sem tudja képzelni, hogy hogyan tudna egy másikat ugyanannyira szeretni. Nehéz elképzelni, hogy ez a szeretet osztódhat, vagyis inkább sokszorozódhat. :)
2021. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az a gond a kérdező részéről, ha lenne közös gyermek Ő is kapna, mert biztos,hogy kapna, hanem a kérdezőre nem hagyna semmit (szerintem nagyon helyesen ebben az esetben).
2021. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Van saját egzisztenciám. Házam, szép autóm, munkám.
2021. okt. 29. 16:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!