Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiábrándítanak ezek a különböz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiábrándítanak ezek a különbözőségek. Más is van így? Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Megvan az az érzés, mikor valamit nagyon szeretsz, lelkesen mesélsz róla, és kiderül, hogy a másik fél is ugyanennyire imádja..? Persze nem kell mindig mindenben egyetérteni, meg eltérhet két ember ízlése és attól még lehetnek nagyon jóban, de ezek a dolgok, ezek a momentumok szerintem összekovácsolnak két embert. Kapcsolódási pontok.

Én egyre többször érzem azt, hogy nekünk a párommal inkább különbözőségeink vannak. Ez rosszul esik, és most már el is gondolkodtatott. Nem nagy dolgokról van szó, ezt leszögezem, nem olyanok amik miatt épeszű ember szakítana. De mégis rossz érzés. Mondok pár példát... kinézek egy parfümöt, imádom az illatát, kikérem a véleményét, és neki kb hányingere van tőle. Szeretem a zenei fesztiválokat, ő soha életében nem menne rá. Lenyűgöz a tüzijáték, őt meg nem érdekli. Édességből én nagyrészt a csokisat választom, ő arra rá se bír nézni, a nutellát konkrétan ki nem állhatja... Ne nézzetek hülyének, tudom hogy ezek apróságok, de mégis rossz érzés. Vagyok olyan romantikus, hogy vágyom az összetartozunk érzésre, hogy egyek vagyunk, hasonlóak... És itt nincs ilyen. Ez kiábrándító, időnként pedig külön rosszul esik, hogy leszól dolgokat amiket én meg szeretek.

Más is járt már ilyen cipőben? Mi a megoldás?


2021. nov. 17. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ilyen a csillagok figyelése. Imádom a csillaghullást. Párom unja magát, nem tudja lefoglalni az, hogy a sötétben ülünk és dumálgattunk, meg figyeljük az eget. Így az ilyesmit barátnőmmel élem át. Persze sokkal jobb lenne a párommal, de... érted, ez van. Szeretem, elfogadtam, megoldottam.

A tűzijáték is hasonló, csak ott az a baj, hogy ő is piroteknikus így nem élvezi, hanem elemzi a tűzijátékot. Pedig amúgy szereti, de képtelen elvonatkoztatni attól, hogy rossz a ritmus, nem ezt kellett volna azzal együtt lőni, hamem amazt és amúgy se jó magasságában bontott mert...

Ha alapvetően szereted az embert, elfogadod, hogy ez ilyen. Ha úgy érzed, találhatnál olyat, aki jobban hozzád illik, aki mellett boldogabb lehetsz, akkor menni kell, aztán az idő eldönti, mi lett volna a jó döntés.

2021. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ezek pici dolgok, de ha összejön sok ilyen pici dolog, az már probléma. Mondjuk én mindig is úgy láttam az életet, hogy sok kis dologból áll össze és ettől lesz egész.Nyilván, ha egy-egy dologban nem egyeztek, az oké (sőt, egymásnak is tudtok ezáltal valami újat, mást mutatni), de ha sok pont nem stimmel, az már baj.
2021. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem a különbözőség a baj, hanem az, hogy leszól téged.
2021. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
A kapcsolat elején szerintem természetes, hogy vannak ilyen dolgok, aztán több témában össze tudtok csiszolodni, ha kellően nyitottak vagytok.
2021. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem pedig ezek a pici dolgok számítanak igazán. Ha akár csak barátságokra gondolok, ott is az apróságokra gondolok mosolyogva.
2021. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a zenei ízlés teljesen eltér. Mindkettőnknek van autója. Megállapodtunk abban, hogy mindenki a saját autójában az úr, ott az szól, amit ő akar.
2021. nov. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Azért a hajszálai még jól állnak vagy az is sérti az összetartozás érzésedet?
2021. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

És olyan apróságok nincsenek, amikben egyeztek? A parfümös példa nálunk pl megvan, én szeretem, ő a legtöbbet utálja magán, használ dezodort és kész, bár jeles alkalmakra a kedvemért használ parfümöt :D Én imádom a karácsonyt, ő meg egy grincs, de azért jó pofát vág hozzá, mert nem akarja elrontani az örömömet. És ez működik fordítva is, neki is vannak dolgai, amik engem nem érdekelnek, de megtanultam tiszteletben tartani, hogy ő ilyen. A felsorolt példáknál maradva, én nem csesztetem, hogy igenis parfümözzön, meg díszítse fel velem a házat az adventi időszakban, tudomásul veszem, hogy őt ez nem érdekli, díszítek egyedül. Ezek melett pedig van egy csomó olyan dolog, amiben egyezünk, pl a zenei ízlés, alap beállítottság, temperamentum stb. Inkább ezekre koncentrálok.

Nálatok szerintem az a nagyobb gond, hogy ő leszólja, ami neked tetszik, te meg nem tudod elfogadni, ha neki nem tetszik valami. Egyikőtök se toleráns a másikkal.

2021. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én és a párom sokmindenben különbözünk, viszont! Nem mindegy, hogy ezekhez a dolgokhoz hogyan viszonyullunk. Ha nyitottak vagyunk egymás másmilyen oldalát megismerni, ezáltal újat tanulni, akkor működőképes dolog. Mi így vagyunk vele. Nem mindig és nem mindennel, de többnyire vevők vagyunk egymás számunkra idegen témáira.

Viszont ha a te párod egyszerűen csak elítél, leszól vagy ignorál ilyen tekintetben, az baj...

2021. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Párom elvileg hasonló volt mint én most meg hogy összeköltöztunk meg lett gyerek teljesen más lett.


Erre alapozni nem lehet. Nem vele járok étterembe, nem vele megyek el pihenni, nem vele megyek kirándulni, két külön autóval megyünk mert nem szereti már a zene hallgatást se a kocsiban, otthon meg foleg.

2021. nov. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!