Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a barátomnak, hogy ma nem fogok náluk szilveszterezni?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden, tömören leírni a helyzetet, bár ez nálam sokszor nem sikerül :D


8 hónapja vagyunk együtt, tehát relatíve friss kapcsolat (habár nekem volt előtte egy 3.5 éves kapcsolatom is), mindketten otthon élünk még (ő 24, én 23 éves). Úgy volt eredetileg, hogy náluk leszünk szilveszterkor, a családjával társas stb lesz a program.


Anya azonban 19-én beteg lett, hidegrazas, köhögés, hőemelkedés, izomfájdalmak. Ekkor még nem tudtuk, hogy covid, így a barátom volt is is nálunk. Anya jobban is lett 22-ére, azonban elment a szaglás-ízérzékelése, 23-àn ment el tesztre, de ekkor már eléggé sejthető volt, hogy covid.

Tudtuk, hogy sem az ünnepek alatt, sem között nem lehetünk együtt, így barátommal gyorsan találkoztunk még 23-án, hogy egymást megajándékozzuk. Anya hívott, hogy beigazolódott, hogy covidos - bár ekkor már az orvos is mondta, hogy gyógyulóban van, hamarabb kellett volna tesztre menni, mert onnan indul a 10-12 nap karantén - az egész családnak - január 3-ig.


Barátom az anyjának úgy adta be a sztorit, hogy anyának minden tünete 24-én kezdődött, és ekkor is ment el tesztre, hogy az anyukaja ne akadjon ki, hogy mi még úgy találkoztunk, hogy anyáról már sejthető volt, hogy covidos (náluk mindenki 3x oltott pfizerrel).


Közben kiderült, hogy nekem, habár közeli kontakt vagyok, de oltott is, ezért nem kell karanténban lennem. 28-án mentem először ki, amikor már anya is tünetmentes volt napok óta (szaglasa és ízérzékelése habár még mai napig sem jó teljesen. Nyilván a barátommal is feljött, hogy taliznank, de az anyukaja kikötötte, hogy csak negatív PCR teszttel mehetek hozzájuk (bár ekkor már eltelt 11 nap a betegség kezdete óta, csak ő sajnos nem így tudta a sztorit). Mondtam, hogy gyorstesztet magamnak szívesen csinálok, de hivatalos tesztre nem szeretnek menni, mert ha ne adj isten, pozitív lesz, akkor újraindul a 10 napos karantén és nekem január első hetében lesz egy vizsgám, amire muszáj elmennem, különben a diplomát is fél évvel később tudom megszerezni.

Úgyhogy a két ünnep között sem találkoztunk, o a saját barátaival, én is a saját barátaimmal voltam, bár többnyire inkább itthon.


Na és a szilveszter. Barátommal megyünk ma színházba 5-re, erre mindenképp el akarunk menni. Aztán utána hat nyilván én hozzzajuk nem mehetek negatív PCR teszt hiányában, ő meg ide nem akar jönni a covid miatt (bár a mai nap már a 13. nap lenne, ha nem a teszt, hanem a rosszullét első napjától számoljuk és anya már 1 hete tünetmentes..). Vagyis tegnap mèg volt egy olyan mondata, hogy max az utcán szilveszterezünk VAGY ÁTJÖN HOZZÁNK.


Nem én kertem(!) - és nem is tudtam erről, de kiderült, hogy o már napok óta veszekedett az anyjával, hogy legalább szilveszterre engedje már el ezt a PCR tesztet. Elvileg tegnap durvábban össze is vesztek, végül az anyja mondta, hogy habár NEM ÖRÜL ennek így, de akkor elengedi a PCR tesztet… azzal a kikötéssel, hogy a barátom apukájának meg hazudjam, hogy voltam PCR-en es negatív.


