Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd kutyája tönkreteszi...

A szomszéd kutyája tönkreteszi a kerítést és éjszaka féktelenül ugat! Mit tegyek, hogy a szüleim tudjanak aludni és biztonságban legyünk?

Figyelt kérdés

Édesanyám hónapok óta kimerült, nem tud rendesen aludni, mert a szomszéd egyik kutyája folyton ugat éjszaka is. A kerítést édesapám pár hónapja csinálta meg, azóta megint tönkretették (konkrétan a másik nagytestű kutya). Régebben olyan is volt már, hogy átjöttek az udvarunkra és csak pár tizedmásodpercen múlt, hogy be tudtam rohanni a házba és nem szedett darabokra az egyik (kaukázusi). A hidegvérű civilizált megegyezés lehetősége természetesen nem áll fent (mily meglepő :P ). Édesanyám már meg akarta őket mérgezni, de lebeszéltem róla, mert utána a kutya lenne a legkisebb problémánk az életben. Szóval ilyen esetben ti mit tennétek? Gondolom a rendőrség telibesz**ná a problémánkat, az állatvédők meg csak akkor intézkednek, ha szerencsétlen párát bántalmazzák, fordított esetben természetesen elszigetelt esetről van szó (tisztára mint a rasszistázó jogvédők). Tudnátok valami tippet adni, mert teljesen kiszolgáltatottak vagyunk? (képmutató és nem releváns kommentekre nem vagyok kíváncsi)

Köszi mindenkinek.



2018. júl. 11. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ezerbiztos, hogymost mindenki akkora nullapontot fog adni, hogy egyből nem 73 hanem alatti leszek hasznosságban, de én egy ilyen formabontó dolgot tennék:


Állatvédőknek szólnék, hogy kutyabántalmazás veszélye forog fenn. Voltaképpen feljelenteném saját magamat, hogy veszélyben vannak a szomszéd kutyái miattam, mert már gondoltam (!!!!*) rá hogy megmérgezem/megrugdosom/megverem stb azokat az állatokat, ha átjönnek.


*lényeg, hogy csak gondoltad, de nem fenyegetted vele a kutya gazdáját, kizárólag gondoltad. Ugyanis a gondolat nem büntethető.


Az állatvédők először megnéznék, hogy valóban veszélyben vannak-e a kutyák. A szomszédod meg a meglepettségtől köpni nyelni sem tudna. Viszont mivel már foglalkozva lenne a dologgal, tuti, hogy felszólítják hogy a sját és kuytái érdekében tegyen valamit

2018. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

A kutya nem tehet róla, ha hülye a gazdája, de amit az első ír, az nem is rossz ötlet. :-)

Egyébként meg a kerítés tönkretétele azért nem normális dolog. Jegyző? Nézd csak, mit találtam:

[link]

2018. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
én elkezdenék összebarátkozni a kutyákkal. mindennap vinnék valami finom falatot nekik a kerítéshez.
2018. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Egyrészről csendháborításért fel lehetne jelenteni a gazdát, másrészről pedig, ha úgy vesszük a te tulajdonodat (a kerítést) rongálja a gazdi (mivel hát a kutyáért a gazdája felel). A rongálásért szép kis díjat kifizettethetnek vele ha úgy alakul. Ha pedig csendháborítást követ el nem egyszer hanem zsinórban többször is, akkor is x összeget kell fizetnie.

Másrészről a testi épségeteket is veszélyezteti, ami miatt a kutyáit akár el is vehetik tőle.


#3-as hozzászóló

Nem tudom lehet én vagyok hülye, de ha egy agresszív kutya rohan felém, akkor nekem nem az lenne az első gondolatom, hogy jajj gyere kutyus kapsz finomat, hanem az, hogy minél hamarabb biztonságos helyre jussak, vagy ha ezt nem tudom megvalósítani keresek valamit amivel megvédhetem magam.

2018. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Könyörgöm ne mérgezzétek meg a kutyát, ilyen eszetekbe se kellene hogy jusson, nem az állat tehet róla hogy a gazdája nemnormális. Nekem van kutyám, ha valaki megmérgezné szétb*sznám a fejét :) és akkor most finom voltam és nőies. Szóval mindenképpen a gazdával kellene csinálni valamit, az állatvédős dolog valóban működhet. Egyébként az ilyen "gazdikat" is megtudnám "szeretgetni".. minek tart az ilyen kutyát ha nem foglalkozik vele és hagyja akár azt is hogy valami hülye megmérgezze...
2018. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

En finom husokat meg husos csontokat vinnek a kutyaknak. A tulajtol megkerdeznem,h jarhatok-e veluk futni.


Csodasan formalja az alakot es a gondolkodast elesiti.


Rendszeres futas utan nem ugatnanak annyit a kutyak.

N/35

2018. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

#6-os hozzászóló

Ennyi erővel szerencsétlen, akár magához is vehetné a kutyákat. Nem hiszem, hogy neki kellene eltartani és foglalkozni más kutyájával. Aztán ha esetleg megbetegszik a kutya akkor persze a kérdező hibája lesz és az állatorvosi számlát is rá fogja hárítani a "gazdi".


A legjobb megoldás valamilyen állatvédő egyesületet kihívni a helyszínre, mint ahogy néhányan leírták már.

2018. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
vegyél kutyariasztókat és rakj ki az udvarba mindenhova! garantált a csend! az, hogy egy idő után behülyül az a rohadt kutya, ne érdekeljen!
2018. júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
először szolsz, ha nem akkor ekopiro.hu, itt mondjuk nézel vmi szép nagyot, ha ez sem segít akkor prelix alu12+ grillkolbásszal.
2018. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!