Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet dűlőre jutni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet dűlőre jutni abban, hogy a barátom ne költse féktelenül a pénzét?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az övé, azt tesz vele, amit szeretne, nem vagyunk közös kasszán (ameddig ilyen költekező nem is leszünk). Mégis zavar, mikor mondja, hogy beültek a haverjaival sörözni egy tök drága helyre, vagy ebédelt egy olyan helyen, ami egy vagyonba került, vett egy új ruhát, amire semmi szüksége. Én vezetem a kiadásaimat-bevételeimet, kétszer is meggondolom, hogy mire adok ki pénzt. Az impulzusvásárlást nagyon minimalizálom, magamra főzök, hogy ne kelljen drágán megvennem ugyanazt a kaját, leárazáskor vagy kuponkóddal veszek ruhát stb.

2021. okt. 31. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mi a problémád? Te így csinálod, ő meg úgy!
2021. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, amíg ő maga is másképpen nem gondolja. Nem illetek össze ezen a téren. Ez van.
2021. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
SKH tipikus esete.
2021. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, írtam is, hogy ameddig külön kasszán vagyunk nem szólhatom meg miatta, de közös jövőt tervezünk, így nem mindegy mennyi megtakarítása van és mennyi lehetne, ha nem költekezik feleslegesem.
2021. okt. 31. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Akkor le kell ülni ezt megbeszélni vele, mert így alma a közös jövő.

2021. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet soha nem is lesztek közös kasszán, ennyi.
2021. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasonlóan álltok a pénzhez, akkor jó eséllyel lehet belőle jó kapcsolat, ha teljesen máshogy gondolkodtok, akkor necces.

Az egy dolog, hogy beülnek sörözni, de nem mindegy, hogy kétnaponta vagy havonta egyszer-kétszer.

Egyébként engem az érdekelne, hogy a bevételének mekkora részét teszi el. Ha 30-40 %-ot minden hónapban félretesz, akkor nyugodtan járjon akár mindennap étterembe. Ha ezekre elkölti a teljes fizetését, akkor baj van és külön kasszán sem tudnék vele tartósan együtt lenni.

2021. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Az ő pénze az ő dolga….
2021. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden pénzét elkölti, vagy csak többet, amit szerinted kellene?

Van megtakarítása, vagy szinte nullán van minden hónap végén.


Az ne feltétlenül baj, hogyha jó fizetés mellett nagyobb lábon él, hiszen azért dolgozik, hogy éljen is, ha mellette tesz félre a hosszútávú céljaira is.


Közös kassza tényleg nem lenne nektek való, de a közös kassza amúgy is sokkal több vitát generál, mint a külön.

2021. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!