Nos nekem így átmenni elég kellemetlen átmenni l, hogy egyrészt hazudok, másrészt az anya is fenbtartasokkal kezel. Mondtam is a barátomnak, aki érthető módon nagyon ideges lett, tekintve, hogy nekem akart ezzel örömet szerezni, meg azt szerette volna, hogy együtt legyünk és emiatt össze is veszett az anyukájával. Aztán kertem, hogy jöjjön inkább ő át, erre idegességében csak annyit mondott, hogy nem jön be a “covid-barlangba”. Ez így azért elég bántó volt… tekintve h pontosan o tudja jól, hogy nagy eséllyel már senki sem covidos nálunk.


Végül nem túl lelkesen, de rábolintottam, hogy megyek akkor en… de már most feszült vagyok a helyzettől, meg beszéltem többekkel es mindenki azt ajánlja, hogy szerintük se menjek így át, mert tényleg kva kínos lesz az egész. Most azon gondolkodom, hogyan mondjam el barátomnak, hogy a színház után nem fogok hozzájuk átmenni. Tudom, hogy mennyire ezt szeretné es nekem is rossz ez, mert hiányzik meg együtt tölteném vele a szilvesztert, de közben mégis olyan faramuci az egész helyzet, ezen rágódom.


Mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 31. 12:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Se ide se oda. Üljetek be egy pubba/bárba színház után, valahova ami nyitva van.
2021. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
A barátodnak meg kéne érteni, hogy azzal a hisztivel, amit az anyjának nyomott, csak téged hozott kellemetlen helyzetbe és feszültséget generált. Ettől még nyilván fura az ő hozzáállásuk is, de ha megsértődik, ha nem, nem nagyon lesz az önfeledt és felszabadult ünneplés. Nem látnak még szívesen, félnek. Az a covid-barlangos beszólás meg egyenesen bunkó, szóval így egy feszültségekkel teli estének néznél elébe. Tényleg rossz a helyzet, de őszintén, ő csak rontott rajta. Akkor is, ha amúgy jót akart.
2021. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha úgyis mentek színházba, akkor utána én beülnék valahova egy vacsira, vagy csak úgy iszogatni. Éjfélkor koccintanánk, majd menne mindenki haza. De ez én vagyok.
2021. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Színházba sem mennék el így, és utána oda sem, ahol nem látnak szívesen. A barátod rendes, ahogy melléd állt, vigyázz rá, de ezt a napot egészen hagyjátok ki inkább.
2021. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
És még elmentek színházba, eszem megáll. Hazudozás meg mismásolás helyett kibírhatnátok egy ünnepi időszakot úgy, hogy mindenki a fenekén marad. Majd bepótoljátok később, mikor mindenki egészséges.
2021. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
3, őszintén nekem is ez lenne a léglogikusabb. Csak a helyzetet nehezíti, hogy én budapesti vagyok, ő meg agglomerációban lakik és hajnalban indul az első busz/vonat neki haza :/ Autóm (es jogsim) nekem nincs, neki van, de éppen szervizben egy baleset miatt.
2021. dec. 31. 12:39
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Na, ezért terjed ez a szar…
2021. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
7, ha a kérdésem végigolvasod, akkor rájössz, hogy nem terjed már. 11 napot vártam anya első tüneteitől kezdve és onnantól jöttem ki az “önkéntes” karanténból, mert elvileg nem is kellett volna nekem bent lenni, de én mégis majdnem 1 hét tünetmentesseget megvártam. Az más kérdés, hogy anya akkor ment már tesztre, amikor már kb jól volt teljesen. Az orvos sem értette és mondta is anyának, hogy legközelebb (de ne legyen ilyen) akkor menjen el, amikor a betegséget elkezdi érezni, ne akkor, amikor már jobban van , mert ez így járványügyileg sem a legjobb kezelés.
2021. dec. 31. 12:44
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Vegyetek ki egy hotelszobát, és érezzétek jól magatokat.
2021. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem: színház, puszi - ha mertek - és ki-ki haza.
2021. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!