Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal tökéletes a kapcsoltu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal tökéletes a kapcsoltunk (nemsokára 2 évesek leszünk), viszont világnézetben ég és föld vagyunk, mit csináljak szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

25/F


(Aki szeretne hosszabban olvasni,hogy átfogóbb képet kapjon, az majd lentebb tud)

Röviden:

Ő egy kisvárosi, késői gyerek (szóval idősek a szülei), keresztény neveltetést kapó, családban ő az egyetlen diplomás, humán területen dolgozó és természetes dolgokban hívő nő. Én nagy városi, ultra realista és csak a tudományoknak hívő, diplomás szülők nevelte férfi vagyok aki IT területen dolgozik.

Tehát érthető mik lesznek a különbségek:D viszont a különbségek közül kiemelkedő az, hogy nem tudok vele egy jót beszélgetni... Konkrétan ha végre van hosszabb időm barátaimmal/párom barátaival/munkatársaimmal több időm, akkor órákat tudok hatalmas beleéléssel beszélgetni és utána mindig 1-2 napig iszonyat boldog vagyok, de aztán meg jön a szomorúság, hogy nincs kivel kibeszélnem magam napokig. Más is zavar persze, de kommunikálunk és kompromisszumokat kötünk, meg borzasztó türelmes ember vagyok, így az nem zavar. A jó beszélgetéseken kívül a jövő is aggaszt, mert gyereknevelésnél már most kegyetlenül más véleményeken vagyunk, de annyira, hogy elképzelhetetlen kompromisszumot kötni.

Ez az egész pedig azért fáj borzasztóan, mert nála tökéletesebb csajjal soha életemben nem találkoztam, viszont a jó beszélgetések és ellentétes kapcsolatok teljesen beárnyékolják ezt a csodálatos lányt:( segítsetek kérlek, mert hiába imádom és szeretem, egyre boldogtalanabb vagyok.

Még egy komoly probléma, hogy nekem fontos az egészségem és nem szeretnék 50 éves koromra meghízni és inaktív lenni, még ha rajtam múlik, akkor is sportolni szeretnék. Párom viszont egyáltalán nem ilyen és félek, hogy gyerek után csak rosszabb lesz, én pedig nem szeretném látni, ahogy saját maga miatt jóval idő előtt korházakba járkál vagy meghal, szörnyű lenne:( (tudom amúgy is előfordulhat, de legalább az esélyeket csökkentheti). Na meg szeretnék vele aktív programokat öregen is, nem csak most.

Köszönök minden segítséget!



Hosszabban:

Tökéletes alatt azt értem, hogy személyiségre, jövőképre, kinézetre (90%-ban) teljesen olyan, mint amilyen nőt kerestem. Jelenleg együtt lakunk egy éve, rengeteg közös programunk van, imád engem és én is őt, a sex isteni, viszont a világnézetünk extrém mód különbözik...

Ő egy kisebb és csendesebb városban nőtt fel (bár inkább mondanám falunak), kései gyerek volt (szóval idősebbek a szülei), keresztény és erősen a természetes gyógymódok jók nevelést kapott, családjában rajta kívül senki nem ment egyetemre és nagyon humán területen dolgozik. Én viszont bár nem egy nagy városban nőttem fel, de IT területén dolgozom, nem hiszek semmiben a tudományokon kívül, nem tartok hagyományokat és apum orvos, anyum pedig közgazdász.

Szóval már ebből eléggé érződhet, hogy mennyi surlódást okozhat ez köztünk:D viszont én bár egy sokat hülyéskedő és mindig pörgő egyén vagyok, nem szoktam veszekedni és nagyon kevés dolog zavar, így eddig pár alkalmon kívül nem volt vitánk se ez miatt, meg amúgy is kommunikálunk és kompromisszumokat kötünk. Ami borzasztóan rossz, hogy mindig a barátaimmal, munkatársaimmal és párom barátaival tudok csak egy jót beszélgetni. De munkában nincs annyi idő rá, barátokkal pedig úgy hogy nem együtt vagyunk nem mindig találkozunk (heti 1-2 alkalom) és akkor se feltétlen nagyon sok időre, mikor meg együtt vagyunk és úgy megyünk el haverokkal valahova, akkor meg borzasztó kellemetlen, hogy mindenkivel életem beszélgetését folytatom, páromhoz meg egy szót nem szólol, ezért ott se tudok jót beszélgetni... Pedig mikor van rá alkalmam, akkor egy nem olyan jó beszélgetés is 1 napig iszonyat boldoggá tud tenni és teljesen megkönnyebbültté tesz, egy jó beszélgetés után pedig van, hogy egy hétig kicsattanok a boldogságtól. Persze aztán meg minél tovább tartott ez, annál szomorúbb leszek, hogy a párommal nem tudok ilyet csinálni:(

