Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azoknak a felnőtt embereknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoknak a felnőtt embereknek, akik folyton a párjuktól várják a szórakoztatást, milyen életük volt előtte?

Figyelt kérdés
Én egyetlen fajtát ismerek, aki mindig társaságba járt, de sosem volt egyedül, és valami miatt (költözés, egyetem, váltott műszak) elvesztette a baráti körét
2021. dec. 1. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ez jó kérdés. Ezek lehetnek azok, akik egyedül unatkoznak.
2021. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy párjuktól várják a szórakoztatást? Elterülnek a fotelben és a párjuknak show műsort kell nyomniuk?
2021. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindig a párjukkal akarnak lenni, nem bírják elviselni, ha a másik tanul, dolgozik, utazik
2021. dec. 1. 11:28
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Olyanok, mint egy óvodás gyerek.
2021. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl lakohelyvaltas miatt (200km) szunt meg a barati korom, aztan amikor osszejottem a baratommal, megismertem egy csomo embert, es igy szereztem ujakat.
2021. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Ezt jelenséget ismerem. A környezetemben nem egy párnál látom ezt. És főleg nőknél-nő vagyok én is. Nem egy beszólást kaptam nőktől, hogy mi az, hogy "elengedem" több napra barátomat a haverokkal, vagy hogyhogy én elmegyek nélküle is szórakozni. Emlékszem anyósjelöltem felhívott, amikor barátnőmmel elmentünk két napra hozzájuk filmmaratonozni. Úgy csinált, mintha nem érte volna el barátomat és ezért hívott volna. Aztán csak kiderült, hogy puhatolózik, kivel vagyok, csináltam-e ételt mielőtt eljöttem, stb.

Ezt valahogy belenevelik sok emberbe, ha lesz barátod, barátnőd, férjed, feleséged, akkor vele illik mindenhová mozogni. De főleg nőkbe nevelik ezt bele és más nők ( szerintem sok férfi örülne, ha barátnőjének lenne mondjuk egy elvonulós hobbija).

2021. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek társfüggő emberek, vagy gyermekkorban sérültek a kötődési mintái!


Akkor egészséges az emberi psziché, ha egyedül is el tud lenni valaki, anélkül, hogy folyton a másik nyakán lógna!

Ha két olyan ember talál egymásra akik nagyon igénylik egymás társaságát 0-24-ben, akkor ez nekik biztos jó, bár szerintem szükség van énidőre!

Viszont ha az egyik fél jól elvan a munkájával, hobbijával, vagy sokat sportol, nincs sok ideje, akkor nem fogja sokáig bírni egy társfüggő emberrel, mert az folyton nála keres majd megnyugvást a saját lelki hiányosságára!

Szóval az ilyen kapcsolatból nem lesz hosszútávú komoly kapcsolat, csak szexkapcsolat maximum (bár azt meg a társfüggő nem bírja sokáig).

A társfüggő azt az időt amit az "énidejére" kellene fordítania, azt is a másiktól akarja elvenni (sarkítottam), és ha az illető erre nem vevő az előbb vagy utóbb viszályt szül.

A tárfüggők az egyik kapcsolatból a másikba vándorolnak (liánozás), mert nem tudnak egyedül létezni, mindig kell valaki aki "energiával táplálja" őket! A család, barátok, kollégák vagy a párja, mindegy nekik csak ne maradjanak egyedül, mert nem érzik magukat teljes embernek, nem tudják elfoglalni magukat, ha egyedül vannak. Úgy érzik hogy nincsenek eléggé szeretve, és mindig a másiktól várják ennek a visszaigazolását, de úgy, hogy folyton együtt akarnak lenni!

A társfüggőségnek is vannak fokozatai, van aki csak kicsiben műveli... :)


Ezért kell odafigyelni már a párkeresés során, hogy két ember ilyen szempontból mennyire illik össze, mert ebből folyamatos konfliktusok lehetnek.


Akinek nem inge, ne vegye magára!

2021. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6# Teljesen egyetértek, az embernek meg kell élnie a társasági élet többi formáját is. Az, hogy van párod, nem jelenti azt, hogy ezentúl te vagy az egyetlen társas lény az életében. Sose szerettem, mikor nem engedtek el haverozni, tudom milyen ez, így én sem láncolok magamhoz senkit. Barátnőzni/haverozni kell néha :)
2021. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos én is társfüggő vagyok és 5 párkapcsolat kellett, mire a jelenlegi páromnál elbírom fogadni, hogy nélkülem is elszokott menni. Sőt van, hogy kifejezetten én küldöm el. Bár néha még mindig nehéz.


Előtte milyen életem volt? Magányos, nem kellettem senkinek.

2021. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 Respect! Végre valaki aki le meri írni, hogy társfüggő!

Ezt még sehol sem láttam! Tök korrekt vagy! Örülök, hogy neked sikerült felismerned, és ma már tudatosan kezeled! Végre egy jó példa azoknak, akik társfüggőségben szenvednek!

#7 vagyok

2021. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!