Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet az összeköltözés, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet az összeköltözés, ha folyton anyukám után sírok?

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni a párommal.

Sajnos 400km-re élnek a szüleim. Ott fogunk élni páromék szüleitől nem messsze, külön házban, csak kettesben.


Eddig távkapcsolatban voltunk. Egyetemen ismerkedtünk meg. Suli miatt sokat voltunk együtt. 4 éve vagyunk együtt. 2022 Júliusban házasodunk, de már most végeztüni, kaptam munkát a kőrnyékükön és ő neki is van már állása ott.

Ma költözöm el otthonról, de a szívem azt érzem ketté szakad. Nehezen alszom este, lógatom az orrom napközben és sokszor elsírom magam.

A párom ott szeretne élni a munkahelye miatt. A mellék munkái miatt emg a családja miatt.

Én pedig itt a családom miatt.

Fájó, nem tudom mi lesz így. Nem akarom, hogy vége legyen. Szeretem őt.

Kérlek segítsetek, meg fogok tudni nyugodni?

Hasonló tapasztalatot keresek.

Van aki átélte már ezt? Mi lett az eredménye?

Szégyellem..:(


24 vagyok, párom 25.

Jó kapcsolatot ápolok a családommal. Nem gondoltam volna h havonta 1x fogom őket látni.



2021. dec. 27. 15:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Tudtam ezt már a kapcsolatunk elején is természetesen, de a párom ugyanannyira szeretem mint a családom. Egyszerűen nem tudnám elhagyni őt. :(
2021. dec. 27. 15:28
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Én a helyedben a két szülői háztól 200 km-re költöznék, így mindkettőjük igaz még mindig nem a szomszédban, de nem is olyan nagyon messze lenne. Mert így, ez csak veled kitolás. A párod a szüleivel lehet, a munkáját is megtarthatja. Egy kapcsolat kölcsönös áldozatokkal jár egy ilyen szituációban. Az más lenne, ha nem lennél ilyen ragaszkodó és neked mindegy lenne, hogy hol éltek. De nem így van. A párod önző, hisz ennyire azért már ismerhetne, hogy ez téged bánt és szomorú vagy. A helyében én már rég cselekedtem volna. De neki úgy látszik fontosabb az, hogy neki, csak neki legyen jó. Ideje a sarkadra állnod, mert bánni fogod, ha nem teszed.
2021. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem tudsz levàlni a szülőkről akkor nem. Mivel írtad hogy a kapcsolat elején is ez világos dolog volt így nem értem a kérdést.

24-25 évesen épp itt az ideje saját életet élni.

2021. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Éretlen vagy. Itt az ideje a leválásnak. Igen, milliók átélték már, a többség túléli. Ha te még nem vagy kész rá, maradj otthon anyu szoknyája mellett, de ne csodálkozz, ha a párod ebben nem lesz partner.
2021. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
Lemaradt: Ha szeret, költözik. Ugye te sem gondolod, hogy feladna téged csak amiatt, mert te nem akarsz boldogtalan lenni?
2021. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Muszáj lesz megszoknod. Jövőre házasodtok. Ez az élet rendje. 25 éves vagy. Nem élhetsz örökké a szüleidnél.
2021. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

#3 & #4 Már nem azért, de itt a párja nem tud levállni. O akar anyu+apu popsijában élni a kezdetektől.


Viszont mióta normális és kézenfekvő, hogy ha párunk van, onnantól kezdve le$z@rjuk a szüleinket és elköltözünk a πcsába? Igen, a kérdező hibázott, mert belement. De ez nem azt jelenti, hogy egész életét így kell élnie és nem változtathat. Nem vagyunk robotok, az érzelmeink, hozzáállásuk változik. Arról nem is beszélve, hogy nem hinném, hogy bárkinek is jogában van megmondani a másiknak, hogy ki milyen fontos lehet az életében. Gondolkozzatok már!

2021. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

A leválás része jogos amit írnak itt, de a többi nem igazán. Neki minden a közelben lesz, persze hogy így kényelmes osztani az észt. Te teljesen új környezetbe mész, elszakadva mindentől és mindenkitől, konkrétan új életet kezdve, miközben neki minden ugyanolyan marad. Annyi, hogy állandóan mellette leszel.


400 km-rel a havi szintű látogatás sem fog összejönni. Nem kis költség és idő, az inkább évi 1-2 alkalom lesz.


Lehet tudtad előre, de nem realizáltad. Még mindig lehet mondani hogy ezt nem tudod bevállalni, vagy megpróbálni és meglátni hogy megy, majd utána megbeszélni vele, hogy ez neked nem megy.


Van különbség aközött, hogy mindent eldobsz magadtól, meg hogy leszakadsz a szülőktől. Utóbbihoz nem kell 400 km és attól hogy látogatni akarod őket, személyes kontaktban lenni velük vagy segíteni ha szükségük van rá, még nem vagy a szoknyájuk alatt. Teljesen természetes érzések vannak benned.

2021. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
#7 Teljesen egyetértek.
2021. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen egyetértek a #8-as válaszolóval. Itt csak te kezdesz új életet, a párod élete nem sok mindenben fog változni. Neked ez nem tetszik, minden jogos megvan hozzá, hogy úgy élj, ahogy szeretnél. Nem tartozol senkinek semmilyen magyarázattal. És ha anyuci pici lánya lennél (de nem vagy!) akkor is mi van? Kinek mi köze van hozzá?
2021. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!