De a jövő is eléggé aggaszt, gyereknevelésben brutális különbségek vannak, kompromisszumot lehetetlen lenne kötni. Meg ott van az is, hogy nekem az egészség nagyon fontos, sem most és sem 50 évesen nem szeretnék kicsit sem elhízott lenni, sőt, 50 évesen ha rajtam múlik, akkor még sportolni is szeretnék hobbi szinten. Párom viszont nem törődik ennyit ezzel az egésszel, és most ugye ez nem annyira nagy gond, de gyerek után valószínüleg méginkább nem fog, én pedig nem szeretném, ha a párom a szemem előtt épülne le saját maga miatt és lássam meghalni vagy gyakran kórházba járkálni jóval idő előtt.

Nagyjából ezek lennének a legfőbb problémák, és nagyon köszönöm neked, hogy elolvastad idáig és szeretnél segíteni! Cserébe feltudom ajánlani, hogy IT világában tudok tanácsokat adni vagy segítséget nyújtani.



2021. nov. 1. 01:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy beszéltünk már a "nehéz egy jót beszélgetni" témáról, de hiába, mert ezt lehetetlen orvosolni. Ő meghallgat engem és beszélhetek neki bármennyit, de ugye sajnos szegénykém nem tud érdekeset kérdezni/hozzáfűzni, szóval egy beszélgetés nem tud kialakulni belőle, csak egy ilyen egyoldalú valami.
2021. nov. 1. 01:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam 2x ugyanazt, amiből nem derül ki semmi, csak hogy kényszeres szófosásod van!

Milyen témák amik téged érdekelnek, és miért nem lehet erről vele beszélni? Mi a világnézetben, gyereknevelésben az ellentét?

2021. nov. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De mit értesz az alatt hogy nem lehet vele jót beszélgetni? Tudnál példákat is mondani, vagy csak ugyan azokat a semmitmondó dolgokat írod le harmadjára is?
2021. nov. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Azért szívesen meghallgatnám ebben a 'témában a párodat is! Mert talá a 2-esnek lehet igaza... .
2021. nov. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A ti kapcsolatokról a lakótársam és én köztem lévő kapcsolat jutot eszembe.

Azonos: ő is énis másokkal jól eltudunk beszélni de egymással valahogy egy témakört leszámítva nem meggy. Így tudom milyen olyan emberrel egy háztartásban élni akinek annyira különböző a személyisége a tiédtől hogy a kommunikáció már nem meggy.

Különbség köztünk: mi fiúk vagyunk és CSAK lakótársak. De elszoktam gondolkodni (lehet butaság) ha barátnőm is ilyen lenne mint ő mit tudnék tenni ZZZ belegondolni is rossz. Szerintem szakítás lenne elöbb utóbb.

Nekem az a véleményem hiába szép egy lány hiába van meg kölcsönös szerelem majd szeretet hiába jó a szex az nem elég ha valami hiányzik a kapcsolatból (jelen esetben a kommunikáció). Elöbb utóbb csak bonyodalom származik belőle. És ha gyermek(ek) vannak ők fogják nagyon megszívni.

Tanácsom szakítsatok mielött még nehezebb lenne! (Tudom most is már az, de még mindig jobb mintha már gyermeketek lenne és úgy jönnétek rá még se meggy együtt)

2021. nov. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy jó kapcsolat.

Elég megalázóan beszélsz róla. Csak az tetszik neked, hogy jó a teste, meg a szex és imád téged.

Mindkettőtöknek jobb lenne, ha időben kiléptek ebből a kapcsolatból.

2021. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Marha tökéletes kapcsolat. Ha vannak barátai, akik vele is jót tudnak beszélgetni (hiszen az ő barátai) és veled is, akkor nem arról van szó, hogy szegény egy unalmas hülye, hanem nem illetek egymáshoz kommunikációs téren sem.

Élőben valószínűleg én sem tudnék beszélgetni veled, mert ahogy írták, szófosásod van, és egy ilyen túlpörgött személyiségtől, aki csak nyomja és nyomja a saját nézőpontját, én bezárkózom. Pedig nem vagyok sem unalmas, sem butus vagy hülye. Meg aztán olyanokat zagyválsz össze, hogy úgy érzem, teljesen más logika mentén gondolkodunk, és úgysem értenél engem, ahogy én sem téged.


