Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rosszul esik, hogy ő fizet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul esik, hogy ő fizet a legtöbbször. Mi tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Még viszonylag friss a kapcsolatunk és eddig szinte minden egyes alkalommal ő fizetett. Néha napközben is elugrunk ebédelni együtt és eddig kétszer tudtam a saját ételemért fizetni. Nem hagyja, ha kell a pénztárt is befoglalja, hogy ne férjek oda. Étteremben volt, hogy akkor fizetett gyorsan, amikor én elmentem a mosdóba. Ha boltba megyünk, akkor van hogy kiveszi a kezemből a cuccokat és rohan a pénztárhoz, hogy ő vegye meg nekem.

Ő azt mondja, hogy szerinte ezt így illik, őt így nevelték. Én rosszul érzem magamat amiatt, hogy költ rám.

Mit tudok csinálni? Próbáltam megbeszélni vele, de csak annyira jutottunk, hogy akkor a boltban nem veszi majd ki a kezemből a cuccot. Arra gondoltam, hogy esetleg mindig ilyen alkalom után vennék neki valamit, amit szeret. Nem tudom, hogy ez jó ötlet-e.



2021. nov. 5. 07:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
En attol ereznem magam rosszul h csak a sajat reszem fizetnem es nem hivom meg.
2021. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Vegyél előre mozi, koncert jegyet és hívd el.
2021. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ne a saját ételedet próbáld kifizetni, hanem mondd néha amikor étterembe mentek, hogy most te hívod meg őt. Közeleg a Mikulás, karácsony, akkor is vehetsz neki ajándékot.

Ha annyira nem hagyja, hogy te fizess, akkor lehet, hogy arra izgul, ha fizethet a nőnek.

2021. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
26%

Sokan ezzel próbálnak imponálni.

Azzal egyet értek, hogy pl. étteremben ne külön fizessetek. Ez macerás a pincérnek és egyébként is hülyén jön ki.

Én ezt úgy oldom meg, hogy előre leszögeztem: mindkettőnk ideje ugyanolyan értékes, ha csak én fizetek minden közös programért, akkor úgy érzem, hogy meg kell vennem az idejét, ami helytelen. Elvégre ő ugyanannyira szeretne velem időt tölteni, mint én vele. Ezért a közös programokat közösen fizessük. Nem feltétlenül a helyszínen, de legyen meg ez az egyensúly. Viszont ezen felül meghívom erre-arra, ami ajándéknak számít. Ezt ti is kipróbálhatjátok.

2021. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátom ugyanez. Mindig azt mondja, majd ha nem lesz pénze, szól. 10-ből ha kétszer enged fizetni valamit... Az elején nagyon kellemetlenül éreztem magam, aztán elengedtem. Most az a taktika, hogy ügyeskedek és néha sikerül beelőznöm fizetésnél :D illetve megleptem színházjeggyel, amit előre kifizettem ugye,veszek neki meglepiket, főzök vacsit, ilyenek.
2021. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Nincs ezzel semmi baj. Kifogtál egy úriembert (nagyon ritka, becsüld meg!), mi a gond ezzel?

Nem derült ki a kérdésből, csak feltételezem, jobban keres nálad, nyilván simán megengedheti ezt magának, esetleg még tudja is, hogy neki ez nem gond, téged meg nem akar (anyagilag) terhelni. Szerintem ez egy nagyon szép és nagyon ritka dolog.

De ha tényleg zavar - amellett, hogy beszélj vele erről őszintén -, valóban az a legjobb, ha cserébe veszel neki valamit, kis ajándékot, vagy koncertjegyeket stb, és akkor majd nem érted ennyire egyenlőtlennek. De egyébként nem az.

2021. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tudni kellene a kettőtök anyagi helyzetét. Ha ő dolgozik, és jobban keres, te meg egyetemista vagy akkor erre próbál tekintettel lenni, de azért nem kihagyni egy programot, mert téged az megterhelne.

Annak nincs értelme, hogy versenyt csináljátok belőle, hogy ki költ többet a másikra.

Most még új a kapcsolat, kicsit engedd úriemberkedni. Aztán lehetsz határozott, hogy most te fizetsz. A cselezéssel nem oldjátok meg a “problémát”, mondd meg, hogy ez neked fontos, és szeretnéd, ha tiszteletben tartaná.

2021. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na, most a sok kis muff miért nem sipákol, hogy az úgy teljesen jól van, meg hogy a nő az idejével fizet? Más kérdéseknél mindig egyből jön a nyürrögés ezen.

Am kérdező, szerintem néha vegyél neki ezt-azt, vagy menjetek olyan helyekre, amit te foglalsz le és előre kifizetsz.

2022. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!