Az tök mindegy lenne, hogy kinek mik a szülei, ki milyen területen végzett és dolgozik. Attól még lehetne bennetek rengeteg közös. De neked csak bejön és jót szexeltek (sz-szel írják). A közös jövőkép gondolom kimerül annyiban, hogy mindketten akartok családot (aminek a működését viszont máris gyökeresen másképp képzelitek el). Hát ez nem nagy szám, ennyi erővel azt is fel lehetne hozni közös pontnak, hogy egy fajba tartoztok. A személyiségében nem tudom mi tetszik, mikor úgy tűnik nem is ismered, számodra rejtély az egész csaj, és még két értelmes mondatot sem hallottál tőle. Akkor mi a személyiség? Hogy csendes és mosolyog?

Keress valakit, aki bensőre is tetszik, és akit nem alázol meg azzal, hogy agyilag egysejtűnek tartod.

2021. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

bizonyára nem a tökélestes jelző a legmegfelelőbb egy olyan kapcsolat leírására, ahol a nő és a ffi nem tud miről beszélgetni, ilyennek össze sem jövök.


te az átlag ffinál valószínű verbálisan kiéhezettebb vagy, igényled a sok beszédet.


kérdés, mondasz is olykor vmi. relevánsat, fontosat, vagy kimerül az öncélú szófosásba?

2021. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, o nem tud hozzafuzni, kerdezni. Nyilvanvaloan lenezed egy kicsit emiatt. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt o is erzi, igy megindul az ordogi kor, es meg kevesbe fog tudni megszolalni.

Egyebkent TE kerdezel tole nyitott, a beszelgetest tovabbvivo kerdeseket?

Ahogy mar masok is irtak, eros a gyanum, hogy inkabb a sajat monologjaidat tartod fantasztikus beszelgeteseknek.

2021. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, ha nem sikerült rendesen átadnom a kérdésem, bár attól még köszönöm a válaszokat és ment a zöld mindenkinek, meg most alább igyekszem is válaszolni mindenre:


Hát előszőr is nem a saját álláspontom nyomom a témákban, sőt, már csak munkámból és tanulmányaimból eredően is túlságosan racionális vagyok, nálam nincs jó vagy rossz és nagyon szeretem más emberek gondolkodását/nézeteit megismerni, ebből pedig következik, hogy imádom csak hallgatni a másikat, épp ezért nem érződik a kapcsolatunkon annyira a jó beszélgetés hiánya, mert én meghallgatom a páromat és érdeklődök felőle (ami alap hisz imádom) és ő is meghallgat engem meg érdeklődik is, csak sajnos nekem ennél több kell, ami borzasztóan fájó érzés.


A közös jövőkép nem csak annyit jelent, hogy család és kész. Ugyan abba az országba szeretnénk költözni (ez az ország nagyon nem gyakori célpont magyaroknak), jövőbeli házról alkotott képünk ugyan az, mind a ketten egy gyereket szeretnénk (a lehetö legkésőbb) és akár örökbe is fogadnánk (nagyon nehéz ilyen lányt találni), etc... szóval szerintem ebből érthető, hogy nem csak nagy vonalakban ugyan az a tervünk.


A külsőségeket és szexet pedig azért írtam bele, hogy hangsúlyozzam, nem csak belsőre tetszik a párom, hanem külsőre is és nem a farkam után mennék.


Jó beszélgetés definíciója számomra:

-Ne legyen szappanoperás téma és mind a két (vagy több) félt érdekeljen az adott téma, ezt az érdeklődést pedig hasznos kérdésekkel és/vagy érdekes perspektíva bemutatásával és/vagy érdekes sztorikkal fejezzék ki.

Szóval konkrétan mindenről szívesen beszélgetek, és rengeteg emberrel pont ezért jókat tudok dumálni (épp ezért a barátaival is), viszont a páromnál valahogy nincs meg ez, fogalmam sincs, hogy miért.


Ha páromat kérdeznétek, akkor ő ódákat zengene rólam és ezért is szakad meg a szívem ezen az egészen, hogy én számára tökéletes vagyok, engem meg egy látszólag kis probléma mennyire elbizonytalanít és boldogtalanná tesz:( pedig ő mindent megtesz, hogy boldog legyek.


Lekezelőeg szerintem azért hathatott az írásom, mert csak a rossz oldalát szerettem volna hangsúlyozni, a jó irreleváns most.


Tökéletesnek meg tényleg tökéletes a kapcsolat, mert sok közös programunk van, otthon együtt főzünk/sütünk/takarítunk, anyagi gondjaink nincsenek, szeretjük/imádjuk egymást, voltam már én is és ő is kórházba és kotartottunk egymás mellett (pedig nem épp fincsi betegségekről volt szó), a sex mint mondtam isteni, külsőre nekem az ideálom, ugyan azok a terveink a jövőre nézve, szóval mi mást kívánhatnék? Még az anyósomat is imádom:D

2021. nov. 3. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!